Soundbar do 3,5 tys. zŁ

Borden

New member
Witam,
Chciałem Was prosić o pomoc przy wyborze soundbara do salonu.
Budżet to +/- 3500 zł
Salon jest połączony z aneksem kuchennym i łącznie ma 23m2.
Soundbara używam głównie do filmów (Netflix, HBO GO) - 50%; muzyka 20%; konsola 30%.
Soundbar musi być dość niski (max 6,5 cm) ze względu na umiejscowienie przed TV, który stoi na szafce RTV lub wąski (max 85 cm) żeby zmieścił się na półce w szafce RTV.

Obecnie testuje Bose 700 (sama listwa). Jakość dźwięku jak na taki rozmiar jest w mojej opinii świetna, a dodatkowym plusem jest AirPlay, ale może jest coś wartego co przetestowania w tym budżecie (mimo wszystko brakuje trochę basu, a 700 z basem to już ponad 6 tys.)

Planowałem jeszcze do przestawać:
Bose 500 + Bass Module
Sony Z9F + głośniki surround
JBL Bar 5.1
Polk Audio Magnifi Max SR

Czy któryś z tych mogę od razu odrzucić? Odsłuchiwałem w sklepie wszystkie i trochę nie jestem przekonany do JBL ze względu na dźwięk z listwy (w mojej opinii najgroszy z ww.).
Może macie inne jakieś propozycje lub doświadczenia z użytkowaniem ww.?
 

raf2007

Member
Witam,
Polecam Sonos Playbar sam mam cały zestaw od prawie 5 lat i gra to rewelacyjnie. Tylko żeby efekty były rewelacyjne powinieneś kupić Sub i tyły no i wtedy robi się niestety kwota. Podobnie jak w przypadku Bose. Mimo wszystko warto posłuchać. Pozdrawiam
 

Borden

New member
Witam,
Polecam Sonos Playbar sam mam cały zestaw od prawie 5 lat i gra to rewelacyjnie. Tylko żeby efekty były rewelacyjne powinieneś kupić Sub i tyły no i wtedy robi się niestety kwota. Podobnie jak w przypadku Bose. Mimo wszystko warto posłuchać. Pozdrawiam

Sonosa też rozważałem ale niestety nie miałbym go gdzie położyć. Przed TV jest za wysoki a na półkę za szeroki.
 

Borden

New member
Bose 700 mam i polecam trochę droższy ale naprawdę wart każdej wydanej złotówki.

Nie takie trochę :) Własnie go testuję i pomimo świetnej jakości samej belki to brakuje basu z subwoofera. Po odsłuchach w sklepie wydaje mi się, że komplet 500 zagra lepiej niż sama listwa od 700 a cena zbliżona, ale chciałem się przekonać jak 700 radzi sobie w domowych warunkach.
 

Borden

New member
A co sądzicie żeby zamiast Bose 700 kupić za podobną kwotę wzmacniacz AV i dwa głośniki podstawkowe?
Myślałem o Denonie AVR X1500H i dwóch DALI SPEKTOR 2
 

Borden

New member
Po testach Bose 700 też czuję, że sub jest konieczny, ale kompletując zestaw Bose 700 + Bass Module 700 wychodzi już ponad 6k.
Nie chciałbym zbytnio przekraczać wyznaczonego budżetu więc tak naprawę zastanawiam się czy iść w stronę soundbara z subwooferem czy kupić teraz aplituner KD i dwa głośniki podstawkowe i przeciągu 5-6 mies. dokupić subwoofer i głośnik centralny. Koszt będzie zbliżony do zestawu Bose 700 a zapewne zagra to lepiej.
 

szybal

Banned
Może i tak u mnie tylko SB wchodził w grę więc kupiłem Bose 700 potem jeden sub potem następny potem satelitki itd. I teraz jestem w Soundbarowym Raju :)
 

airdw

New member
Od kilku miesięcy posiadam Sony Ht ZF9 i złego słowa na ten sprzęt napisać nie mogę. Oczywiście z tylnymi satelitami, wtedy ma to sens.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Po testach Bose 700 też czuję, że sub jest konieczny, ale kompletując zestaw Bose 700 + Bass Module 700 wychodzi już ponad 6k.
Nie chciałbym zbytnio przekraczać wyznaczonego budżetu więc tak naprawę zastanawiam się czy iść w stronę soundbara z subwooferem czy kupić teraz aplituner KD i dwa głośniki podstawkowe i przeciągu 5-6 mies. dokupić subwoofer i głośnik centralny. Koszt będzie zbliżony do zestawu Bose 700 a zapewne zagra to lepiej.
Tak samo możesz zrobić z belką Harmana, na razie belka za chwile sub i za jakiś czas tylne surround. W porównaniu do amplitunera masz asystenta google, zaoszczędzasz też sporo na miejscu i bezprzewodowości.
 

Borden

New member
Harmana osłuchiwałem ostatnio i jak dla mnie grał gorzej od Bose więc jak już miałbym się decydować na soundbar to wybrałbym Bose, ale co raz bardziej jestem przekonany do budowy KD.
 

darekgra

Member
Jeśli nie chcesz wydawać więcej niż 3,5 tys i do filmów to stawiaj na JBL 5.1. masz wtedy w zestawie tylne głośniki które robią różnicę, mi jedynie w tym zestawie brakuje kodeka DD+ i trochę średnich tonów ale przy filmach jest grubo.
Bose 700 jest dużo lepszy lecz cena z tylnymi głośnikami to coś około 8 tys a brakuje mu również kodeka DD+ i co gorsza ma tylko jedno złącze HDMI.
 
Do góry