Kino domowe/soundbar Dolby Atmos

koven

New member
Mam zamiar udźwiękowić swój salon.
To czym dysponuje obecnie to Philips Fidelio E6 z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi i głośniki TV z dolby atmos LG Oled
Salon to ok 35-30 m2, otwarty na resztę domu.
Nie chcę instalować głośników na suficie, ale chciałbym osiągnąć efekty DA poprzez głośniki kierunkowe odbijające dźwięk.
Ogólnie to słoń mi nadepnął na ucho - interesuje mnie dźwięk w grach i filmach, mniej muzyka.

Zaczynałem od pomysłu na instalację samsunga Q90R, jednak przeszedłem na N950 ze względu na dużą różnicę w cenie a małe różnice w brzmieniu (zmieniona budowa basu, eARC, kilka trybów dźwięku więcej)
Jako że popadam ze skrajności w skrajność, zacząłem dobierać sprzęt o trochę innych możliwościach.

https://media-max.pl/kolumny-kino-domowe/1185-jamo-s809-hcs-71-atmos-bialy.html
RTVmax - sklep internetowy
lub wersja X4500H

Teraz kilka pytań:
1. Czy będzie to ze sobą działało,
2. Czy byłbym wstanie będąc zupełnym laikiem w temacie audio, podłączyć wszystko sam, skonfigurować i skalibrować?
3. Jakie kable do takiego zestawu?
4. Czy te wzmacniacze nie są zbyt "hi-end" (tak wiem, że jest dużo droższy sprzęt) do moich zastosowań

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)
 

DarkMag

New member
1. Tak
2. Tak (o ile odróżniasz kolory kabli i wepniesz je odpowiednio w gniazda + i -) co do konfiguracji masz instrukcję do amplitunera.
3. Kable głośnikowe (miedź beztlenowa OFC) zależy ile chcesz wydać pieniędzy, HDMI... zależy co chcesz jeszcze do tego podłączyć.
4. Nie

Jeżeli jesteś z Białegostoku to wstukaj sobie w google sklep i udaj się tam, żeby sobie tego posłuchać i sprawdzić czy Ci to pasuje.
 

koven

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Zamierzam przejść się do lokalnego sklepu. HDMI ogarniam. Podłącze LG Oled, optome i PC - wszystko 4K i HDR.
Czy jakiś inny tańszy wzmacniacz, mógłby spełnić zadanie równie dobrze?
Czy istnieje jakiś zestaw głośników, gdzie tyły będą bezprzewodowe (nie licząc zasilania?)
 
Do góry