5.2.4 atmos

Tvmania

New member
Bez reklam
Do filmów 4k i muzyki który najciekawszy set

Klipsch rp8000, sub klipsch spl150, central 504 boczne tez od klipsich i sufity klipsch

2 zestaw heco elementa 700, SUB svs sb 2000 boki od heco atmos heco

3 zestaw dali optico 6 sub svs sb 2000 atmos dali

4 zestaw kef r700 sub svs sb 2000

Ampli Denon 4500 lub onyko 840 .

Blu ray uhd pioneer lx500
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepsze zestawiałem z Klipschem, no i wpadł do mnie Klipsch.
Nie zamierzam już uczestniczyć w tych dyskusjach, ale jak do KD, to dla mnie nie ma tu konkurencji, do muzyki, to już w zależności czego słuchasz, w Twoim gatunku idealnie, pod inne nie koniecznie. Znajdziesz lepsze, ale już w kinie nie będzie takiego pazura.

Ps. Gdybyś chiał R900 (piano black) prawie nówka, to daj znać do rana. 7500zł.
R900 zestawiaj z RP800, nie K700.
Gdybyś się decydował na Kef'a, to tutaj szedłbym w Marantza/Denona, podobnie Dali, do Klipscha atakuj Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Jak wypada sub svs sb 2000 do klipsich SPL 150?
Chodzi mi o moc i szybkość.
Nie ukrywam ze wole kd w kolorze white piano lecz jeśli spodoba mi się klipsch to jest tylko czerń i mogę poświęcić się dla koloru czarnego czy jest klipsich w kolor czarny piano
 

Tvmania

New member
Bez reklam
To może model rp6000.? A jak sprawdzi się połączenie denon ampli 4500 z klipsich?
Nie ukrywam denon bardziej mi się podoba wygladowo
 

Tvmania

New member
Bez reklam
I tak zrobie właśnie posłucham z denon 4500 i rz840
A głośniki wybiorę klipsch rp 8000 heco elementa 700 Dali opticon 6, monitor audio 300 i wtedy jak wybiorę ampli pójdę w cale nagłośnienie od firmy którą wybiorę a suby svs jeśli klipsich do suby tez klipsch.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siema chłopaki kupiłem juz zestaw klipsch rp8000f central 504c do tego 2 x sub spl115, 2x 600m i denon 4500.
Teraz szybkie pytanko jakie atmos i czym się różnią

Klipsch PRO-16-RC czy rp 180?
 

Momo707

New member
Czemu 8000 a nie 6000 czy nawet 600m na fronty a na boki nie kupiłeś super 402s albo 502s ? Wydałeś kasę ale nie przemyślałeś co z tymi krowami będzie w kinie ? Absolutnie nie potrzebne ci tak wielkie kolumny jak masz 15 calowe suby w 25 metrach . Nie wykorzystasz ich potencjału nawet w 40%.
Ampli , central i suby ok a reszta do wymiany przed upływem 14 dni .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
RP600 na fronty przy metrażu 20-25m2.... ręce opadają.

Ile odsłuchałeś zestawów KD, 3-4? To jeszcze dopisz 10, 20 i pogadamy.
Nie taki systemy latają po takim metrażu.
600m są na tyły w KD, a ideałem są 4x 8000f, co już stosuje się z natury w dedykowanych salkach kinowych i wówczas można mówić o pełnej spójności.

Suby nie są panaceum na wszystko, robią od pewnego zakresu i na tej przestrzeni można je oceniać - moc i jakość, cała reszta każdego systemu KD musi współpracować, a nie ciągnąć w dół.
Fronty na ten metraż wręcz stworzone, RP600 to żart. Nikt tak nie robi.
Pominę odsłuchy stereo, gdzie właśnie 8000f pokaże pazur.

Nie róbmy śmietniska złotymi radami Koledze, bo farmazony się robią.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jprd. ja wysiadam. Ja wiem, że na innych forach gimbaza wiecznie się kłóci i pewnie przegiąłeś i trafiłeś tutaj, ale dla mnie takie dyskusje rodem z 2012r. to za dużo.
Sam mam od 2 lat RP280 na podobnym metrażu z całym setem, więc dla mnie to jałowa dyskusja.
Testy monitorów czy dipoli (a mam te i te) też tu opisywałem, czy to na frontach pod stereo, pod ampli czy wzmaku, czy po KD, czy jako tylne lub boczne, ale po grzyb czytać, jak Ty wszystko wiesz.
Onkyo dla Ciebie shit, Samsung dla Ciebie shit, wiesz kiedy co się zepsuje. Omnibus.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie ja słuchałem i jest kozak ja nie narzekam dziękuję za pomoc armaning panowie prośba mała nie kłócić się pozdrawiam panowie; ) doradźcie mi te atmos i wszystko
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Człowieku...wiele razy różne rzeczy słyszałem i nie ja jeden, ale od takich jak Ty :D
Smęcisz coś o centralnym, coś o akustyce, zaraz pewnie się dowiem coś o kalibracji, pomiarach, a może też coś o subach.

Nie masz pojęcia jakiego idiote z siebie robisz. Wpadasz na forum i dyrygujesz.
W innym wątku piszesz, że Onkyo to "shit", bo Tobie się zepsuło.
Wytłumaczyłem Ci tam, że bez danych serwisowych Twoje lamenty są nic nie warte. Potem, że TV Samsunga to "shit". Teraz duże skrzynki to "shit".

Dlatego Ci napisałem, żebyś poczytał trochę, bo zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko rodem z pokolenia YT.
Dowiedziałbyś się, że nt. samego centrala i jego funkcji pisaliśmy tu lata, to są setki postów i zagadnień, w innym wątku masz rok dyskusji nt. kalibracji, ustawień i doboru subów, pomiarów, nie wspominając już o akustyce.

Napisałem Ci też, że znam monitory o których piszesz, bo je mam, ale Ty dalej swoje. Dla mnie jesteś zwyczajnie śmieszny, a raczej pocieszny.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie szanuje was obu ale Pany bez spinki ja jestem zajebsicie zadowlony :) doradzicie mi bardziej który model atmos
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie słabo to wyglada z waszej strony. Zróbcie zgodę i tylko jesteśmy braćmi z Polski szanujmy się.
Jeden ma taką opinię 2 ma taką opinię i tyle panowie w temacie jeden ma klipsch jakiś model 2 ma heco 3 ma dali i każdy ma coś dla siebie ja wybrałem tak i jestem zadowlony.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No ale widzisz jak jest- tu na forum normalni użytkownicy sprzętu polecają ci co w/g nich najlepsze, po czym wpada gość i mówi- Onkyo nie kupuj! To shit bo mi się zepsuł!
-no to chyba nie jest normalne podejście do tematu.
Sam miałem u siebie kilka amplitunerów ale nie piszę na prawo i lewo żeby ktoś nie kupował takich marek które mnie akurat nie odpowiadają. To przecież trolling jakiś jest.
Armani z nim wszedł w polemikę jak widać coraz ostrzejszą ale czasem nerwy puszczają jak się widzi gościa który wie wszystko najlepiej, a innych wyśmiewa.
 
Do góry