Skompletowanie całości do HK AVR 370 i JBL studio 290

enzo89

Member
Witam.
Potrzebuję skompletować kino domowe. Posiadam dwie kolumny JBL Studio 290 i amplituner Harmann Kardon AVR 370. Kino będzie stało w otwartym salonie. Metraż 37mkw + otwarta wnęka na hol. Co do tego najlepiej dobrać?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepiej resztę ze serii czyli :
- JBL Studio 225C - głośnik centralny
- JBL Studio 220 - kolumny surround
- JBL Studio 250P - subwoofer aktywny
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolego Kjartan.
Wiekszej ignorancji nie widzialem niz twoja na ten temat.
Mam kolumny Tannoya do stereo a efektowe i central z Jamo serii 600. I brzmienie nie jest spojne.
Wiec zdecydowanie namawiam na zakup wszystkich glosnikow z JBL-a.

Pzdr
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
JBL jak najbardziej tylko przy Studio 290 to do kompletu mocniejsza reszta głośników czyli 235c jako central, 230 jako tyły i 260p jako subwoofer.
 

Kjartan

New member
Kolego Kjartan.
Wiekszej ignorancji nie widzialem niz twoja na ten temat.
Mam kolumny Tannoya do stereo a efektowe i central z Jamo serii 600. I brzmienie nie jest spojne.
Wiec zdecydowanie namawiam na zakup wszystkich glosnikow z JBL-a.

Pzdr

Kolego Abdul0412 a Ja większych bzdur nie czytałem , porównywałem na swoim systemie z głosnikami w swoim zestawie tzn.
Centralne- Audio Pro Avanto ,Jamo Concert C10
Kolumny Frontowe- Audio Pro Avanto 5.0HTS,Jamo C97,Monitor Audio Silver 100,Dali Rubicon 2, Sonus Faber Cremona Auditor
Kolumny efektowe, surround-Audio Pro Avanto,Jamo c93
Amplitunery-Harman/Kardon AVR151,Denon AVR X2300,Yamaha RX-A3050
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolego Abdul0412 a Ja większych bzdur nie czytałem , porównywałem na swoim systemie z głosnikami w swoim zestawie tzn.
Centralne- Audio Pro Avanto ,Jamo Concert C10
Kolumny Frontowe- Audio Pro Avanto 5.0HTS,Jamo C97,Monitor Audio Silver 100,Dali Rubicon 2, Sonus Faber Cremona Auditor
Kolumny efektowe, surround-Audio Pro Avanto,Jamo c93
Amplitunery-Harman/Kardon AVR151,Denon AVR X2300,Yamaha RX-A3050

I skoro nic nie slyszales to oznacza tylko ze masz slaby sluch. A to przykre jak ktos "lubuje sie" w dobrym audio.
Dziekuje i pozdrawiam
 

Kjartan

New member
Ja testowałem kilka konfiguracji i nie słyszałem:eek:k: Ty nie testowałeś ale słyszałeś:fool:
Więc o kim to świadczy że ma pojęcie o czym pisze:D
Zresztą luzik, niedawno pytałeś się ludzi na forum jak gra wzmacniacz który miałeś w domu bo nie miałeś zielonego pojęcia na co zwracać uwagę odsłuchując sprzęt...
Ale pościka z doradztwem dla innych szybko piszesz:lol:
ps. Ponawiam moją prośbę ,napisz proszę na ilu konfiguracjach i z jakimi głośnikami zauważyłeś jakiekolwiek zmiany dzwięku w kinie .
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To wyjaśnij kolego jakie to niby różnice w kinie tymi swoimi złotymi uszami usłyszałeś:lol:

1. Jamo graja waskim pasmem typowe V. gdzie Tannoy gra równiej z naciskiem na średnicę
Słychac wiecej detali
2. Mikrodynamika zdecydowanie lepsza , bas zróżnicowany
3. Central jest teraz mniej slyszalny niz poprzednio bo niestety dziala jak reszta kolumn z serii jamo czyli typowe V.

to tak w skrocie cos jeszcze milordzie?
 
Do góry