Prośba o pomoc -wybór audio do TV

tomek9923

New member
Chciałbym poprosić o pomoc bo od jakiegoś czasu szukam poprawy dźwięku do mojego TV i czym więcej szukam tym większy mętlik w głowie. Pomieszczenie ma 15m2 i głośniki/ soundbar muszą być powieszone na ścianie obok tv. Znalazłem 5 różnych propozycji i chciałbym poprosić o opinie która byłaby według was najlepsza do zwykłego użytkowania z TV - głównie dekoder satelitarny + czasem youtube+netflix + jakaś muzyka.
Generalnie kwota którą chciałbym wydać to do około 2 tyś. Wiem że Onkyo LS5200 to wyższa cena jednak ten zestaw bardzo mnie zaciekawił i chciałbym poznać opinie czy jest wart dołożenia większej kwoty w porównaniu do innych moich propozycji.



Soundbary
- Jbl Bar 2.1
- Sony Ht-XF9000
-Cambridge Audio TVB-2

Zestawy 2.1
- Onkyo LS3200
- Onkyo LS5200
 
Ostatnia edycja:

tomek9923

New member
Po kolejnych poszukiwaniach rozważam już tylko 2 pozycje



Soundbar Jbl Bar 2.1
oraz
Zestaw 2.1 Onkyo LS3200 lub starszy model LS3100 ( znalazłem dostępny w jednym miejscu za rozsądne pieniądze)



Bardzo proszę o opinie czy lepszy soundbar JBL-a czy zestaw 2.1 od Onkyo
 

tomek9923

New member
Dziękuje za informacje. Nie miałem możliwości wcześniej odpisać. W takim razie Onkyo odpada. Zostaje JBL bar 2.1 lub proponowany przez was Jbl bar 3.1. I tutaj moje pytanie jaka jest różnica między nimi nie licząc ceny i wielkości suba? Rozumiem też że ma dodatkowy środkowy kanał.. Ale on będzie obsługiwany tylko jak soundbar dostanie źródło z Dolby? Jak będzie miał PCM to centralny kanał będzie odłączony? Czyli to samo co w JBL bar 2.1 ? Dobrze rozumiem? Są jeszcze jakieś różnice? Bo przy moim małym metrażu zastanawiam się czy taki duży sub. nie będzie zagłuszał reszty? Czy jakość dźwięku w JBL 3.1 jest lepsza niż w JBL 2.1?
 

tomek9923

New member
Powiem tak... Miałem dziś możliwość podłączyć na test JBL bar 2.1 do swojego TV Samsunga....

Jeżeli chodzi o bas to w moim małym pomieszczeniu jest wystarczający.. Myślę że JBL bar 3.1 zadudniłby wszystko patrząc na wielkość jego suba. I to by było na tyle z pozytywów.... Nie licząc suba to głośniki z mojego TV grają tak samo jak nie lepiej... Myślę że jakbym podpiął sam sub do mojego TV to grałoby to lepiej... Przestrzenność dźwięku taka sama jak z TV.....
Odtwarzanie z Youtube tak jak inni opisywali - słychać pykanie w subie podczas przełączania oraz obcina pierwsze 2 sekundy odtwarzanego dźwięku zanim nie wykryje PCM / DOLBY. Tak samo podczas przełączania kanałów z dekodera sat. słychać pykanie w subie - chyba że ustawimy w dekoderze tylko stereo to wtedy soundbar nie wyświetla PCM i nie pyka.

Niestety mam mieszane uczucia i raczej nie wydam 1500zł na ten soundbar. Powiem szczerze że nie mam pomysłu na jakąś alternatywę... Może ktoś coś podpowie?
Wnioskuje żeJBL bar 3.1 będzie podobny tylko mocniejszy? A może się mylę i jakością dźwięku kładzie tego2.1 ??? Nie chodzi mi o ilość basu bo w tym 2.1 w moim małym pomieszczeniu jest wystarczająca..
Może ktoś się wypowiedzieć?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie tylko mocniejszy ale również szersza scena muzyczna.
Warto dopłacić.
Napisz na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich.
 

tomek9923

New member
Nie tylko mocniejszy ale również szersza scena muzyczna.
Warto dopłacić.
Napisz na PW dostaniesz ofertę dla niebieskich.


Co oznacza szersza scena muzyczna? Ze specyfikacji produktów wynika że JBL bar 3.1 od JBL bar 2.1 różni się tym że ma więcej głośników ( o ten jeden kanał środkowy) i mocą suba. Czyli czy dobrze rozumiem że jeżeli będę głównie oglądał satelite i youtube gdzie 90% będzie to niestety zwykłe stereo a tylko około10% dźwięku np Dolby Digital to przy tym samym poziomie głośności jakbym puścił te soundbary to nie usłyszę żadnej różnicy? ( poza większym basem - który w jbl 2.1 w moimpomieszczeniu jest ok) Uważam tak dlatego że wyczytałem że przy zwykłym stereo ten dodatkowy kanał środkowy w ogóle nie jest aktywny i go nie słychać i uaktywnia się tylko jak jest dostaje dźwięk np. Dolby Digital .

Proszę o informację czy dobrze kombinuje czy jestem w błędzie?
 
Do góry