budżetowy soundbar do tv

darek_radom

New member
Skusiłem się na reklamowany tutaj i polecany tu budżetowy soundbar Sharp HT-SBW160. Po dwóch dniach i nocach testowania sprzęt jutro wróci do sprzedawcy. Posiadam zestaw pełnego kina domowego (Denon + Rubicon), jednak potrzebne jest mi obecnie "tymczasowe" źródło dźwięku. Tym sprzętem jestem bardzo zawiedziony mimo przeczytania kilku pozytywnych opinii. Dźwięk składa się głównie ze zbyt mocnego basu (ustawienia: muzyka / film) i nieprzyjemnego oraz irytującego basu na ustawieniu "news" (dodam, że sprzęt oferuje tylko te trzy możliwości ustawień), więc podczas próby obejrzenia filmu późnym wieczorem, skończyło się po kilkudziesięciu minutach odłączeniem subwoofera z kontaktu (jedyna możliwość wyłączenia) i dokończeniu oglądania z włączoną samą "belką". Jeśli lubisz bas i dudnienie zagłuszające tony wysokie - kupuj. Jeśli jesteś już na to za stary (jak ja) - poszukaj czegoś innego. Oczywiście jest to wyłącznie moja subiektywna opinia. Na "plus" kompaktowy, ale dość donośny subwoofer, który można wcisnąć w niewielką przestrzeń i nie będzie się zbytnio rzucał w oczy.

Co zatem pozostało w domu?
O ok. 240 złotych tańszy zestaw Hitachi HSB460BT (zakupiony w promocji za 459zł). W moim przypadku zadecydowała możliwość płynnej regulacji tonów wysokich i niskich oraz o wiele przyjemniejszy w odbiorze bas z subwoofera. Do zalet należy dodać większą liczbę gniazd we/wy i obsługę technologii NFC, a w komplecie jest nawet kabelek chinch-jack. Słychać tony wysokie (choć mogłyby być jeszcze nieco mocniejsze), dialogi też słychać wyraźnie, a nawet momentami da się wychwycić efekty specjalne. Spokojnie wystarcza do nagłośnienia pokoju średniej wielkości w bloku, bez ryzyka słuchania stukania sąsiadów w rurki kaloryfera.

Decyzja należy do Was ;-)
 

Glower

New member
Proszę o poradę,
Mam TV Philips 55OLED934 z soudbarem Bowers&Wilkins - gra bardzo ładnie, ale mimo wszystko rozważam zakup subwoofera.
W papierach TV wyczytałem, że wyjście RMS telewizora ma 50W.

Proszę o poradę, jaki subwoofer w budżecie do 1500 zł mógłby współgrać? Czy to RMS 50W telewizora oznacza, że subwoofer też powinien mieć 50W?

Wpadł mi w oko Yamaha NS-SW200 - ale zaznaczam, że jestem laikiem także fachowe rady mile widziane. Doczytałem też, że trzeba osobno nabyć kabel RCA-RCA i wpinać do kanału LFE.
Pokój ma 20 m2.
 
Do góry