Jaki soundbar do max 1500zł

HeavyNuts

New member
Hej

Przymierzam się do zakupu soundbara. Mam na ten cel maksymalnie 1500zł i mało ustawny salon... także cudów pewnie nie zdziałamy, ale może choć trochę polepszymy dźwięk podczas filmowych seansów. TV który posiadam to Samsung UE55NU8072, jest on ustawiony na skos do narożnika, z jednej strony ma dosyć blisko ścianę i drzwi balkonowe, a z drugiej strony zaczyna się otwarta kuchnia. Zresztą jak widać na. Soundbar zapewne podwieszę pod TV na wieszakach. Na tą chwilę zastanawiam się nad tymi soundbarami:
- Samsung HW-N650
- Samsung HW-N550
- Yamaha ATS-2070
- JBL Bar 2.1

Czy któryś z nich sprawdzi się u mnie czy może macie jeszcze inne propozycje?

załącznik: //drive.google.com/file/d/1wD0UKTMhX7x-HwRjlfwIIwTbxwe6f0zS/view?usp=sharing
//dodajcie https: przed // bo niestety nie mogę dodać linku mimo, że mam napisanych ponad 5 wypowiedzi.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak salon to już spore pomieszczenie będzie. Bierz BAR 2.1 lub nawet BAR 3.1 z mocniejszym i większym subwooferem, a także dodatkowym kanałem centralnym w belce.
 

HeavyNuts

New member
Jak dla mnie to był strzał w 10 w tej cenie i na ten metraż. Dźwięk bardzo fajny, DD robi robotę, kilka korektorów do wyboru. Subwoofer skierowany w dół tworzy niesamowity efekt basu nie wiadomo skąd, trochę jak w kinie. Dopiero w weekend pewnie będę miał czas na przetestowanie grajbelki przy dłuższym seansie bo na tą chwilę sprawdziłem tylko kilka scen z Transformerów, Piratów z Karaibów czy Hobbita/Władcy Pierścieni. Jedyny jego minus jak dla mnie to kodowanie jedynie w DD i Dolby Audio. No i nie wiem tylko czy sąsiad przy takim subwooferze podzieli mój entuzjazm.
 

nielot

Member
Panowie, jaka tak naprawdę jest różnica pomiędzy JBL 2.1 a Samsungiem 550 przemawiająca za JBL ?
Bo Samsung ma zdaje się DTS, głośnik centralny i większą podawaną na papierze moc.

I druga sprawa - nie znam się na soundbarach i chciałem zapytać - jak w wypadku 2.1 czy nawet 3.1 ma się kwestia dekoderów z 5 ścieżkami - soundbary jakoś to imitują w formie przestrzennej ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Źródło potrafi nawet wysłać do soundbara dźwięk w postaci rozkodowanej i będzie działać. Co do nieistniejących kanałów to będą downmixowane do istniejących.
 
Do góry