7 soundbarów na placu boju

Zbyshek

New member
Witam :)
Po wadliwym egzemplarzu JBL Studio Bar zdecydowaliśmy się na inny model.
Przejrzałem wszystkie soundbary i wybrałem 7 jedynych modeli, które biorę pod uwagę z powodu ograniczonej głębokości miejsca na belkę 10cm, suba ~17cm oraz ceny do 1300zł. Z racji tego, że wcześniej co by nie było poleciliście mi tego JBL'a i generalnie dźwięk był zaskakująco dobry, a w filmach wręcz rewelacyjny i uważam tego soundbara za faktycznie bardzo dobrego, tym bardziej w kwocie 569zł, to teraz znów chciałbym Waszej porady :) Zostały mi do wyboru:
1. SONY HT-CT290
2. DENON DHT-S316
3. LG SK5
4. LG SK6F
5. LG LAS 655
6. LG SJ5
7. POLK AUDIO SIGNA S1

Czy któryś z nich definitywnie oferuje najlepszą jakość/szczegółowość dźwięku? Któryś może od razu wykluczyć? I na marginesie chciałem jeszcze dopytać czy rzeczywiście dzięki podłączeniu przez kabel optyczny uzyskamy "zdecydowanie" wyższą jakość sygnału. Tak przeczytałem na innym portalu. I czy taki kabel optyczny, który jest w zestawie z soundbarem jest wystarczający czy trzeba coś lepszego kupić?
 

Zbyshek

New member
Rzutem na taśmę wygrał Samsung HW-K450 za 849zł :) Rodzice zadowoleni, szczególnie Ojciec - w końcu ma tyle mocy i basu ile chciał vs wcześniejszy JBL Studio Bar.
Wg mnie lepsza obsługa z pilota niż JBL, dzięki napisom na belce widać co konkretnie się robi, a w JBL były jedynie diody. Ogólnie bardziej uniwersalny jest ten Samsung, jednak wydaje mi się, że stricte do filmów mimo 300zł różnicy jakość dźwięku jest podobna, a nawet bym powiedział, że mimo braku mocy i suba ten JBL w tym aspekcie jest lepszy - ciekaw jestem czy ktoś może miał porównanie tych dwóch sprzętów i ma podobne odczucia. Czy tu chodzi o efektywność głośnika? Samsung ma 66dB, a JBL 90dB. Na dniach sam dla siebie będę szukał soundbara pod filmy i nie wiem czy nie przychylę się do jednej z opinii, którą czytałem, że jeśli chodzi o soundbary, to omijać szerokim łukiem Sony, Samsung i LG, a celować w Yamaha, Denon, JBL itp - ogólnie w marki, które specjalizują się w audio...Czy to dobry kierunek? Co o tym myślicie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na dniach sam dla siebie będę szukał soundbara pod filmy i nie wiem czy nie przychylę się do jednej z opinii, którą czytałem, że jeśli chodzi o soundbary, to omijać szerokim łukiem Sony, Samsung i LG, a celować w Yamaha, Denon, JBL itp - ogólnie w marki, które specjalizują się w audio...Czy to dobry kierunek? Co o tym myślicie?
Coś w tym jest...
 

radek-trojek

New member
U mnie tylko do tv. Stereo mam. Więc. Pewnie JBL
Jeszcze bo nie mogę jasno doczytać. Podłączenie Soundbara do tv tylko kablem?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry