Dobór optymalnego (dla mnie) rozwiązania KD

golpol

New member
Cześć !
Po prawie dekadzie czas na zmiany. Ich motorem stał się LG42LE8500, który odmówił ze mną współpracy i tak oto w jego miejsce pojawił się również LG - OLED55C8.
Jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć i B.
Reszta posiadanego wyposażenia jest dość leciwa:
Yamaha: RX-V530RDS i DVD-S520 oraz kolumny Tonsil: 2xTL-120, 2xTL-70, 1x TL-60, 1x sub Aktiv20


Ważne info:
- salon to ok 36m2 (5,6x6,4)
- na obecnym etapie nie będę zmieniał kolumn
- 2 strefy (leżą kable do sauny)

- główne przeznaczenie to KD - audiofilem nie jestem, a RMF Classic słuchamy przez 75% czasu

- szukam alternatywy dla V530 i S520 w budżecie 3-4k - im bliżej 3 tym lepiej oczywiście :)


Najbliżej mi obecnie do AVR-X2500H i zastanawiam się jaki dobrać do niego odtwarzacz BR.
Dobrze byłoby ograniczyć liczbę pilotów - jak to wygląda w kontekście współpracy różnych vendorów ? Mam też pytanie odnośnie wyjść HDMI - czy działają one niezależnie X2500H, tj czy można przekierować na nie dwa niezależne źródła ?
 

golpol

New member
Co wybrałeś?


Dałem sobie czas na decyzję i zakupy do końca lutego, ale na teraz pewny jestem, że chcę u siebie zobaczyć OLED55C8 oraz X2500H.
Stary DVD-S520 też już szwankuje (prawdopodobnie laser) i raczej nie ma sensu go naprawiać. Zastanawiam się więc czy wziąć Blu-Ray i puszczać na nim wszystko czy też oprócz niego jakiś odtwarzacz CD lub DVD.
Chciałbym, żeby to wszystko jakoś wyglądało, więc oprócz TV reszta powinna chyba być od jednego vendora ? Np. taki Denon DCD-520AE + jakiś BR od Denona, tylko żadnego w rozsądnych pieniądzach nie znalazłem.
 

golpol

New member
To Onkyacza weź komplet.


No i stałem się szczęśliwym posiadaczem OLEDa 55C8 (Krzysztof thx - obraz miodzio)
Dopadły mnie dodatkowe koszty związane AGD, więc do odświeżenia KD podszedłem budżetowo - pojawił się AVRX2500H z DCD-520AE oraz UBK90.

TV jest na swoim miejscu, a resztę podłączę w tygodniu.
Sorry za jeszcze jedno "beginerskie" pytanie - ze strychu znoszę staruszka Sub Tonsil Aktiv 20.

Mam L/R - INPUT low level
oraz oddzielne L/R - INPUT from amplifier


Jak powinienem go poprawnie podłączyć do X2500H ?
 

golpol

New member
do jednego z nich , z reguły kiedyś zawsze było do lewego , możesz też kupić kabel 1xchinch-2xChinch i wpiąć do dwóch w subie


Dzięki za info,
w międzyczasie trafiłem na forum Audiostereo i wątek "Audiostereo Forum > Kino domowe > Podłączenie subwoofera pod amplituner" zgłębiający ten temat,
 
Do góry