Buduję nowy kącik KD

Henry

Active member
Bez reklam
Zależy od głośnika, ja swoje robiłem pod konkretne, wcześniej wybrane głośniki i u mnie jest 300x300x150 dla 8'' przetwornika....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Waga samych płyt+dodatkowo waga drgających, wibrujących głośników i wiadomo co się może stać, ale podkreślam "może" ;)
Dlatego niektórzy wzmacniają konstrukcję, zerknijcie w necie jest cała masa poradników, jak wykonać zabudowę.
Ja u siebie wrzuciłem skrzynki z mdfu, które przykręcone są do stropu, a wokół nich robiłem stelaż sufitowy, ciężar samych głośników biorą u mnie skrzynki, bo to w nich montowane są głośniki.
Ważna sprawa, to taśma przy punktach styku, żeby przypadkiem nie dzwoniło ;)
 

wolfikx

New member
Dodam, że u mnie nie mogę postawić soroundów z tylu a raczej w suficie.
Za sugestia wstępnie wybrałem Jamo IC 206 LCR FG czy to dobry pomysł?
Mają być postawione 2-3m za sofą skierowane w strefę.

Dodatkowo chciałem Atmosy z przodu pod sufitem a nie z góry. Wstępnie Canton lub Dali.

Polecicie coś?

Ampli MR NR1608.

Co do profesjonalnych puszek na głośniki to gdzie coś takiego znaleźć i jak wygląda montaż? Do stelaża, haków, inaczej?
 

wolfikx

New member
...
Ja u siebie wrzuciłem skrzynki z mdfu, które przykręcone są do stropu, a wokół nich robiłem stelaż sufitowy, ciężar samych głośników biorą u mnie skrzynki, bo to w nich montowane są głośniki.
Ważna sprawa, to taśma przy punktach styku, żeby przypadkiem nie dzwoniło ;)

Jak ty to wymierzyłeś i jest równo z sufitem?

Jaka taśma, jakie punkty styku?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trochę taki system się nie trzyma kupy...
Zerknij na płaskie on-wall na tyły, są estetyczne i prawie nie widać, że to głośnik, a jak przeliczysz całkowity koszt montażu- on-wall vs in wall, to okażą się tańsze ;)
zobacz np. na takie- https://liquidsound.ca/soundframe-monitor-audio/

Jak ty to wymierzyłeś i jest równo z sufitem?

Jaka taśma, jakie punkty styku?
Jak już masz profile przykręcone, to wiesz jaki będzie dystans, a zrobienie takich skrzynek, to dosłownie chwila, wyrzynarka, płyta, trochę wkrętów i kleju, wata do wygłuszenia + rysunek montażu wybranych głośników, montaż kołki +mamut :)
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Tył odpada. Ściana tylna zajęta na twórczość drugiej połówki a kłócić się nie będę i koszt o wiele większy.

Aby zwizualizować koncept fotki.

Brakuje Atmosów i sufitowych.
5197ee15fea0f114be5ed18dbb03c6ba.jpg
d0eec88d4150e2712c883dbae2c6a461.jpg
 

wolfikx

New member
Tutaj widać sufitowe i ścianę tylną [emoji6]
0348c58762a1c246c3c6ac0152a54471.jpg


Chyba, że głośniki są jak lampki i świecą[emoji23]
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Robiąc taka zabudowę chcesz mieć pewność że nigdy nic nie spadnie komuś na głowę
Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem co i w jaki sposób jest zamontowane - skrzynka-->odpowiednie kołki+mamut. Czy na te kilka kg potrzeba czegoś więcej? Prędzej strop się zawali, niż to spadnie.
A o chemii budowlanej i technologii mógłbym długo dyskutować...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem co i w jaki sposób jest zamontowane - skrzynka-->odpowiednie kołki+mamut. Czy na te kilka kg potrzeba czegoś więcej? Prędzej strop się zawali, niż to spadnie.
A o chemii budowlanej i technologii mógłbym długo dyskutować...

Czytam ze zrozumieniem i odpowiedz mi na moje pytanie albo napisz jaką funkcję ma spełniać ten mamut ???
Rozumiem że długo możesz dyskutować o chemii budowlanej sprzedawanej w multipleksach ja w/w mamut.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
2 funkcje- wypełnienie przestrzeni (teriva w przeciwieństwie do płyt idealnie gładka i równa nie jest) i tę mniej istotną w tym przypadku -mocującą.
A jak u siebie zrobiłeś montaż? Masz jakieś własne sugestie?
Chętnie się dowiem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wypełnienie przestrzeni takim czymś jak mamut ? Gratulacje
Użyłbym pianki poliuretanowej nisko rozporowej do wypełnienia szczelin i miejsc które by tego wymagały - świetnie łączy, izoluje i co najważniejsze jest bardzo lekka.
W celach klejących MS polimer elastyczny - bardzo mocne trzymanie oraz przywieralność do wszystkich powierzchni.(świetna kohezja i adhezja).Elastyczność raczej wymagana przy takich konstrukcjach prawda ?
Mamut po utwardzeniu to twarde spoiwo.
Sam nie robiłem takiej zabudowy ale co do produktów jakich można użyć możemy zawsze podyskutować ...:wink:
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi - będą pomocne, ale to zapewne na etapie montażu. Tymczasem zmieniła się koncepcja samego pomieszczenia - załączam rzut poglądowy. Obszar kina domowego urósł do prawie 13 m2. Zakładam jednak, że nadal optymalnym rozwiązaniem będzie syetm 5.1.2 - jak uważacie? Chyba że rzucić 4 głośniki na sufit?

Co do Onkyo, to widzę w tej chwili następujące modele na ich stronie:
RZ830 - 4700 zł (9.2)
RZ710 - 4000 zł (7.2)
RZ810 - 3900 zł (7.2)
RZ730 - 3700 zł (9.2)
NR686 - 2500 zł (7.2)

Aktualnie mam odpowiednik tego najtańszego (NR616). Pytanie czy jest sens dopłacać do lepszych modeli w moim przypadku. A jeśli jest, to do jakich?

Pzdr,
Raccoon
 

Attachments

  • Przechwytywanie.jpg
    Przechwytywanie.jpg
    40,6 KB · Wyś: 28
Do góry