Kef r700 a subwoofer

Myśliwór

New member
Witajcie,


mam Ampli Denon x35oo połączone z pre-outem z Atoll in100se.


Jeśli chodzi o głośniki stereo wybór padł na KEF R700.
Pytanie mam takie czy jest sens rozważyć rezygnacje z subwoofera KEF C4 w zestawie kina domowego?

Trochę miejsca mi się zrobi, a głośniki całkiem sprawnie operują basem (choć w domu ich jeszcze nie mam) i w większości przypadków to wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
700-tki bardzo fajnie basem "operują" ale suba w kinie nie zastąpią.
Pomyśl o jakimś niedużym jak np. Rel5, mam takie połączenie i gra to bardzo dobrze, a i z Kefami nieźle się prezentuje.
 

Myśliwór

New member
Dzięki.
Nie będę dublował tematów.

Jaki kabel byście polecili do R700?
Brzmienie cieplejsze lubię. Muzyka rock, ale też symfoniczna, trochę jazzu też się znajdzie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiele od wzmacniacza zależy, trudno jednoznacznie coś polecić.
Spróbuj posłuchać z Chordem Oddysey, Cardasem, Equlibrum, Albedo...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma potrzeby, normalnie podłącz.

Weź do domu na testy kilka kabelków i zobacz z czyn najlepiej, ale poczekaj, aż kolumny wygrzejesz, na początek weź jakieś niedrogie Chorda bez konfekcji.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cardas czy Albedo raczej nie należą do ciepłych kabli. Chord już bardziej, ale taj jak pisze Henio, z kablami to poczekaj na sam koniec, na spokojnie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
U mnie w systemie Cardasa parsec jak i Albedo monolith odebrałem jako naeutralne, a z kolei chord clearway minimalnie chłodniejszy, natomiast vdh first i qed referencje bardziej po ciepłej stronie.
 

Myśliwór

New member
Kolumny są już cieplejsze i też nie chciałbym przedobrzyć. Może lepiej kable bardziej neutralne? No nic. Tak jak piszecie. To zostawiam na koniec.
 
Do góry