Soundbar do filmów

raven80

New member
Witam,
Salon ok 25m,telewizor LG OLED 55C7V.Chcialbym soundbar w większości do oglądania Netflix,HBO GO i Prime Amazon,przez aplikacje w TV,bez konsoli,czasem tez do muzyki,Tidal lub kanały muzyczne TV.Bluray tez nie posiadam.Teraz pytanie czy warto inwestować więcej kasy do np Atmosa.Tv niby ma dolby atmos ale czy z Netflixa pociągnie z aplikacji TV.Bralem po uwagę:
1.Bose Soundtouch 300 lub soundbar 700-
Bardzo dobre opinie ale z soundbarow które słuchałem brzmiały najgorzej(być może to wina dużej powierzchni sklepu MM i braku kalibracji)
2..JBL 5.1-
Jednak wydaje mi się ze bas za bardzo dudni,niezbyt mi się to podobało
3. Denon Heos Cinema Home -
Brzmiał mi najlepiej z tej trójki,najgłośniej
4.Klipsh RSB-8-
Chyba najczyściej brzmiał ze wszystkich ale był cichy
Biorę tez pod uwagę soundbary których nie słuchałem jeszcze tj.
Samsung N950, Yamaha YSP 2700, Focal Dimension BAR Soundbar + SubAir
Lub może dobrać do tv LG OLED soundbar LG SJ9
Kwestia czy warto w moim przypadku dopłacać do atmosa,czy da radę go usłyszeć i jak to jest z ta przepustowością 4k której nie wszystkie sounbary maja?
 

raven80

New member
Myślałem o czyms w przedziale 2-4tys ale pisze tutaj bo być może warto coś jeszcze dołożyć.Kwestia czy da radę to u mnie wykorzystać.
Dobrze by było żeby to był zestaw z jakim kalibratorem dźwięku,ponieważ mam w salonie schody na prawo od TV i nie wiem czy bez kalibracji dźwięku da radę się ten dźwięk dobrze rozejść i spełni role dobrego soundbara.
 
Ostatnia edycja:

raven80

New member
Podałem model TV LG OLED 55c7v,czytałem ze oleda od LG jako jedne z niewielu mogą odtworzyć atmosa ale pewności nie mam myślałem ze tu kimś może wiedziec
 

mystaloba

New member
Jest niezły ale niektórzy użytkownicy angielskiego forum avs skarżą się na metaliczny dźwięk cokolwiek to znaczy. Teraz jest w promocji za 3.499 w jednym ze sklepów na ceneo.pl
 

Lukiusa24

New member
Kup cos co obsluguje dolby atmos. Ja sam osobiscie wymienolem swojego denona sound bara na sony st5000 z dolby.atmos i jest roznica kolosalna o zywisciw mowie o roznicy w filmach ktore maja dolby atmos w sobie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Dolby Atmos masz LG SK10 za 4250 zł
A bez - extra to JBL Bar 5,1 w specjalnej cenie dla niebieskich.
 

raven80

New member
Jeśli chodzi o atmosa odsłuchałem tylko Sony ZF9 i Samsunga HW-N850 i samsung moim zdaniem zdecydowanie lepiej sobie poradził w sklepie.Lg żadnego nie słuchałem.W jednym ze sklepów z racji promocji Red Friday,jest Bose Soundtouch 300 w cenie 2999zl czyli o 700zl taniej niż cena regularna,sub acoustimass 300 można już dostać za 2500zl.Nie ma dolby atmos ale ma podobno jedna z lepszych kalibracji mikrofonem dla tego typu sprzętów.Ze względu na specyficzny rozkład mojego pokoju może to by była najlepsza opcja.Nie wiem czy u mnie usłyszałbym efekt atmos,kanapę mam ok 4m od tv i to przy samej ścianie.Przy recenzjach bose słyszałem ze dźwięk z za pleców jest słyszalny nawet kiedy stoi się przy ścianie co jest fizycznie nie możliwe.
 

raven80

New member
Tak mniej więcej wyglada szkic pokoju
 

Attachments

  • C03C6F1B-CDA2-418B-BD96-DB3626DD24D0.jpg
    C03C6F1B-CDA2-418B-BD96-DB3626DD24D0.jpg
    24,3 KB · Wyś: 49

raven80

New member
Witam,zdecydowałem się na zakup Samsunga HW-N950,ponieważ cena była zaskakująco okazyjna(kupiłem nowy w sklepie za 4499zl)Mam pare pytań odnośnie tego sprzętu:
1. Jak połączyć soundbar z wifi(w/g instrukcji informacje o podłączeniu pojawiają się na tv ale trzeba mieć Samsunga,ja mam LG OLED.Podlaczyc chce między innymi by robić aktualizacje
2. Jak to najlepiej podłączy by uzyskać dolby atmos w Netflix.LG posiada w sobie atmos ale już wiem ze N950 nie puści go przed hdmi arc.Nie mam Xbox one ani Apple TV.Jak podłączyłem komputer pod hdmi w N950 dalej wyjście przez Arc do tv to miałem dzwiek ale bez wizji
 

mystaloba

New member
large


Atmos nie będzie ci działał z aplikacji wewnętrznych tv przez ARC tylko z urządzeń zewnętrznych [wyczytane z sieci ;P]
 
Ostatnia edycja:

Macko44

New member
Ja mam samsunga hN 850 z dodatkowymi głośnikami za plecy i jestem mega zadowolony. Na zagranicznych forach czytałem ze nie ma do niego startu sony.
 
Do góry