Zestaw kina domowego do 8000 zł.

PawelR2

New member
Witam. Mam zamiar kupic zestaw 5.1 ale tu sie waham bo jedyne miejsce na tylne kolumny byloby na kanapie gdzie jest malo miejsca. Z przodu chcialbym kolumny podlogowe. Na zestaw moge przeznaczyc maksymalnie 8 tysiecy. Sprzet bedzie uzywany do filmow w 90%, muzyki 10%. Subwoofer juz posiadam jest to svs sb-1000. Metraz pokoju to 13m2. Zestaw bedzie podpiety do ps4. Do tej pory mialem do czynienia z marantzem pm6006 i z yamaha 803d. Marantz bardzo mi sie podobal natomiast yamaha juz nie, grala zbyt detalicznie (ciagle mialem wrazenie ze sa podbite wysokie tony). Duzo osob widze poleca kolumny klipsch do filmow co o nich sadzicie?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Skoro nie lubisz ostrej gory to klipsch moze ci nie podejsc.

Mysle ze polaczenie tannoy mercury set razem z Onkyo 686 /rz830.

Marantz 5013/6013 heco aurora set.

Lub cos na monitorach oparte.
Np monitor audio 100 z powyzszymi amplitunerami.

Cenki pytaj blackninja.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A jakie wczesniej kolumny miałeś z tym Marantzem i Yamahą ?
Na tych 13mkw Onkyo+Klipsch+SVS by Cię zmiotło w KD w dobrym słowa tego znaczeniu :eek:k: ale faktem jest że warto posłuchać różnych kolumn i dobrac pod swoje preferencje.
 
Ostatnia edycja:

PawelR2

New member
Yamaha grala z Paradigm Mini Monitor v.7 a Marantza mam podlaczonego do komputera z zensorami 3. Ktore kolumny Klipsch polecacie oczywiscie jakies mniejsze podlogowe do tego mysle nad onkyo 686 albo rz 830.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak nowa seria gra ale miałem RP-260 i w kinie świetnie z Onkyo się zgrywały.
Z nowej serii RP5000 lub większe RP6000.
 

PawelR2

New member
Na ta chwile mysle nad zestawem Onkyo 686 + Klipsch RP260 + RP404 bez tylnych kolumn bo raz ze malo miejsca na kanapie a dwa ze ciezko bedzie kable poprowadzic na tyl.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wiem wiem ale sa tez monitory z tej serii.
Dawalem ci propozycje z bardziej wyeksponowanym srodkiem, niemeczaca gora.

Moze zestaw blacka ci przypasuje.
Lub ew pylon audio ale to bedzie troche drozej.
 

Henry

Active member
Bez reklam
abdul0412 Heco Aurora set spoko, tylko tylne kolumny są ogromne!!!
Poprzednia seria miała opcję ON-WALL, nie wiem jak duże są różnice brzmieniowe między obecną Aurorą a Music Style, jeśli jedynie kosmetyczne, to mógłbyś rozważyć.
Zresztą część producentów ma w ofercie "płytkie" głośniki naścienne.
 

PawelR2

New member
Zestaw Heco Aurora set na pierwszy rzut oka mi sie spodobal tylko problem jest z tylnymi kolumnami bo moge je tylko i wylacznie postawic na kanapie gdzie jest malo miejsca. Za kanapa niestety sa dzwi do garderoby i nie ma jak tam kolumny wieszac. Tak ze zostaje albo zestaw 3.1 albo jakies male kolumny na kanapie postawic.

Zdjecie jeszcze ze starym zestawem melodiki:


https://zapodaj.net/6f6ab18933c66.jpg.html


Dokladnie to mialem te kolumny melodiki i byly chyba naprawde male porownujac z Heco:
https://melodika.pl/pl/kolumny-glosnikowe/14-back-in-black/14-kolumny-podstawkowe-bl20
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Klipcha jak mało miejsca na tyłach, zostają Ci RP402s/502s lub RP240s/250s. W kinie Klipsch nie ma konkurencji, musiałbyś szukać w innym budżecie już. Masz filmy z recenzjami na YT, goście tam porównują i opisują w swoich salach kinowych całą mase skrzynek.
 

PawelR2

New member
Raczej zdecydowalem sie na Denon AVR-X3500H + Klipsch RP-260F + Klipsch RP-450C. W przyszlosci moze doloze na tyl cos malego. Dzieki za pomoc, zobaczymy czy da rade ten zestaw w kinie.
 
Do góry