Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 - ważne Amazon Alexa !

fingusio

New member
Witajcie


Pomocy ! bo zwariuje :) Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 (bez tuby na dziś. dokupie)
Przeznaczenie: Komputer PC (tak chcę taki sprzęt pod kompa)




Z faktu iż mam smart dom, bardzo stawiam na obsluge Amazon Alexa. Amazon Alexa to inteligentny glośnik od Amazona. Aktualnie w domu mam 3urządzenia i używam non stop.


Dziś tj. 17.10 Sony wypuścilo nowy firmware 1.816 dla Sony HT-ZF9 gdzie wlaśnie dodali Alexa do obslugi, oznacza to że przez glośnik Amazona można sterować soundbarem - w jaki sposob? Nie wiadomo, na infolinii także nie wiedza. Nie wiadomo czy wystarczy powiedzieć "Alexa, turn on soundbar" czy np zlozone "Alexa, tell Sony soundbar to turn on" <- co bywa męczące z czasem.



Za Sony przemawia:
- system Atmos (jest jaki jest) oraz DTS-X.
- Cena 3499zl wraz z tylnymi glośnikami za 1zl





Co do Bose Soundtouch 700.... Ma mikrofon a co za tym idzie ma wbudowaną Alexe w sobie (!!!), wystarczy zawsze powiedzieć "Alexa, turn on [nazwa]", "Alexa, volume up [nazwa]", "Alexa, play Coco Jumbo" :D, etc. Bose obsluguje także Amazon Music - co jest dla mnie takze istotne - używam non stop.


Niestety nie ma tu Atmos, DTS-X ale czy potrzebuje tego przy PC? Nie wiem także jak to gra, nie wiem jak z jakością, głośnością. Chociaż Bose to Bose czy powinienem sie tym przejmować?:-o



Doradźcie coś bo zwariuje :D
 

yancyk

New member
Pewnie Juniora nikt nie posłucha, ale z obydwoma sprzętami mam sporo do czynienia. Wszystko zależy od pomieszczenia ale mikrofon kalibracyjny z systemem AdaptIQ w Bose robi robotę. Jeżeli szkoda Ci kasy i masz pomieszczenie do 30-35m2 to weź mniejszy Soundbar - Bose 500, praktycznie w cenie 700 będziesz miał listwę i sub na czym Ci zależy, Alexa jest dokładnie taka sama jak w 700, tylko moc mniejsza. Oczywiście nikt nie wie jaka bo Bose nie podaje mocy ale myślę, że wystarczająca. 700 to już towar dla wymagającego klienta ale raczej rzadko skorzystasz z jej pełni możliwości:)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bose słuchałem wielu sprzętów, w tym również 700 i jak dla mnie bose deklasuje większość konkurencji pod względem dźwięku :)
 

mystaloba

New member
Podobnie jak rywalizują konsole Xbox [Amerykanie] z Sony Playstation [Japończycy]. Podobnie Bose [Amerykanie] z Yamaha [Japończycy]. Raz w życiu słyszałem Bose to szczena opada jak to wymiata. Bardzo duża szczegółowość wysokich tonów. Kosmiczny bass. To wszystko zgrywa się pięknie. Mowa o SoundTouch 300 z subem. Polecam każdemu.

Jakby ktoś chciał posłuchać domieszki modelu 300 to tylko z bardzo dobrymi słuchawkami:

[youtube]JLnkpR-D0bc[/youtube]
 

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Według mnie jeżeli do Filmów to Sony nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym. Co do muzyki może brakować bass, przy bardzo głośno słuchanej muzyce. Co do Alexa musiałbyś podejść np do Media Markt i wypróbować :). Ale jak ktoś kiedyś powiedział do póki sam nie odsłuchasz to się nie przekonasz.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
A taka konfrontacja do muzyki i filmów jbl bar 5.1 czy bose 700 +subufer 700 i głośniki dodatkowe surround
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bose wymiata, to prawda. Często odsłuchuje, nawet dziś się trafiła w sklepie mała prezentacja, to zawsze gra, bez względu na model.
Świetnie są zestrojone, no i suby mają bardzo fajne brzmienie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Armanig jak ty byś miał wybierać z tych zestawów soundbarów to jbl bar 5.1 czy bose 700 + subufer 700 I głośniki tylne?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym poszedł do sklepu i odsłuchiwał, soundbary mają to do siebie, że stosunkowo łatwo jest wyciągnąć wnioski, natomiast gdybym miał dostać w prezencie, to wybrałbym Bose + sub, nie wiem natomiast co bym zrobił gdybym musiał sam zapłacić niemal drugie tyle.
Brałbym pod uwagę jeszcze inne zestawy w tym budżecie, jak chociażby Harman. Odsłuchiwałem też jeden zestaw na targach, grało na filmie bajecznie, ale za cholerę nie wiem co to było, jest do sprawdzenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pamiętam, liczę, że ktoś podpowie ew. można przelecieć listę wystawców na stadionie.
Było ciemno w pomieszczeniu :D miałem wrócić i pogadać, ale biegiem poleciałem do miejsc które bardziej mnie interesowały, były to maleństwa, na pewno na tyłach na standach drobne surroundy.
Grało to na prawdę kozacko (film).
 

yancyk

New member
Jbl to kozak pod względem basu ale nic poza tym, bardzo słabo brzmią dialogi i muza strasznie płasko i mocno dudni, poza tym żadnej kalibracji. W Bose masz mikrofon kalibracyjny i dużo więcej możliwości, ceny też wyższe ale wystarczy spojrzeć na jakość materiału i wiesz z czym masz do czynienia.
Bose 700 z subem to wydatek rzędu 7 tysi a 5.1 bar to jakieś 3 z haczykiem więc nie wypada nawet porównywać. Jak chcesz coś w podobnych pieniądzach to bierz Bose 500, soundbar + bas powinieneś kupić za ok. 4K pln, dźwięk będzie pełniejszy niż w jbl, wokale bardziej szczegółowe no i więcej możliwości rozbudowy (tylne głośniki, lepszy pilot uniwersalny i multiroom). Jak masz do 40m2 pomieszczenie to bierz listwę i sub, jak bliżej 20 to listwa na początek i sprawdź jak gra, jak basu za mało czy przestrzeni to wtedy dokupujesz co potrzebujesz:)
 

MichalTJE

New member
witam u mnie na ścianie wisi TV Sony XD9305... zakupiony 2 lata temu wraz z soundbarem Philips Fidelio B8 ... zestaw marzenie... ale ... do pierwszego update Fidelio (marzec2018r) od tamtej pory protokół hdmi/arc przestał współpracować z SONY. wygrałem batalie i Philips uznał swoja winę po czym oddał mi całą kwotę za zakupiony sprzęt. poszedłem do sklepu i kupiłem Sony HT-ZF9 pomny swoich doświadczeń z różnicą producentów co ma mocne znaczenie przy wszelkiego rodzaju reklamacjach... podłączyłem do TV kilka dni temu i... jestem w totalnym szoku wcale na żadnej płaszczyźnie Sony nie musi się klaniać Fidelio B8... współpraca idealna dolby atmos (co moj xd9305 miał nie wspierać - bzdura) materiały z Kodi/dekodera nc+wszelkie aplikacje i najważniejsze Netflix teraz dopiero odżył po podłączeniu HT-ZF9... dodatkowo dostałem z 1zł dwie kolumny na ścianę za głowę i siedzimy normalnie w kinie (salon 40m2)... nigdy więcej innych producentów... jeśli TV jest producenta X to grajcara należy kupić też X... HT-ZF9 polecam serdecznie.
pozdrawiam
Michał.
 
Do góry