Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 - ważne Amazon Alexa !

xgutti

New member
Bez reklam
Co za bzdury :D Jak to oceniłeś? Jakość wykonania swojego Samsung Harman Kordon oceniam na 10/10. Co może być lepszego w Bose pod tym względem?
Prawdziwy Harman Kardon skończył się kilka lat temu na wzmacniaczy HK990 i na amplitunerze AVR760. Po przejęciu przez Samsunga ta nazwa nie ma już nic wspólnego z dobrym starym Harmanem. A co dźwięku i wykonanie musisz sam porównać i się przekonać.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Soundbary ma ekstra nadal :)
Byłem w Media Markt i porównywałem Bose 700 z Harman Kardon Enchant 1300. Może i bym się skusił na Harmana bo mam sentyment do tej marki w związku z tym że kiedyś już posiadałem topowe modele tej marki. Cenowo te dwa soundbary z dokupionymi subwooferami kosztują podobnie ale jeśli chodzi o dźwięk to Harman Kardon Enchant 1300 wypadł blado przy Bose 700. Sam wygląd i wykonanie interesujace ale dźwięk zostawia dużo do życzenia oraz fakt że brak możliwości dokupienia do zestawu głośników surround dyskwalifikuje pod tym względem ten model Harmana.
 

yancyk

New member
Harman to głównie bas, nie dajcie się zwieść bo bas to nie wszystko a szczegółowość dźwięku tylko Bose. Stare harmany projektowane przez Amerykanów a nie kitajców jak obecnie były innym sprzętem ale to odnośnie wszystkiego można teraz tak powiedzieć. Jak głośniki harmana można znaleźć w tv sharpa za parę stówek to reszta nasuwa się sama:)
 

Mr_Sandman

New member
Szanowni Państwo,
troszkę odgrzebuję temat.

Czy mógłbym Was spytać na podstawie Waszych doświadczeń czy warto zakupić na dzień dzisiejszy i patrząc w najbliższą przyszłość soundbar Bose 700 wraz z Bass Module 500/700?

Czy brak wsparcia dla DTS:X i Dolby Atmos jest mocno odczuwalne?
TV aktualnie użytkuję na sporadyczne filmy w TV i z Netflix'a oraz niebawem któraś z konsol nowej generacji pójdzie w ruch.

Teraz patrzę, że wszyscy producenci starają się wrzucać na pokład swoich sprzętów DTS:X i Dolby Atmos, czego brak w Bose. To spowodowało u mnie małą konsternację. :)

Posiadam TV: 55xf9005
Podpięte do TV dekoder UPC. W przyszłości dojdzie, tak jak napisałem konsola. Czy to wszystko z Bose 700 połączy się kablowo bez problemowo czy tu będzie potrzeba przejściówki/rozgałęziacza?


Z góry najmocniej dziękuję za odpowiedź!
Serdecznie pozdrawiam

PS. Jeszcze rozważam:
- Harman Kardon Enchant 1300
- Samsung Q950R
- Samsung HW-Q90R Harman Kardon 7.1.4
- Sony ST5000
- LG SL10Y
- LG SN11R
- JBL Bar 5.1
- JBL Bar 9.1
- YAMAHA MusicCast BAR 400 + YAMAHA MusicCast 20 WX-021
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Seria Citation to bardzo dobre produkty, słuchałem, kino super i potrafią zagrać muzykę, a to już wyczyn. W miarę rozwoju można dokupić Towery, czego się nie da w innych podobnych soundbarach.
 
Do góry