Soundbar do LG 55B8 - Samsung N850, Sony HTZF9 czy coś innego?

miltonsec

New member
Cześć, męczy mnie kwestia wyboru soundbara.

Posiadam LG 55B8 i szukam do niego soundbara.

Brałem pod uwagę, ale odrzuciłem:

Sonos beam – nie wspolpracuje podobno dobrze z lg oled
JBL bar – (problem z przerywanym dzwiekiem podczas cichych scen)
LG sk10y- slabe dialogi ? brak dts X za szeroki do mojej szafki, praktycznie na styk by wszedl
Yamaha bar400 - cena ok. 2500zł ale takie chyba srednio pochlebne opinie
Yamaha 207 cena ok 1500zl podobno problem z basem w dialogach
Heos HS2 slaby w filmach ?
Polk Max jak go słuchałem to grał tak średniawo cena ok 2800zł
Yamaha 2700 za droga
Bose 500 trochę za drogi jakbym chciał razem z subwooferem

Zostały więc na polu bitwy:

- Sony HTZF9 cena ok 2500zł bez tylnych głośników

- Samsung N850 cena 3000zl

Nie mam za bardzo możliwości zamontowania tylnych głośników, więc zostaje tylko opcja soundbar + subwoofer.

Po lewej od TV jak widać jest ściana/ wyjście na balkon, ale niestety po prawej już nie ma się od czego dźwięk odbić. Czy będzie to bardzo dużą przeszkodą i lepiej pójść w mniej rozbudowane Sony, które nie będzie odbijać od ścian bocznych, których nomen omen nie ma symetrycznych u mnie ?

Czerwoną kropką zaznaczyłem miejsce obok sofy, gdzie chciałbym umieścić subwoofer.

Co do odtwarzanych treści to głównie będzie to Netflix/HBO GO/ Spotify/ filmy 4k z dysku/ youtube

Z góry dzięki za pomoc, bo już zwątpiłem w co warto tutaj zainwestować po przeczytaniu mnóstwa recenzji i komentarzy na amazonie.

Może znacie jeszcze jakąś opcję, która będzie lepsza ?

Pozdrawiam
Marcin


Link do zdjęcia szafki i rzutu salonu
drive.
google.com/open?id=1Omm4U0XldXYH8k9spWz4pmL9tFEW__Tp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Polk Audio za 2700 zł, identyczny jak Bar5,1 JBLa
I te modele najlepiej zagrają do tych warunków .
 

wojtek013

New member
Absolutnie nie. To właśnie Polk ma z tym problem, do tego szumy i trzaski z satelit i suba. Dla tego właśnie wymieniłem na Bar 5.1; choć Polk subiektywnie grał nieco lepiej.
Problem znany od wielu miesięcy (poszukaj na amerykańskiej części netu), producent nieskutecznie próbował ratować sytuację updatami oprogramowania i po którejś aktualizacji wycięło basy. Po tym odpuściłem, było to w listopadzie. Jak jest teraz - nie wiem, nie śledzę. Od listopada mam JBL. Jedyne co mogę zarzucić to pykanie z suba np. przy zmianie kanału TV. I tylko tyle. W porównaniu z atrakcjami Polk Magnifi Max SR to mały pikuś.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


p.s.

Osobiście uważam że to problem sprzętu, nie oprogramowania; więc mogą sobie aktualizować do woli...
 
Ostatnia edycja:

miltonsec

New member
Absolutnie nie. To właśnie Polk ma z tym problem, do tego szumy i trzaski z satelit i suba. Dla tego właśnie wymieniłem na Bar 5.1; choć Polk subiektywnie grał nieco lepiej.
Problem znany od wielu miesięcy (poszukaj na amerykańskiej części netu), producent nieskutecznie próbował ratować sytuację updatami oprogramowania i po którejś aktualizacji wycięło basy. Po tym odpuściłem, było to w listopadzie. Jak jest teraz - nie wiem, nie śledzę. Od listopada mam JBL. Jedyne co mogę zarzucić to pykanie z suba np. przy zmianie kanału TV. I tylko tyle. W porównaniu z atrakcjami Polk Magnifi Max SR to mały pikuś.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


p.s.

Osobiście uważam że to problem sprzętu, nie oprogramowania; więc mogą sobie aktualizować do woli...



Chodzi mi o problem opisany tutaj :
https://www.reddit.com/r/appletv/co...s_out_after_short_period_of_silence/?sort=new
 

wojtek013

New member
Nie mam Apple TV, więc nie mogę odpowiedzieć. Mam również 5.1 a nie 3.1.
Polk max SR przy zmianie kanałów potrafił się wyłączyć i uruchamiał się "od zera". Trwało to kilka - kilkanaście sekund. BAR 5.1 tego nie robi.
Z kolei obecny tv LG LA jest na tyle wolny, że takie sekundowe opóźnienie było by nie do wychwycenia.

Tak więc w tej sprawie nie pomogę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry