Zestaw 5.1/7.1 do Denon AVRX1400H - JBL? CANTON?

llechu

New member
Cześć!

jestem nowy w tematyce - jakiś czas temu zakupiłem sobie Denon AVRX1400H - i chyba przyszedł czas aby wyposażyć go w cerce czyli zestaw głośników :)

Z rozmów ze znajomymi wiem tyle że temat jest mocno skomplikowany jeżeli chodzi o dobranie sobie odpowiedniego sprzętu.

Chciałbym wyposażyć salon (który łączy się z kuchnią - 25 m2w sumie) w jakiś fajny zestaw do muzyki i filmów.

Zastanawiałem się nad dwoma zestawami:
- JBL ARENA 170 + 120 + 125C + 100P
- CANTON GLE 490 + GLE 410 + GLE 455 + AS 85 SC

Dodatkowo chciałem wrzucić głośniki w sypialni i wykorzystać do tego system HEOS (myślałem tutaj o jakichś głośnikach SONOS - czasem są na nie promocje na amazonie).

Może ktoś mi podpowie czy to o czym piszę ma sens i niezależnie co wybiorę to będę zadowolony? Może coś gra lepiej konkretnie z tym wzmacniaczem, a może powinienem szukać czegoś innego? :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Sercem systemu KD jest raczej ampli a nie kolumny :p a ten wypada bardzo słabo na tle tych kolumn co podałeś.
Sugeruję go sprzedać i uderzyć min. półkę wyżej jak Black doradza czyli seria X2... od Denona lub podobne z innych firm.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Canton Gle sam posiadam na 28 m2 i daje radę. Do filmów jest super. Ampli, tak jak koledzy wspomnieli, troche będzie miał ciężko z tymi kolumnami :)
 

llechu

New member
no to kolejna rzecz na którą będę polował to amplituner :)

pewnie zdecyduję się na te CANTONY

bardzo dziękuję za odpowiedzi!
 
Do góry