Zestaw kina domowego

Ronaldinho89

New member
Witam serdecznie Wszystkich:) Mam pytanie odnośnie subwoofera. Posiadam zestaw Onkyo tx-nr555 oraz zestaw Monitor Audio Bronze. Pomieszczenie ma ok 25m2. Zastanawiam się nad - yamaha ns-sw300. Czy to będzie dobry wybór?
 

Ronaldinho89

New member
Mam Panowie jeszcze jedno pytanie. Jeśli chodzi o podłączenie to wiadomo Onkyo ma dedykowane na subwoofer. A teraz kwestia przewodu i podłączenia od strony yamahy ,czytałem wiele postów że można podłączyć dwojako :
- 1 rca - 1rca albo za pomocą przewodu Y 1 rca - 2 rca. I teraz Moje pytanie : Jak Ja mam to najlepiej podłączyć ? i czy polecilibyście dobry przewód do tego zestawu. (Rozglądałem się w sklepach Media to koszt +/- 50 zł ale jakość Moim zdaniem marna)
 

mors111

Active member
Bez reklam
kup zwykly RCA-RCA. Roznicy w dzwieku nie uslyszysz

ale nie taki za 5zł ;-) , taki za 20-30zł też już będzie dobry , ważne żeby był też grubszy , mam 2 w domu , oba po 3m i ten cieńszy daje lekkie buczenie na subie ( zbliżając ucho do głośnika )

teoretycznie im droższy to powinno być lepiej , ale nie popadajmy w skrajność :smile:
 

bumtarara

Member
Otóż większość którzy sie wypowiadają na temat kabla do subwoofera 1-1 czy typu Y 1-2 to gadacie bzdury otóż różnica jest, jeśli subwoofer ma dwa wejścia czyli na kabel typ Y to głośnik jest wyposażony w dwie cewki, w swoim subie Jamo mam dwa wejścia kabel typ Y miałem z początku połączone 1-1 ze względu na to że kupiłem suba z takim kablem, później dokupiłem rozgałęźnik z 1-2 i po podłączeniu różnica była słyszalna bas jest pełniejszy i głośniejszy, w niektórych subach może różnic nie słychać ale na pewno maja lepszą sprawność i odciążenie dla cewki
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Otóż większość którzy sie wypowiadają na temat kabla do subwoofera 1-1 czy typu Y 1-2 to gadacie bzdury otóż różnica jest, jeśli subwoofer ma dwa wejścia czyli na kabel typ Y to głośnik jest wyposażony w dwie cewki, w swoim subie Jamo mam dwa wejścia kabel typ Y miałem z początku połączone 1-1 ze względu na to że kupiłem suba z takim kablem, później dokupiłem rozgałęźnik z 1-2 i po podłączeniu różnica była słyszalna bas jest pełniejszy i głośniejszy, w niektórych subach może różnic nie słychać ale na pewno maja lepszą sprawność i odciążenie dla cewki

No i szybciej się wzbudza z uśpienia.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Otóż większość którzy sie wypowiadają na temat kabla do subwoofera 1-1 czy typu Y 1-2 to gadacie bzdury otóż różnica jest, jeśli subwoofer ma dwa wejścia czyli na kabel typ Y to głośnik jest wyposażony w dwie cewki, w swoim subie Jamo mam dwa wejścia kabel typ Y miałem z początku połączone 1-1 ze względu na to że kupiłem suba z takim kablem, później dokupiłem rozgałęźnik z 1-2 i po podłączeniu różnica była słyszalna bas jest pełniejszy i głośniejszy, w niektórych subach może różnic nie słychać ale na pewno maja lepszą sprawność i odciążenie dla cewki
Wszystkie na pewno nie.
Dla potwierdzenia swojej teorii pokaz fotki suba z wejściem na dwa i czterozaciskowy głośnik z niego.
 

bumtarara

Member
Na zagranicznym forum chyba niemieckim parę tygodni o tym czytałem bo sam szukałem info czy kabel rca 1-1 czy 1-2 stosować i jakie są różnice w basie, gość miał problem z basem rozwiązał to kablem typu Y akurat sub właśnie z zaciskami na głośniki
 

Ronaldinho89

New member
Przepraszam ale jestem zielony w tym...Kurczę to ja nie wiem już... To jak mam dojść do tego jaki przewód kupić ??
Yamaha ma wejście : L/mono , R/input 2 , LFE input 3
 

Attachments

  • yamaha-ns-sw300-czarny,5190096007_3.jpg
    yamaha-ns-sw300-czarny,5190096007_3.jpg
    44,7 KB · Wyś: 209

Ronaldinho89

New member
Wszystko ok , tylko nie umiem przetłumaczyć a translator średnio dokładnie. Najlepiej to kupić przewód RCA - RCA i dokupić przejściówkę na Y. Nad przewodem zastanawiam się:
https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/PRZEWODY_AUDIO-VIDEO/PRZEWODY_DO_SUBWOOFERA/PROA4103
https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/PRZEWODY_AUDIO-VIDEO/PRZEWODY_DO_SUBWOOFERA/QE5101__3_0m_
https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Pr...RZEWODY_DO_SUBWOOFERA/PREMIUM_MONO_SUB__3_0m_

Tylko teraz średnio będzie kupić przewód za ponad 100 zł a przejściówka za 10 zł . Nie mogę znaleźć żadnej lepiej firmy.
 

bumtarara

Member
Lepiej od razu kupić kabel 1-2 niż kombinować z przejściówkami
Cytat przetłumaczone z niemieckiego forum którego podałem-- Więc mam trochę próbowałem.

Teraz podłączyłem subwoofer w następujący sposób. Następnie ponownie uruchomiłem AVR i ustawiłem SUB na „L + R / LFE”. Z kablem Y, SUB nagle brzmi zupełnie inaczej (w sensie pozytywnym). Teraz działa dobrze z separacją w trybie konfiguracji „duży”

a w odpowiedzi

Właściwie subwoofer powinien stać się „głośniejszy” przez kabel.
Ustawiając po prostu pozwól frontom przesyłać sub-sygnał.
W ten sposób masz „lepszą” sugestię pokoju. -----Koniec cytatu
w sumie tam tyczyło sie też Yamahy modelu 700 więc sytuacja jest podobna
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
ogólnie rzecz biorąc każdy kabel jest dobry ale lepszy za 100 zł niż ten za 10, co do kabla do suba było na forum który wart jest zakupu
 

Ronaldinho89

New member
Zaraz będę przeszukiwał co do przewodu, aczkolwiek +\- 150 zl za 3m to powinien być ok. A mam ostatnie pytanie: gdy mam podłączony dekoder z ups do onkyo to słychać delikatne buczenie w głośnikach, z tego co czytałem muszę kupić izolator\ separator galwaniczny. Jest tego mnóstwo na stronach i czym sie różnią?? I czy wpływa to na jakość obrazu?? Bo na niektórych piszę że obsługują do Hd.
 

bumtarara

Member
Tego to ci nie powiem, nie kombinuje kupuje droższe a nie tanie badziewie, przewód hdmi nigdy mi nie brzęczał ale dawał efekt zrypanej jakości obrazu, brzęczenie w głośnikach może dawać zła masa
 
Ostatnia edycja:
Do góry