Jaki dobrze grający soundbar do 1500 zł???

Kravys

New member
Witam,

to mój pierwszy post na tym forum. Postanowiłem założyć nowy temat, pomimo że kilka tematów o muzycznych belkach się tu przewija ale jednak nie do końca tego szukam. Jeżeli to błąd to proszę o info i obiecuję poprawę.

Szukam soundbara do 1500 zł. Będzie na stałe podłączony do telewizora i używany jako główne źródło dźwięku do tv, netflixa itp. Telewizor to najprawdopodobniej będzie PHILIPS 43PUS7303 lub 43PUS6523. Pokój 25m2

Codziennie będzie też używany jako głośnik do słuchania muzyki z telefonów, spotify itp (głównie muzyki elektronicznej). Musi więc mieć moc i dobrą jakość dźwięku. Przede wszystkim dużo basów i środka.
Jednak lepiej żeby nie miał oddzielnego subwoofera. Dziewczyna nie chce dodatkowych głośników ani plątaniny kabli...

Czy jest na rynku coś co spełniło by te wymagania? Ktoś może coś doradzić?

Z góry dziękuję za wszystkie rady.
 

Kravys

New member
domyślam się, że nie ma szans żeby to zagrało jak 5.1 czy 3.1 ale jednak potrzebuję jakiejś namiastki dobrego dźwięku z tego co jest na rynku:) dlatego zwróciłem się do Was o pomoc
 

Kravys

New member
kiki, to jest pełna nazwa tego modelu? Nie wyszukuje mi niczego w internecie. Widziałem, że tutaj polecacie głównie producentów takich jak jbl, yamaha czy harman. Jak się ma do tego taki philips? nie odstaje?
Ps. co do JBLa to sprawdzałem dzisiaj w sklepie jbl bar ale 2.1 no i nie bardzo mi się podobało jak grał. Miał strasznie dudniący bas. No ale to z subwoofera.
 

Kravys

New member
Panowie, dziękuję bardzo za wszelkie porady! Jednak czy naprawdę nie ma nic godnego polecenia bez zewnętrznego subwoofera? Wszystkie propozycje od Was je niestety posiadają. Ja szukam czegoś ze zintegrowanym, o ile to w ogóle ma sens.
 

Kravys

New member
te subwoofery są na bluetooth i potrzebują jedynie zasilania z gniazdka? Jak daleko może dotrzeć sygnał? W takim wypadku myślę, że byłoby to do zrobienia gdyby subwoofer mógł stać w innym miejscu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak lepiej żeby nie miał oddzielnego subwoofera. Dziewczyna nie chce dodatkowych głośników ani plątaniny kabli...

Czy jest na rynku coś co spełniło by te wymagania? Ktoś może coś doradzić?

No to albo rybka, albo akwarium. Tak jak Koledzy napisali, fizyki nie oszukasz.
Wszystko co dasz pod tv w cyklu soundbar i tak zagra lepiej od głośników z tv, ale chyba nie o to chodzi, w przeciwnym wypadku mógłbyś kupić jakieś używane głośniki Logitecha za 150zł, wpiąć to jackiem do tv, rozstawić dyskretnie po bokach (a nawet położyć pod tv), niewielkiego suba upchnąć gdzieś z boku, a zdeklasuje to co wydobywa się z tv o lata świetlne.
Zresztą i te głośniki (mam kilka par) zagrają lepiej jak nie jeden tani dudniący soundbar.
To tak na marginesie, bo czasem ludzie mają pod ręką gotowe rozwiązania za ułamek ceny, a szukają cudów zupełnie gdzie indziej.

kiki, to jest pełna nazwa tego modelu? Nie wyszukuje mi niczego w internecie. Widziałem, że tutaj polecacie głównie producentów takich jak jbl, yamaha czy harman. Jak się ma do tego taki philips? nie odstaje?
Ps. co do JBLa to sprawdzałem dzisiaj w sklepie jbl bar ale 2.1 no i nie bardzo mi się podobało jak grał. Miał strasznie dudniący bas. No ale to z subwoofera.

Sam widzisz, że musisz sam ocenić.
Zrób rundkę po sklepach, pełno tych soundbarów, odpal kilka po kolei i już dużo Ci to powie.
Dla mnie najlepiej zagrał swojego czasu LG, miał niesamowicie przyjemne bas. Niskie świetnie uzupełniały, taka szkoła grania H/K.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie, dziękuję bardzo za wszelkie porady! Jednak czy naprawdę nie ma nic godnego polecenia bez zewnętrznego subwoofera? Wszystkie propozycje od Was je niestety posiadają. Ja szukam czegoś ze zintegrowanym, o ile to w ogóle ma sens.
Nie czytałeś dokładnie
Sprawdż też Yamahę Yas 106, 107. Szersza belka bez suba. Wg mnie całkiem OK do Twoich potrzeb
Wg mnie jest to najlpesze rozwiązanie na rynku bez suba. Oczywiście z wiadomymi kompromisami. Później juz tylko z osobną skrzynką. Również możesz powiesić.
Podjedź sobie do np. MediaM... (te belki sa wszędzie), podłącz telefon po BT, posłuchaj, pogadaj z obsługą...


 
Ostatnia edycja:
Do góry