Coś do grania do 1500 zł

Damaran

New member
Szczerze powiedziawszy to chyba mój pierwszy post w tej kategorii. Posiadam wieżę, typowy Philips z 2 kolumnami z czasów Love Parade. C399. Kilka programów i regulacja basu, trzystopniowa. Wyśmiejecie mnie ale ta wieża została ze mną po narodzinach dziecka bo jest funkcjonalna. Radio. Magia. Co dziś ma radio? Jeden soundbar. Miałem kiedyś wygrzany CA Aegis Evo 3. Ale wieża miała wszystko, a w bloku nie dawało mi to żadnej frajdy. Dostałem zadanie pozbyć się wieży.

I co mam zrobić? Nie chce wielkiego zestawu Stereo, amplitunerów, kolumn, ani nic. Nic dużego. Walczę przed wyborem: soundbar lub mini wieża. Budżet 1500 zł. W zasadzie jedyne co przemawia za wieżą to... radio. Brak wejść, brak opcji i tyle. Więc chyba pozostaną przy soundbarze (korzystam z netflixa, z HBO GO, YouTube, Tidala na AndroidTV). Mam Sony W755C.

Znalazłem jeden soundbar LG z radiem.. ale nie wiem czy jest sens uzależniać się od zaszłości przeszłości. No i patrzę, LG SK8. Tylko tak czytam te testy i co widzę, na dole słabo, na górze słabo, A Atmos nie jest Atmosem. Zresztą bez przesady, kinomaniakiem ani audiofilem nie jestem. Ale lubię sobie treble i bas podkręcić.

Czy jesteście w stanie mi doradzić jakiś sprzęt grający który podbije moc telewizora? I będzie bezobsługowy (wieżę w moc HDMI ARC). I będzie dobry stosunek jakości do ceny, nawet jesli z 1500 zejdę do 700.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli jak wieża gra już wiesz.
Dolby Atmos jest w symulacji więc też możesz odpuścić.

Masz z dobrych JBL Bar 2,1.
Chyba że dołożysz trochę kasy to 3,1.
 

bumtarara

Member
Soundbary sobie odpuść do słuchania muzyki, pozostaje ci mini wieża.....albo wzmacniacz stereo albo używane ampli stare niektóre w stereo grały rewelacyjnie, kolumn nie musisz mieć wielkich wystarczą podstawkowe, w twoim starej wieży masz pewnie seryjne pierdziawki. za bardzo wyboru to nie masz jak chcesz tylko stereo za 1500
 

Damaran

New member
A co powiecie na nowy N550. Pomijam kwestię opłacalności, dostępny jest za 750 zł z outletu ale nie bierzmy tego pod uwagę. Przyjmijmy że kosztuje 750 zł ale czy nie tyle jest warty swojej ceny co dobry. Widzę że system 3.1, ponad 300 watów, 6 głośników i kilka systemów audio. 2 hdmi.

Ewentualnie J4500 Samsunga z ekspozycji (otarcia, nieużywany) za 540. W obu przypadkach pełna gwarancja.

Mam telewizor i mam XOX. Zależy mi na tym aby szło posłuchać muzyki (youtube, tidal, radio tradycyjne może być z telewizora). Już nie oczekuję cudów. Poszedłem do ME i jak nigdy tak tym razem pobawiłem się soundbarami i teraz dopiero czuję/słyszę że zejście z frontu oznacza ogromną stratę na mocy głośnika. Nieporównywalne zjawisko to tradycyjnej wieży.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden z użytkowników porównywał w klasie w swoim domu przez tydzień Samsunga i JBla i wybrał JBLa !
 

Damaran

New member
Im dłużej czytam i podsłuchuję jak grają, tym bardziej jestem pewny że ten sprzęt nie jest dla mnie. Najchętniej był wziął to j4500 i po prostu korzystając z 5.1 wypełnił mieszkanie dźwiękiem który i tak by sobie leciał w każdym kierunku. Ale nie chce już zbędnych kabli. Trudno mi też trafić jakąś mini wieżę z ARC przynajmniej.

Czy połączenie przez optyczne wybudza wieżę/soundbar/kino? Czy tylo ARC?

Wiem i zawsze uważałem że nic nie zastąpi dobrego Stereo, nawet prostego, ale stereo. Może co najwyżej dać więcej głębi i efektów. Ale mam wrażenie że te soundbary są tak ograniczone i tak mocno kierunkowe, że jeśli nie oglądam non stop tv i nie potrzebuję słyszeć jak Iron Man obgryza paznokcie w zbroi, to na nic mi to.

Mając na uwadze, że znalazłem to N550 za w zasadzie 250 zł mniej niż oferuje to sklep (vobis/samsung) wydaje mi się że między 2.1 JBL a 3.1 samsunga jest znaczna różnica w cenie i potencjał którego nie wykorzystam w przypadku JBL> a znów nic nie stracę kupując Samsunga. A nawet zyskam.

Poprawicie mnie?
 
Do góry