Zestaw kina domowego

Piotrek W

New member
Witam wszystkich ponownie.
Przed kilkoma minutami skończyłem wszystko podpinać i mam problem- nie działa mi SUB.
Wszystkie głośniki grają, a suba zupełnie nie słychać. Już nawet przy wstępnym strojeniu za pomocą mikrofonu wyskoczyła mi informacja żeby sprawdzić podłączenie SUB-a, bo go nie widzi.
Do podłączenia dostałem w zestawie z Magnatem 302a kabel:
https://www.google.com/search?q=Oeh...w=1707&bih=803&dpr=1.13#imgrc=-ZK9zBXY--irbM:

2 końcówki z jednej strony i jedna z drugiej.
W papierach od amplitunera mam pokazane, żeby podpiąć jedną końcówkę do SUB-a (u mnie wejście Line IN), a drugą końcówkę do amplitunera pod Subwoofer PRE OUT. Co mam zrobić z jedną z końcówek od strony, gdzie kabel ma 2 złącza?
W amplitunerze mam łącznie 4 przyłącza oznaczone SUB:
https://www.google.com/search?q=amp...w=1707&bih=803&dpr=1.13#imgrc=claqJJzelXzQ0M:

Pozdrawiam i bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Piotrek
 

Piotrek W

New member
Podpowie ktoś jak sobie poradzić z moim problemem?
SUB jest chyba w jakiś sposób wykrywany bo jak go odłączam/ podłączam to na chwilkę przestają grać inne głośniki i jest jakby „kliknięcie”.
Może powinienem zmienić jakieś ustawienia? O co chodzi w ogóle z tym moim kablem, że nie ma po jednym chinchu z każdej strony tylko po jednej stronie są 2 końcówki..?
W menu mam ustawione, że zestaw 5.1 i że SUB jest częścią zestawu.
Dodatkowo przy niższych zakresach regulacji głośności całość bardzo cicho gra. Zakres jest do 100 i na 89-90 jest bardzo głośno i OK, ale poniżej 40 już prawie nic nie słychać. Nie wiem czy to można jakoś zmienić i czy to jest norma- to moje pierwsze kino domowe.
Ponownie bardzo proszę o rady.
Piotrek
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Pierwsza sprawa weź inny przewód RCA, nawet jakiś krótszy wszystko w ramach testu, podłącz w amplitunerze pod sub ten górny zakratkowany, drugi koniec już wiesz gdzie;-) później będziemy myśleć :) . Pzdr
Te 2 końcówki typ Y stosuje się od strony suba ale Ty masz jedno wejście więc stosuj RCA-RCA.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Dziękuję bardzo za wskazówki.
Jeżeli wezmę inny przewód RCA-RCA i podepnę amplituner z SUB-em według wskazówek i dalej SUB nie będzie działał to co mogę zrobić dalej?
Jak sprawdzić czy problem jest po stronie amplitunera czy SUB-a? Wszystko jest nowe (kabel którym wczoraj łączyłem sprzęt też) i zastanawiam się co poszło nie tak…
Ponowię jeszcze zapytanie: to normalne, że dla normalnego oglądania TV poziom na głośności na amplitunerze musi być granicach 40-45?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Było powiedziane już ze podczas kalibracji go nie widzi, więc źle jest podpięty. Pzdr
Podepnij tak jak napisałem w zakratkowane wyjście i sprawdź jeszcze w ustawieniach ampli czy jest sub włączony.
A jaki to zestaw głośników - model-
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Głośniki Taga Harmony TAV-606 v3 5.0
Do tego SUB Magnat 302a.
Amplituner ONKYO TX 686
Na kalibracji odzywały się wszystkie oprócz SUB-a (od samego początku).
Dziś po pracy będę dalej kombinował...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A może nie odpaliłeś suba z tyłu włącznikiem nie to już by była extremalna jazda . Pzdr
Jeśli masz w ustawieniach accuEQ subwoofer Yes, dochodzi prąd do suba odpalony jest włącznikiem z tyłu podpięty RCA-RCA jak należy, to nie ma opcji że nie będzie grało chyba że sprzęty maja problem i sub lub ampli jest uszkodzony.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
"Albo za cicho jest. W AVR masz głośność na 0db w czasie sprawdzania głośników?"
Sprawedę jak będę w domu. A jeżeli jest na 0 to jak powinno być?

Sub jest podłączony i włączony:) Świeciz tyłu zielona dioda.
Jest tam jeszcze przełącznik "ON-auto"- jak ma być?
Są też 2 pokrętła- jedno to level, a drugie frequency. Jak mają być? Na początek w połowie?
Zaczynam się właśnie obawiać, że coś jest uszkodzone, że to nie działa...
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie wiem na 30db tak żebyś słyszał dobrze dźwięki testowe, ja nie wychodzę z pokoju leżę sobie na podłodze i czekam na koniec KALIBRACJI. Na początku jest chyba określenie ilości głośników i sygnał testowy dla wszystkich po kolei, i tu już jest wszystko jasne czy wykrywa suba czy nie. Tak jest u mnie w harmanie jednak nie miałem nigdy problemów z podłączeniem jakiegokolwiek sprzętu w mojej historii zabawy.
Auto albo On
To zależy od Ciebie jak auto to sub sam się wybudza po tym jak dostanie sygnał jednak u mnie HK+sub Jamo nie sprawdza się jeśli oglądasz spokojniejszy film i mało się dzieje potrafi się wyłączyć .
Level ja daje na połowę zawsze choć są różne szkoły,odciecie - to jest częstotliwość graniczna poniżej (niskie tony) tego wszystko idzie na sub. To już dostroisz z frontami i zależy jakie odciecie na nich ustawiasz. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
O czym my tu gadamy niech da na połowę mocy i tyle, to chyba nie problem 😉, ja nigdy takich cudów nie miałem chyba że sprzęt był walnieta. Pzdr
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Panoeiw, dzieki za wszelkie porady!
Wszystko działa:) Finalnie chyba sam do końca nie wiem co pomogło- podpiąłem RCA-RCA wg. zaleceń, włączyłem test głośników po kolei i suba nie usłyszałem. Zmieniłem wartość db z zera na jakąś wyższą i usłyszałem bas- ucieszyłem sie, bo to znaczyło że technicznie wszystko działa. Co ciekawe później jak zmieniałem db nawet na wartość ujemną (np -2 czy -5) to też suba było słychać (chwilę wcześniej na 0db była cisza). Ustawiłem finalnie na jakąś niewielką wartość powyżej 0, zamknąłem menu ustawień, załączyłem muzykę i już wszystko działało jak należy. Na koniec tylko podregulowałem siłę basu pokrętłem za subwooferem.
Dziękuję jeszcze raz za pomoc!
 
Do góry