Soundbar sony ht zf9, czy miał ktoś z nim styczność?.

Metka

New member
Przymierzam się do kupna soundbara sony ht zf9 ale nie mam go gdzie odsluchac.Moze ktoś go ma lub testował.
A może jakaś alternatywa wobec tego soundbar
 

Metka

New member
Pokój 18m, kwadrat, soundbar głównie do oglądania z dekodera nc+ do tv sony kdl 809c z 2015r., Ale czasem też coś z blu ray a w przyszłości jeszcze netflix.
Zależy mi na tym by były też tylne głośniki do dolby digital 5.1, bo rozumiem że z nc+ też sa nadawane filmy w dolby 5.1.
Kusi mnie sony ht zf9 ponieważ teraz tylne głośniki można dostać za 1zł.
Na soundbar mogę przeznaczyć max. 3500.
 

Lukiusa24

New member
Ja slyszalem jak gra. I powiem ze dolby atmos slychac bulo. Czyli bylo jakies tam wrazenie 3d. Ale mozna do jiego dokupic dwa extra glosniki i pewnie jest wtedy jeszcze lepiej. Ja sam kupilem sony st5000 i on tez robi robote znaczy sie sam soundbar. Zona jak uslyszala to powiedziala ze jak w kinie.
 

raven80

New member
Jestem ciekaw jak w Sony ZF9 uzyskują dolby atmos skoro tam nie ma wogule głośników skierowanych ku gorze,certyfikat dostali ale...Może trzeba odwrócić listwę na drugi bok i wtedy wszystkie są w górę :) mamy albo bez atmosa albo tylko atmos :))
 

Metka

New member
No sony st5000 to napewno lepsze efekty, wiecej glosnikow w soundbar , subwoofer duzo mocniejszy od ht zf9 ( zf9-8kg a st5000-14kg wiec roznica duza.
No i cóż, wszystko pieknie, ładnie ale cena niestety jak dla mnie zawodowa.
Dlatego skupiłam swa uwage na zf9 ewentualnie jbl bar 5.1 ale ten potężny bas troche mnie odstrasza i nie wiem który z tych dwóch soundbarow gra lepiej.
 

mystaloba

New member
Dokładnie. Z atmosem jeżeli już to trzeba mieć sufit wysoko to wtedy coś słychać, a najlepiej mieć głośniki fizyczne.
 

bysiu1988

New member
Rodzicom ostatnio doradziłem ZF9 + tylne głośniki do tego (można dorwać je teraz w gratisie). Podłączone pod Sony 55XF8596 po HDMI w pomieszczeniu około 22 metry, Avengers Infinity War na takim zestawie wgniata w fotel!
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Bysiu nabywam niebawem tv nowy i tez potrzebuje soundbara to pokoju 20m2 w bloku jak sprawuje wam się ten sony zf9? Mi ma służyć soundbar do 3 rzeczy grania na ps4 filmy 4k hdr dobly Atmos i muzyka.
4 mam na oku sony zf9
Jbl bar 5.1
Samsung hn 950
LG sk10
 

bysiu1988

New member
JBL jest fajny, niemniej jednak jak dla mnie za bardzo basowy - nie mój klimat. LG oraz Samsunga nie słyszałem, więc się nie wypowiadam. Jeżeli rzeczywiście chcesz Atmos to tak jak pisze blackninja - soundbar to nie to. Niemniej jednak ZF9 w do kina 5.1 robi robotę, oczywiście z dodatkowymi tylnymi głośnikami.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie proste ze żaden soundbar nie ma polotu do kd i tyle w temacie ale jeśli już miałbym wybierać do Atmos z soundbara to dobry rzeczywiście jest ten sony st5000?
Chodzi o to ze ja mieszkam w bloku mam synka 2 latka i nie mam miejsca na kd gdzie mój pokój jest 20 m2 to nie chodzi już o kasę bo można wziąć kredyt na kd ale miejsce nie pozwala a podwyzki były dziś :)
 

Metka

New member
A jaki stojak byłby dobry do tylnych glosnikow sony ht zf9, nie chce montować ich na ścianie, wolę stojak tylko który będzie pasował do tych glosnikow.
 

airdw

New member
A jaki stojak byłby dobry do tylnych glosnikow sony ht zf9, nie chce montować ich na ścianie, wolę stojak tylko który będzie pasował do tych glosnikow.

Podpinam się pod pytanie o stojak lub uchwyt do powieszenia na ścianie. Kanapa dosunięta do ściany, powieszone tylne kolumny muszą obrócić się o 90 stopni. Poleci ktoś, coś ciekawego?
 

MichalTJE

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...bose-soundtouch-700-wazne-amazon-alexa-8.html

tu kilka moich postów o ZF9...
najważniejsze do czego chcecie podłączyć swoje grajki...
przestańcie w końcu wierzyć ze wszystko z wszystkim będzie współpracować
protokół hdmi/arc to kompletna wierutna bzdura,,,
miałem fidelio b8 walczyłem w sądzie z philipsem i sony (wygrałem) ...
jeśli macie =TV x to audio też musi być x... polecacie JBL wiedząc ze i tak na koncu ktos bedzie musiał podłaczyć optykiem bo nagle TV bedzie się kłócił z audio o hdmi/arc... to wałsnie dlatego piszecie że dolby atmos -tak ale jedynie głośniki w suficie ... guzik prawda ... ZF9 podłączony do TV Sony jedzie z koksem aż miło natomiast Fidelio b8 podłączony optykiem jak najbardziej brak dolby atmosa... w zestawie z TV Sony... ale jak podłączony do TV Philips to nie słyszałem lepszego zestawu...
zf9 na plus bardzo za tylne głosniki
ważne czym przesyłacie dźwięk,,, wiadomo ze najlepiej kablem HDMI...
 
Ostatnia edycja:

Metka

New member
Mam pytanie, jak ustawić odległość glosnikow sony ht zf9 ( soundbar, subwoofer, tylne gosniki) w instrukcji nie mogę znaleźć.
 
Do góry