Dolby Atmos - rozmieszczenei sprzetu w salonie

Spider448

New member
Dzień dobry.
Pragnę zamontować w salonie kino domowe 7.1.4 z Dolby Atmos.
Potrzebowałbym pomocy w rozstawieniu głośników, jak wysoko powinny być komuny atmos i w jakiej odległości od siebie, w jakiej odległości od Tv powinna być kanapa.

Pój pokój ma 4,5 x 5 m ( kolumny Stereo i TV stoją na ścianie 4,5 m )
Amplituner 11 kanałowy (jasna sprawa)
TV 82 cale - - ma 184 cm szerokości
Kolumny - 4 x Pylon Pearl 27 na stereo i tylny Sarround
Pylon pearl satelite jako boczne
center - takze pylon pearl
Atmos przód i tył 4 x Dali Alteco
Sub - do dokupienia jeśli będzie potrzebny

Proszę o pomoc jak to dobrze rozmieścić w takim pokoju oraz jak wysoko te Dali dać, bo nie wiem czy dźwięk z nich powinien opadać bezpośrednio na słuchacza czy iść gdzieś tylko nad nim.
 

Spider448

New member
A jak mam ustawić te głośniki atmos?
Ja będę je wieszal na ścianie przed i za słuchaczem. W którym miejscu powinien padać dźwięk? Na słuchacza bezpośrednio czy obok?
Jak patrzę na zdjęcie z tego linku to te sufitowe trafiają obok nie bezpośrednio na słuchacza.

Bo od tego będzie zależało jak wysoko je powiesze na ścianie..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Spider, głośniki sufitowe Atmosa nie "promieniują" bezpośrednio w słuchacza, lecz prostopadle w podłogę. Tak to działa, w tym systemie. A to, o czym piszesz (bezpośrednie granie w słuchacza), stosuje system Auro-3D. Ale Ty chcesz Atmosa, więc nie ma o czym mówić. ;-)
 

Spider448

New member
@Firesform Zaciekawiło mnie to co napisałeś.
Z tego co widzę, korzystasz z Auto 3d. Jakie masz wrażenia? Może to lepsze rozwiązanie niż Atmos?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Spider, chętnie odpowiem na Twoje pytania, lecz nie da się tego zrobić w 5 minut, bo byłoby o czym pisać. Poza tym nie wiem, czy w tym temacie, bo pytasz o Atmosa, czy może lepiej na PW, by nie robić tutaj bałaganu. No i musiałbyś uzbroić się w cierpliwość.

PS A skąd Kolega jest? Ja z Łodzi.
 
Można prosić o pomoc ??

Da się w takim pomieszczeniu upchać 5.1.4 ?? Jeżeli tak to jak zorganizować głośniki na suficie ??

Pozdrawiam Marcin
 

Attachments

  • 20190916_183947.jpg
    20190916_183947.jpg
    538,2 KB · Wyś: 78

PawelP77

New member
Można prosić o pomoc ??

Da się w takim pomieszczeniu upchać 5.1.4 ?? Jeżeli tak to jak zorganizować głośniki na suficie ??

Pozdrawiam Marcin

Nie jestem ekspertem ale patrząc na rozstawy na stronie Dolby to przy zestawie 5.1.4 głośniki sufitowe są za kanapą. W tym przypadku nie da rady ich tak umiejscowić. Optymalnym rozwiązaniem będzie 5.1.2 gdzie para głośników sufitowych jest przed kanapą. Ktoś potwierdzi ?
 
Do góry