Soundbar dla... audiofila

raf2007

Member
Myślałeś o SONOS ? Posiadam od ponad 4 lat cały zestaw Playbar, Sub, 2xPlay1. Sprzęt działa znakomicie dźwięk jest rewelacyjny zarówno w kinie jak i w stereo. Do tego wszystko działa bezprzewodowo. Całym systemem sterujesz za pomocą aplikacji na tel, tablet lub laptop oczywiście możesz również sterować zwykłym pilotem od TV. Masz również wszystkie serwisy streamingowe, radia, itp. Nie jest to tani sprzęt, ale wart wydanych pieniędzy. Poczytaj sobie o tym systemie CZYM JEST SONOS ?. Z czystym sumieniem mogę polecić.
 

Raider113

New member
Szukam dobrego subwoofera w okolicach 1500zł do 24m2. Problem jest tylko taki, że moje fronty schodzą do 30Hz (deklaracja producenta, ale rzeczywiście schodzą b. nisko), zatem subwoofer powinien umieć pompować bardzo niski bas.
 

Raider113

New member
24m2

W tej chwili testuję Yamaha NS-SW300

Jest ok, tylko jest ogromny. Mam tez w testach Jamo E9. Wydaje mi się, ze milej gra Yamaha, Jamo za to zajmuje znaczniej mniej miejsca.
 

Raider113

New member
Sprawdziłem Wasze propozycje. Sądzicie, że warto je porównywać z tą Yamahą? Brzmiały by lepiej?

Yamaha NS-SW300:

+ sterowanie z kabla mini jack które fajnie działa z amplitunerem
+ regulator z przodu
+ przełącznik kino/muzyka

- maskownica się nie zdejmuje
- gabaryty

yamaha-nssw300-rear.jpg



JBL Studio 250p

+ bogaty panel sterowania

- brak sterowania wzmacniaczem (mini Jack)
- potencjometry z tyłu


jbl-studio-250p-aktiv-melynyomo-1600x1000-8280.jpg



Klispch R-100SW, R-120SW

- brak sterowania wzmacniaczem (mini Jack)
- potencjometry z tyłu
- ubogi panel sterowania


r-120sw_5b3f295d94fcc_1200.jpg
 
Ostatnia edycja:

Raider113

New member
OK, temat zakończony. Dziękuję wszystkim za wskazówki, dzięki którym osiągnąłem zamierzony cel.

Podsumowanie:

Jak wspominałem, najczęściej słucham muzyki, dlatego mam pod to zbudowany sprzęt analogowy (kolumny stereo, wzmacniacz lampowy, gramofon, magnetofon, CD, streamer i odtwarzacz flac).

Po zakupie telewizora, jak wielu użytkowników, byłem rozczarowany dźwiękiem. Filmy takie jak np. Grawitacja, Pasażerowie, Gladiator mają ciekawe ścieżki dźwiękowe, jednak z powodu marnej jakości głośników TV, otrzymujemy tylko namiastkę zawartości.


Nie chciałem iść w kino domowe "pełną gębą", sądziłem, że wystarczy mi porządny soundbar. Myliłem się. Przetestowałem dwa (JBL BAR 5.1 i Samsunga HW-N950), jednak żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań.


W efekcie, dzięki poradom Waszym i kilku sprzedawców z salonów audio, testuję Denon'a AVR-X3500H + subwoofer Dali E9F. Przody to kolumny własne (na scan speek i vifie) a tyły... :) Przypomniałem sobie, że mam w gabinecie miniwieżę Technicsa, której nie używam. Ta miniwieża swego czasu była wychwalana w prasie audio za brzmienie, ale to nie była zasługa elektroniki, lecz fajnie skonstruowanych, dołączonych do niej monitorów. I właśnie te monitory będą moimi tylnymi głośnikami.

Głośnik centralny dokupię w przyszłości.

Jak to gra? Wyśmienicie. Jestem bardzo zadowolony z tego amplitunera i całości brzmienia jakie ostatecznie uzyskałem. Ścieżki dźwiękowe, efekty kinowe brzmią imponująco. Nie są tak natarczywe jak z soundbara, jest sporo średnicy, potężna podstawa basowa i subtelne wysokie. Mi to pasuje. Raczej tak zostawię, choć jeszcze do niedzieli mam czas do namysłu.

Jeszcze raz Wam dziękuję za wszystkie wskazówki.

Jeżeli mogę w pomóc w kwestii gramofonów, wkładek, wzmacniaczy lampowych, słuchawek audio lub ... chopperów :) śmiało piszcie.


Ps. Subwoofer Dali wrócił do sklepu, ja zostaję z Yamaha NS-SW300 + dokupilem do kompletu gl centralny MISSION 75C (wylicytowany za grosze).

A zatem mam 5.1, bez Atmosa, ale gra pięknie. Co ciekawe, da sie spokojnie na tym słuchać koncertów i muzyki (właśnie leci Vangelis Nocturne i brzmi świetnie - jasne, gorzej niz na lampie, ale na tyle fajnie, że nie chce mi się przełączać). Fajnie się to wszystko zagrało, brzmienie jest spójne, bez wyraznego podziału pasm. Nie jest to co prawda brzmienie kinowe (ostre, natarczywe), jest łagodne dla soundtrackow ale z powerem dla filmów. Mi to pasuje. Wszystko włącza sie i wyłącza razem z TV. Jestem happy.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

adam.czar

New member
Własnie trafiłem na ten wątek, mam podobny dylemat, szukam graj-belki pod 55 calowy tv.
Wiem, jest pewnie dużo zestawów mini co zagra podobnie , ale nawet lepiej, ale mi podoba się własnie tv z soundbarem, fajny dizajn :)
Słuchałem kilku co mnie interesowały i powiem tak:
Focal Dimenssion - porażka, dźwiek jak z plastikowego głosnika do PC
Yamaha YAS 207 do 2 tys najlepsza
DENON HEOS Home Cinema HS2 - dramat!!
Yamaha YSP 2700 - całkiem całkiem -(lepiej od YAS 207, tylko nie wiem czy wato az tyle przepłacać)

i ty dwie pozycje ktore sa poza skalą jesli chodzi o dzwięk z soundbarów:

SONOS PLAYBAR - słuchałem bez SUBA i naprawdę super, az dziw bierze za tak mało osób tu piszących go poleca.

HEOS BAR - sluchałem z subem, bez wypada blado.

Na koniec moje pytanie, czy ktos z was słuchał SONOSA i ma podobne odczucia co ja? Nic lepszego z graj belek chyba nie ma.
 
Do góry