Zestaw kina domowego

Ronaldinho89

New member
Za przewód HDMI dawałem 150zł także badziewny raczej nie jest... A co do buczenia to mnóstwo jest takich problemów na necie, mówią by ten izolator zastosować. Straszenie dużo jest ich na necie i teraz kwestia jak to wpływa na jakość obrazu i jak ma się to do np: 4k
 

Ronaldinho89

New member
W instrukcji suba jest napisane by podpiąć pod wejście LFE lub mono wszystko za pomocą 1 rca 1 rca. Nie ma nic na temat rca Y. I teraz kwestia taka czy jak kupię Y to czy będzie ok skoro producent tego nie przewiduje? wiem wiem trochę tróje ;p
 

bumtarara

Member
Skoro tak mówi instrukcja to sie stosuj, w subach z dwoma rca jak też producent wskazuje na przewód 1-2 typ Y to w tych subach jest głośnik z dwoma cewkami co jest istotne łączenie przewodem typu Y, nie wiem ilu cewkowy jest głośnik w modelu 700 ani w tym twoim ale suby są podobne, z niemieckiego forum widać że wejścia na subie mają jeden kolor czyli mono ale zasugerowałem sie tym co pisało na tamtym forum.....więc coś w tym jest że poprawa przemienia basu jest zauważalna po zastosowaniu rca Y. Zainstaluj sobie tłumacza w przeglądarkę będziesz mógł tłumaczyć zagraniczne fora przeczytasz do końca forum które ci podałem będziesz wiedział czy warto Y czy zwykły
 
Ostatnia edycja:

Ronaldinho89

New member
Od 2 dni czytam i zdania są podzielone jeśli chodzi o podłączenie czy rca - rca czy rca Y. Są dwie opcje moim zdaniem: albo Y albo RCA do LFE. Dużo osób poleca Y tylko skoro producent nie piszę nic o tym, to czy porostu coś nie popsuje. hehe a z drugiej strony jak ma być lepiej na Y ;p sytuacji bez wyjścia. Wypowie się jeszcze ktoś kto tak kombinował ?:) dzięki śliczne za zainteresowanie i odpowiedzi .
 

Ronaldinho89

New member
Kupiłem przewód Inakustik RCA - RCA i podpiąłem pod wejście LFE . Mam jeszcze pytanie: By ten subwoofer się sam załączał i wyłączał muszę podpiąć do Onkyo dodatkowy przewód który jest w komplecie, "przewód sterowania systemem" i teraz gdzie ja mam go podłączyć w onkyo tx nr 555 ?? kurcze nie widzę tam miejsca...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
To jest chyba kabelek tylko do amplitunerów Yamaha, ty masz Onkyo wiec nie podłączaj go a tylko ustaw z tyłu suba suwak Auto standby na low lub high i już. Też będzie się włączał jak dostanie sygnał z amplitunera.
 

Ronaldinho89

New member
Troszkę późno odpisuję ale brak czasu. Przestawiłem jak napisaliście i wszystko ok, ale np: na reklamach czy spokojniejszych scenach się wyłącza a za pare sekund włącza jest to troche wkurzające. Da się coś z tym zrobić??
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Podepnę się do tematu:)
Na początku przepraszam wszystkich audiofili, melomanów i znawców tematu (wiem, że takie posty jak mój mogą irytować).
Szukam jakiegoś zestawu kina domowego za nieduże pieniądze- od 3 do max 4 tys zł.
Trochę informacji:
Od 3,5 roku używam zestawu Samsung JS 8500 65" + soundbar HW-J550.
Użytkowane jest to w pokoju ok 18m2 z tym, że jedna ze ścian jest "otwarta" na jadalnię i dalej na kuchnię.
Nie jestem melomanem i nie słucham przesadnie dużo muzyki- jeżeli już to raczej radio i kanały muzyczne z TV. Audio ma służyć w 90% do oglądania TV (sporo sportu i filmów) i do NETFLIX-a. Poza tym treści z neta, jakieś filmy na blu-ray, połączenie z telefonem itp.
Raczej odrzucam zestawy stereo i skłaniam się ku kinu domowemu.
Jak już wspomniałem jestem laikiem dlatego lproszę o porady.
Czy jesteście w stanie polecić jakiś amplituner z zestawem głośników do max 3,5-4 tys?
Co powiecie o czymś takim:
https://www.mediaexpert.pl/zestawy-...KFBwyVYnwLCe1z_YiQhoC2-sQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://*********************************************/onkyo-ht-s5805.html

https://www.mediaexpert.pl/zestawy-...mpaign=2019-06&utm_term=Zestawy-kina-domowego

Zastanawiałem się jeszcze nad gotowym zestawem Sony BDV-N9200W, ale wyczytałem że to kasa w śmieci...

Jak widzicie w linkach przewijają się kolumny TAGA HARMONY TAV-606 V3.
Wśród budżetowych mają dość przychylne opinie. Warto?
Doczytałem że do tego zestawu trzeba by dokupić SUB-a za kilkaset zł. Zakładając to dalej chciałbym zmieścić się w nieprzekraczalnych 4 tys.

Jaki amplituner ewentualnie do tego dobrać?

Wiem, że dla audiofila zestaw za taką kasę nie zagra, ale taki mam budżet i uprzejmie proszę o porady co w tych pieniądzach wybrać, żeby być zadowolonym.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na Waszą pomoc.
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Cześć!
Poczytałem jeszcze trochę i na tę chwilę skłaniam się ku takiemu zestawowi:

https://cenowarka.pl/onkyo-tx-nr676...cJqJBwnln3QFa02EbzT9DCFUEvaX3UzBoCAEsQAvD_BwE

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=7021

https://www.ceneo.pl/26550097?se=fI...NXDS50W1Id4DiQZwSaxYaosxNQHH-G_hoCkp4QAvD_BwE

Cena za amplituner 1600 zł (Amazon niemiecki). W Polsce 2000 zł. Dlaczego aż taka różnica, jest jakiś haczyk?
Głośniki od 1350 zł
SUB za 670-680 zł.
Razem by wyszło lekko ponad 3600 zł.

Co jeszcze muszę do tego dokupić?
Wszystkie kable są do dokupienia osobno? Jeżeli tak to czego potrzebuję, żeby to wszystko spiąć z TV?

Proszę o porady.
Piotrek
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Onkyo serii 6x6 to bardzo dobry kierunek.
Dlaczego w niemczech taniej? Bo to biedny kraj, dlatego elektronike maja tansza. Tam posrednikowi zarabia jeden Wurst, a w Polsce posrednik musi zjesc 2 schabowe. A tak na serio to 1600 - 1700zl to jest normalna cena na zachodzie za ten avr w tym momencie.

Tu masz 686 w tej cenie dosyc slawny sklep.
https://petertyson.co.uk/onkyo-tx-nr686-network-av-receiver


Glosniki, musialbys posluchac i ocenic bo jest tego troche. Taga, Heco, Pylon, Dali cos tam wyszukasz.


Do podlaczenia bedziesz musial kupic jeszcze kable glosnikowe. Zwracaj aby kupowac kable z czystej miedzi OFC. Bo dzisiaj to sprzedaja nawet stalowe czy aluminiowe powlekane miedzia.


Podlaczenie z TV.
Pytanie czy masz w miare nowy TV. Czy twoj telewizor posiada HDMI ARC - czyli kanal zwrotny audio. Wtedy podpinasz AVR z TV za pomoca HDMI i temat skonczony. Jezeli TV nie posiada ARC to wtedy podlaczasz AVR z TV np. za pomoca kabla optycznego.

Wszystkie "zrodla" obrazu/dzwieku Konsole, Bluray, dekodery itp podlaczasz po HDMI do AVR.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
lolo2
dziękuję za podpowiedzi!
Teraz soundbara mam podpiętego po HDMI więc na 99% mam HDMI ARC.

Zastanawiam się jeszcze czy warto dokładać prawie 200 zł do tego Onkyo TX-NR686 zamiast 676. Czym one się różnią? Probowałem znaleźć coś w porównywarce, ale laikowi niewiele te dane powiedziały...

Mam jeszcze zapytanie odnosnie samych kabli głośnikowych: jakiej średnicy kabli szukać? Nie chcę kupić 5m kabla za 10 zł, ale nie chcę też przesadzić i do dość budżetowego kina kupować kabli których możliwości nie wykorzystam. Będę wdzieczny za sugestie (może jakiegoś linka do sklepu).
Do kabli będę musiał dokupić końcówki- ma tutaj znaczenie jakie kupię?

Pozdrawiam, Piotrek
 

Disto

New member
Bez reklam
jakiej średnicy kabli szukać? Nie chcę kupić 5m kabla za 10 zł, ale nie chcę też przesadzić Do kabli będę musiał dokupić końcówki- ma tutaj znaczenie jakie kupię?
1.5mm2 wystarczą w zupełności - zakup w elektrycznym.Oczywiscie w pełni miedziane !

Końcówek nie potrzeba.
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Finalnie zdecydowałem się na poniższy zestaw:
Amplituner Onkyo TX-NR676E
Głośniki Taga Harmony TAV-606 v.3 5.0
Subwoofer Magnat 302A
Do tego kable 2x2,5 OFC

Amplituner kupiłem z niemieckiego amazona (prawie 500 zł taniej niż w Polsce!) i jeszcze na niego czekam, reszta sprzętu już w domu. Całość (dzięki dobrej kasie za amplituner) wyszła mnie ok 3750 zł.
Pierwsze wizualne wrażenia: głośniki bardzo przyzwoicie wyglądają po zdjęciu maskownic Sub wygląda trochę gorzej, ale naczytałem się że za 600-800 zł ciężko znaleźć coś lepszego- zobaczymy jak wszystko pospinam.
Mam jeszcze pytanie odnośnie samego podłączenia suba do amplitunera.
W zestawie dostałem kabel:
https://www.google.com/search?q=kab...UIECgB&biw=1680&bih=947#imgrc=G-IVmprGdNLhbM:
Kabel ma 5m i w zależności od tego gdzie uda się postawić suba może być za krótki. Jeżeli tak to jak spiąć oba sprzęty zwykłym kablem miedzianym, który zakupiłem? Suba podepnę bezpośrednio miedzianą żyłą, ale w amplitunerze muszę mieć chyba jakiś wtyk, tak? Wiem, że pytanie laika, ale właśnie takim laikiem jestem
Pozdrawiam, Piotr
 

Piotrek W

New member
Disto
dzięki za rozjaśnienie tematu!
blackninja
w porównaniu z 4150 to chyba jednak nie najgorzej... Taniej nie udało mi się znaleźć. Mało kto chce wysyłać do Polski:(
Temat w sumie i tak już nieaktualny, bo nie udało mi się finalnie kupić tego Onkyo TX-NR676E na niemieckim Amazonie. Po kilku dniach oczekiwania i braku jednoznacznej odpowiedzi co z wysyłką w końcu dostałem info, że towaru nie ma i nie wiadomo kiedy będzie (prawdopodobnie 2-4 tygodnie).
W związku z tym anulowałem zamówienie i kupiłem Onkyo TX-NR686E.
Jutro ma dotrzeć i będę podłączał.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące samego podłączania- na kolumnach podłogowych mam po 2 pary zacisków. Pytanie czy dla kolumny oddalonej o 1m od amplitunera i podłączonej przewodem 2x2,5 jest sens bawić się w bi-wiring. Znalazłem filmik z wyjaśnieniem, ale nie wiem jak to się ma do mojego zestawu:
https://www.youtube.com/watch?v=-EwPoMVQ7WE



Prośba o poradę
 
Do góry