Soundbar do filmów

Savron

Well-known member
Bez reklam
Samsung k950 vs sony zf9?

TVMan, jak ja rozumiem , Ty chcesz wydać na soundbar z 4-5 000 zt. Wiecie co , lepiej kup młotek, żeby w łeb strzelić. Nie ma , nie było i nie będzie ŻADNEGO soundbaru z Dolby Atmos , DTS HD i td. To wszystko po prostu imitacja. Nie ma takiej technologii na tej planecie która z jakiego-kolwiek soundbaru zrobiłaby prawdziwy dzwięk HD. Już nie wspominając o Dolby Atmos.
Ja naprawdę dziwi się wam. Kupuje cie soundbary i chce cię uzyskać z tych maszynek prawdziwy dzwięk w HD. Litości. SB, to tylko dodatek do TV. Na więcej nie ma szans. Rzekłem.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Savron no może i masz rację wiadomo kd to nigdy nie będzie jeśli już miałbyś brać soundbar to który jak wydać kasę sony st5000. Jbl bar 5.1. Sony zf9.samsung n950?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman/Kardon Enchant 1300 + Sub
Cena jakieś 8000zł

Gdybym nie miał miejsca, to brałbym od ręki.
Słuchałem na Audio Show 2018 tydzień temu.

Słuchałem też innego zestawu, ale tam już były maleństwa również na tyle. Bajka jak to grało - biorąc pod uwagę, że to takie małe.

 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
TVMan, jak ja rozumiem , Ty chcesz wydać na soundbar z 4-5 000 zt. Wiecie co , lepiej kup młotek, żeby w łeb strzelić. Nie ma , nie było i nie będzie ŻADNEGO soundbaru z Dolby Atmos , DTS HD i td. To wszystko po prostu imitacja. Nie ma takiej technologii na tej planecie która z jakiego-kolwiek soundbaru zrobiłaby prawdziwy dzwięk HD. Już nie wspominając o Dolby Atmos.
Ja naprawdę dziwi się wam. Kupuje cie soundbary i chce cię uzyskać z tych maszynek prawdziwy dzwięk w HD. Litości. SB, to tylko dodatek do TV. Na więcej nie ma szans. Rzekłem.
Musiałbyś posłuchać soundbara B&W co do dolby atmos się zgodzę.nie znajdziemy takiej imitacji.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dzięki armanig za info.

Nu, nie. Serio? Soundbar za 8000 zt??! Ja by kupił tylko jeżeli on robił by mi loda, podawał by kawę do seansu i zamienił by kochankę.
TVman, nie doradzę Ci, bo u mnie soundbar służy do tego do czego jest przeznaczony. Po prostu żeby nie włączać całe kino , zamiast pierdziawek z TV. Wsio. Ja takich wynalazków za 8 000 nie kupił by w życiu. Ja wiem jedno, u BIPO w salce jest Dolby Atmos. Ja czułem nad głową helikopter, ja czułem deszcz nad głową, ja czułem dzwięk z sufitu. W wypadku soundbarów, niech choć od samego Szatan Internation , ja tego nie czułem. Za 8000zt możesz zbudować przyzwoite kino domowe z DA, a nie jakiś tam skrzynki udające dookolny dzwięk. Rób Pan po swojemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko się zgadza, ale nie zawsze jest miejsce Savronie na 5 pudeł i ampli.
Nikt nie twierdzi, że zagra lepiej, ale da już coś, co się wielu w głowie nie mieści - biorąc pod uwagę, że jest znacznie mniejsze.
Słuchałem wiele takich soundbarów, jak chociażby bodajże 2 lata temu Sonosa z surroundami. Podobnie jest z Bose. Są sprzęty które daja dużo radochy tym którzy nie mają miejsca na duże skrzynki i pełnowartościowy zestaw, a i tutaj zdarzają się babole, bo znam takie sety 5.1 z ampli które gorzej grają finalnie. Czemu Cię nie było na AS, daleko chyba nie masz? Odsłuchałbyś co nie co ;)

Sam mam na biurku Harmany, fakt kosztowały pare tysi i nie są to audiofilskie skrzynki (trudno, żeby były obok monitora), ale nie zamieniłbym ich na nic, zostaną ze mną dożywotnie. Jak na swój gabaryt, grają wzorowo i dają kupe radochy z odsłuchu. Tutaj nawet Harman się chwalił, że grają o wiele poteżniejszym dżwiękiem z uwagi na konstrukcje jak na to wskazuje wygląd i o ile papka marketingowa, to dzisiaj standard, to w tym akurat przypadku w 100% jest to fakt.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale nie zawsze jest miejsce Savronie na 5 pudeł i ampli.
Nikt nie twierdzi, że zagra lepiej, ale da już coś, co się wielu w głowie nie mieści - biorąc pod uwagę, że jest znacznie mniejsze.
Słuchałem wiele takich soundbarów, jak chociażby bodajże 2 lata temu Sonosa z surroundami. Podobnie jest z Bose. Są sprzęty które daja dużo radochy tym którzy nie mają miejsca na duże skrzynki i pełnowartościowy zestaw, a i tutaj zdarzają się babole, bo znam takie sety 5.1 z ampli które gorzej grają finalnie. Czemu Cię nie było na AS, daleko chyba nie masz? Odsłuchałbyś co nie co ;)

Sam mam na biurku Harmany, fakt kosztowały pare tysi i nie są to audiofilskie skrzynki (trudno, żeby były obok monitora), ale nie zamieniłbym ich na nic, zostaną ze mną dożywotnie. Jak na swój gabaryt, grają wzorowo i dają kupe radochy z odsłuchu. Tutaj nawet Harman się chwalił, że grają o wiele poteżniejszym dżwiękiem z uwagi na konstrukcje jak na to wskazuje wygląd i o ile papka marketingowa, to dzisiaj standard, to w tym akurat przypadku w 100% jest to fakt.
+1
Sam jestem idealnym przykładem osoby jak życie weryfikuje pewne sprawy. Jeszcze niedawno nie wyobrażałem sobie oglądania filmów bez 5 kolumn i suba. Dzisiaj mam topowy Sounbar N950 i nie narzekam, bo wolę się cieszyć tym co jest. Ściana gdzie stoi TV na styk mieści 82" TV i nie ma tam miejsca na żadne kolumny. Jak kiedyś wybuduje swój dom od podstaw, to napewno będzie tam salka kinowa, a tak zostałem z Sounbarem, który mnie miło zaskoczył, ale 5.1 to to nie jest, a gdzie tam do 11.1 to porównywać. Z drugiej strony nie jeden się zdziwił jak taka belka może zagrać. Wchłonięcie Harmana wyszło Samsungowi na dobre.
ca77aff41aa4e8dc3f5316afd7fa0c53.jpg
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale nie zawsze jest miejsce Savronie na 5 pudeł i ampli.
Nikt nie twierdzi, że zagra lepiej, ale da już coś, co się wielu w głowie nie mieści - biorąc pod uwagę, że jest znacznie mniejsze.
Słuchałem wiele takich soundbarów, jak chociażby bodajże 2 lata temu Sonosa z surroundami. Podobnie jest z Bose. Są sprzęty które daja dużo radochy tym którzy nie mają miejsca na duże skrzynki i pełnowartościowy zestaw, a i tutaj zdarzają się babole, bo znam takie sety 5.1 z ampli które gorzej grają finalnie. Czemu Cię nie było na AS, daleko chyba nie masz? Odsłuchałbyś co nie co ;)

Sam mam na biurku Harmany, fakt kosztowały pare tysi i nie są to audiofilskie skrzynki (trudno, żeby były obok monitora), ale nie zamieniłbym ich na nic, zostaną ze mną dożywotnie. Jak na swój gabaryt, grają wzorowo i dają kupe radochy z odsłuchu. Tutaj nawet Harman się chwalił, że grają o wiele poteżniejszym dżwiękiem z uwagi na konstrukcje jak na to wskazuje wygląd i o ile papka marketingowa, to dzisiaj standard, to w tym akurat przypadku w 100% jest to fakt.

Wszystko tak. Za jednym wyjątkiem, TVmania nie wie co wybrać. Podejrzewam że nie ma gdzie to odsłuchać. Chcę go tylko uprzedzić żeby nie oczekiwał prawdziwego DA, od jakiego-kolwiek soundbaru. Nie będzie żadnego DA, tak jak nie będzie Jessiki Alby w łóżku. Nie będą latać helikoptery nad głową, nie poczuję smak pierwszego śniegu na ziemi, nie poczuję zapachu kwiatków nad sufitem. Nie w przypadku SB. Nie ma czegoś takiego.
AR, przecież wiesz, gdzie mi tam do AudioShow, totalny brak czasu. Ja już miesiąc do poczty dojechać nie mogę, o AS nie wspominam. Ty to już wiesz o tym.;-) A pro-po, od Stadionu do Rembera było tylko z parę kilometrów.:twisted::twisted:
 

Tvmania

New member
Bez reklam
To nie wiem jaki soundbar wybrać wydać na st5000 przykładowo 6 tys i być nie zadowlonym to lipa. Może jbl bar 5.1 2850 lub samsung k950 3300 zł lub sony zf9 3200.a st5000 darować sobie
 
Do góry