KD małe kolumny do 4000 max 5000 PLN

aro600

New member
Witam szanownych forumowiczów.

Mam taki dylemat pewnie już wałkowany na forum, ale zapytam niedlugo sie przeprowadzam i mimo ze z mieszkania do domu to niestety nie bede mial miejsca na moje KD obecnie HK AVR 161 + Audio Pro Avanto 5.0 którego brzmienie mi pasuje niestety w salonie nie bede mial miejsca na kolumny podłogowe zostają więc tylko jakieś do powieszenia na ścianie. Wiec chce zmienic caly zestaw (brzmienie mi odpowiadana, ale jak pisalem na kolumny brak miejsca a amplituer mnie wkurza czestym zawieszaniem). Zmiana na cos z mniejszymi kolumnami frontowymi. Sprzet mi służy głównie do ogladanie tv + muzyka czasem jakis film. Budzet mam okolo 4000 no max 5000 jak jakaś perełka by miała byc salon w nowym domu będzie 30m2 + otwarta kuchnia 15m2 i nie wiem na ile to istotne ale salon jest z otwartą góra nie ma sufitu nad połową. Co polecacie.
 

aro600

New member
Przepraszam że tak post pod postem ale nie znalazłem opcji edytuj post a zapomniałem napisać mój typ; JBL Studio 230+225 (lub 235 nie wiem czy jest różnica i warto dopłacić)+220(+260p z racji budżetu pewnie dokupie póżniej) a jaki Ampli do tego polecacie??
 

aro600

New member
Jakoś mi te nie leżą oczywiscie tylko z wyglądu wole klasyke jesli chodzi o designe natomais rozwazam jeszcze zakup tych JBL od razu z subem i narazie zostawienie mojego Harman ma ktos wiedze jak to zagara razem? Niby koncern ten sam wkec mysle ze powinno być ok.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Przepraszam że tak post pod postem ale nie znalazłem opcji edytuj post a zapomniałem napisać mój typ; JBL Studio 230+225 (lub 235 nie wiem czy jest różnica i warto dopłacić)+220(+260p z racji budżetu pewnie dokupie póżniej) a jaki Ampli do tego polecacie??

przy zestawie Studio 230 + 220 jako centralny wystarczy 225 ( 235 ma basy 2x16xm czyli takie jak w Studio 230 , moim za duże do zestawu składającego się z małych kolumn podstawkowych ) a te 400zł różnicy przeznacz więcej na suba lub amplituner ( choć tu spokojnie HK 161 wystarczy do tych kolumn )
 

aro600

New member
W załączniku rysunek jak to u mnie ma wyglądać może to coś pomoże.
Na czerwono kolumny, na brązowo TV, na żółto ewentualny sub cała przestrzeń nad tą częścią salonu ma wysoki sufit (jest otwarta górą na piętro) nie wiem jak to będzie wpływało na akustykę. Wnęka w której ma być "kącik RTV" jest mała i nie zmieszczę tam TV i tych kolumn podłogowych obok musiałbym TV dać bardzo wysoko żeby go nie zasłaniały, pyzatym Audio Pro mają głośniki basowe z boku więc nie będzie miejsca nawet na szafkę pod TV lub szafka będzie je zasłaniać, stąd pomysł na monitory postawione pod TV na szafce.
 

Attachments

  • KD.jpg
    KD.jpg
    115,6 KB · Wyś: 34

aro600

New member
Znów przepraszam za post pod postem, ale raz mam opcje edycji a raz nie... hmm

Odwiedziłem dziś 2 salony i proponuja mi w tym budżecie Monitor Audio Bronze 2 + Bronze 1 + Bronze Centre? Podobno o klase wyżej jak JBL choć posluchac moglem tylko na stereo. W drugim na siłe sprzedawali mi w budzecie ,,ciut,, wyższym DYNAUDIO tylko tu musiapbym sie umówić na odsluh wiec och jie posłuchałem Co o tym myślicie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
A co myślicie o Monitor Audio Bronze 2 + Bronze 1 + Bronze Centre?

jakościowo MA lepiej niż JBL 230 , niższe pasmo przenoszenia ( 42hz VS 52hz w JBL ) , lepsza skuteczność ( 90db vs 88db w JBL , mniej będziesz kręcił sprzęt do tej samej głośności ) , jak dla mnie ładniejsze , BR z przodu co czynie je bardziej ustawnymi , raczej do spokojniejszej muzyki
 

mors111

Active member
Bez reklam
Looknij na Jamo 803 tanie a deklasuja wyzsze swoich konkurentów za 2x wiecej.

sprawdz a nie pozalujesz.

wg specyfikacji :

bas ma 5 cali - konkurencja 6,5 cala spora różnica
pasmo od 57hz , konkurencja od 42/52hz
skuteczność 87db ,

choć mogą zagrać ładniej to parametry mają najsłabsze te Jamo ( nie słuchałem ich )

jak już do odsłuchu wrzucił bym jeszcze Tannoy 7.2
 

aro600

New member
BR z przodu co czynie je bardziej ustawnymi , raczej do spokojniejszej muzyki

O tym nie pomyslalem u mnie beda stac na szafce RTV więc nie bedzie duzo miejsca za nimi to napewno zaleta na korzyść, niestety nie moge ich posłuchać z moim ampli.. i nie wiem jak sie zgraja z HK. Wygląd rzecz gustu, ale rzeczywiscie moim zdabiem wygladaja bardzo dobrze, ponadto sa dostępne w kolorach bie tylko czarny jak JBL
 

abdul0412

New member
Bez reklam
wg specyfikacji :

bas ma 5 cali - konkurencja 6,5 cala spora różnica
pasmo od 57hz , konkurencja od 42/52hz
skuteczność 87db ,

choć mogą zagrać ładniej to parametry mają najsłabsze te Jamo ( nie słuchałem ich )

jak już do odsłuchu wrzucił bym jeszcze Tannoy 7.2

Warto sie nimi zainteresować mimo ze nie jestem fanem tej firmy. Looknij na z reviews, male glosniczki z potencjalem i basem jak w subie.
 

aro600

New member
Z dnia na dzień coraz mniej wiem :hmm: jutro mam podjechać z moim ampli do salonu na osłuch ale gość mnie przekonuje caly czas żebym szedł w strone stereo cytuje ,,w tym budżecie kupie 5.0 zabawki albo 2.0 na naprawde dobrym poziomie namawia mnie na kolumny Pylon Diamond za okolo 3500 i używany wzmiacniacz stereo NAD-a , Rotel-a , Cambrige Audio , Arcam itp ma ich kilkanaście do wyboru uzywanych i nowych cytujac dalej jak posluchasz sobie tych kolumn ze wzmacniaczem uzywanym za +/- 1000 i na ampli moim lub jakism jego za +/-3000 to juz nie bede chciał słuchac na ampli KD nigdy wiecej..
 

mors111

Active member
Bez reklam
az takiej roznicy pomiedzy ampli a wzmakiem na 1000 zl nie bedzie.

osobiście ostatnio przerabiałem temat wzmacniacza Pioneer A10 - najtańszy tego producenta czyli za ok. 800zł

mój Onkyo 609 gra lepiej , mocniej , dynamiczniej nawet w direct , ale ten Pioneer to ponoć bardzo kiepski jest , Denony z najniższej serii grają ponoć lepiej

stereo to stereo , zawsze będzie lepiej w zadanym budżecie , ale to kolumny grają i to najmocniejsze ogniwo
 

aro600

New member
Melomanem nie jestem lubie po prostu posłuchać muzyki z czegosc co przyzwoicie gra. Namieszało mi sie w głowie bo u mnie kino sluzy głównie do oglądania TV w moim odczuciu zaletą nad stereo byla klarownosc dźwięków dialogi w centralnym muzyka we frontach itd dzis mnie gosc zbil tropu mowiac ze dobre stereo będzie robic podobny efekt scena przy muzyce tak selekcja dzwiekow przy ogladaniu filmow. i ponoc efekt na przyzwoitym stereo bedzie lepszt jak na Budzetowym KD
 

Henry

Active member
Bez reklam
to kolumny grają i to najmocniejsze ogniwo
Nie do końca się z Tobą zgodzę, co z tego, że będą dobre kolumny, jak dobierzesz "niepasujący" do nich wzmacniacz.
Już to przerabiałem jak po zmianie wzmaka kolumny przestawały grać i nie mówię tutaj o jakimś najniższym modelu.
Nawet niedawno słuchałem Olimpiki od Sonusa i przy piecu, do którego były podpięte, nie chciał bym ich za darmo ;)
 
Do góry