JBL Bar 3.1 czy BOSE Soundbar 500?

Który głośnik wybrać?


  • Total voters
    0

v80trek

New member
Właśnie stoję przed wyborem nowego soundbara. Dotychczas posiadałem Sonosa Playbar, ale bez suba - grał naprawdę dobrze - nawet bez suba. Niestety muzyka w nim wypadała średnio. Poza tym ostatnio głośnik zaczął charczeć więc się go pozbyłem.

Zastanawiam się na JBL Bar 3.1 lub Bose Soundbar 500. Za JBL przemawia do mnie subwoofer, którego nieco brakowało w Sonosie. Za Bose - poprzednie doświadczenia z tą marką (było to ładnych parę lat temu i małe głośniczki grały super jak na swoją wielkość)

Niestety nie słuchałem żadnego z tych urządzeń.

Generalnie głośnik ma być wykorzystywany w 70% do seriali i filmów, pozostałe 30% to muzyka z YT lub z telefonu.

Budżet to ok. 2200-2300 zł. Ważny też jest wygląd urządzeń - nie lubię tysiąca lampeczek czy wyświetlaczy.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Tylko Bose i jak już to kup model z ubiegłego roku 300 który jest odpowiednikiem obecnego 700. Nie pchaj się w 500 bo będziesz czuł niedosyt .
 

v80trek

New member
Zdecydowałem się na Jbl Bar 3.1. Bose 500 słuchałem bez suba i wypadł mizernie w porównaniu do bar 3.1. Na subwoofer trzeba było dołożyć ok. 2 000, więc nie zmieściłbym się w ustalonym budżecie.

Wcześniej miałem Sonosa playbar i tam sama belka grała w bardzo dobrze - niestety po gwarancji coś jeden głośnik zaczął charczeć dlatego chciałem spróbować czegoś nowego.

Sama belka Jbl gra przeciętnie w porównaniu do Sonosa, ale jak subwoofer się odezwie to już jest miło ;)

Jbl stosunek jakości do ceny ma moim zdaniem wysoki i mimo kilku wad jak na przykład pykanie co jakiś czas subwoofera lub przerwy w dźwięku jak jest chwila ciszy w odtwarzanym źródle nie dyskwalifikują tego sprzętu. Na razie jestem zadowolony. Zobaczymy za kilka miesięcy.
 

mickry

New member
też stoję przed tym wyborem, słuchałem w sklepie Samsunga n650 i jakiegoś Sony w podobnej cenie ok 2tys, ale jak posluchalem JBL to tamte nie mają startu nic a nic, bas w JBL rozwala system ;)
 
Do góry