Zakup pierwszego soundbara

emtemik

New member
Witam,

Początkowo miał być zestaw stereo ale po odsłuchach okazało sie że nie stać mnie na sprzęt który będzie spełniał moje wymagania :D Więc nie zostało mi nic innego jak zakup soundbara i jakiegoś taniego odtwarzacza CD
Zestaw będzie używany mniej-więcej tak: 40%muzyka 30%film 20%ps4 10%TV Vectra.
Wiem że soundbar gryzie się z muzyką ale na ta chwile nie stać mnie na nic lepszego.
Pokój 17m2, odległość tv-narożnik to 2.5m.

Pierwszy wybór padł na JBL Bar 3.1 lub 5.1. W przypadku 5.1 dodatkowo tanie standy na tył. Wybór w ciemno bo w żadnym sklepie nie ma tego JBL-a na ekspozycji (Warszawa)
Bardzo podoba mi się też Fidelio E6 ale nie można go nigdzie dostać...
Do tego cd YAMAHA CD-S300

Czy polecacie inne soundbary?
Całość powinna się zamknąć w 4k.

Kwestia podłączenia to:
TV do soundbara poprzez HDMI ARC
PS4 do soundbara poprzez HDMI
VECTRA do soundbara poprzez HDMI
CD do soundbara poprzez kabel optyczny.
Tak to ma wyglądać?

Z góry dzięki za każdą pomoc!
 

Samadhi

New member
Nie znam się na domowym sprzęcie HI-Fi ale miałem kiedyś***swoje małe studio muzyczne i znam się***na dźwięku… Byłem przekonany, że moje Dynaudio monitory są przeciętne. Ale teraz gdy słucham sprzętu sprzedawanego w sklepach, to jestem zdumiony różnicą.

Jeśli myślisz o JBL 5.1 albo 3.1 to słuchałem ostatnio 3.1 i mam jedno odczucie. Firma JBL, którą***zresztą bardzo lubię postanowiła budżet przeznaczony na tego soundbara przeznaczyć***na SUBWOOFER a niewiele zostało dla listwy.

Subwoofer jest genialny i czuję, że o to im chodziło, przebili tym sposobem chyba wszystkie soundbary w tej cenie. Ten kto kocha bas, zakocha się w JBL, ale…. sama listwa w muzyce brzmi trochę odpustowo. Potężny bas generowany przez głośnik 25 cm emituje częstotliwości bardzo odległe od tego, co emituje listwa. Listwa gra mocno sopranowo. Dlatego w częstotliwościach robi się dziura. To dla mnie słychać. Mnie brakuje tam głębi dynamiki i czestotliwości średnich.

…ale to są***moje odczucia. Jeśli kochasz bas, to chyba nic lepszego nie znajdziesz o ile nie przeszkadza Ci słabsza nieco jakość***listwy.

Mimo to kocham JBL i rozumiem ich pomysł na ten soundbar. Mając podobną***kasę być***może zrobiłbym tak samo… ot choćby dla frajdy dla FILMOW… przecież***po to on właściwie jest :)

Pozdrawiam
 

Pingwinek

Banned
Wszędzie piszesz, że posiadałeś Dynaudio Może rozwiń to bo tak samo jakbym ja powiedział że mam głośniki Klipsch'a.
Inna rzecz, że porównywanie głośników do soundbara i to niskobudżetowego to jakaś kpina. I robi to ktoś kto pisze, iż miał studio muzyczne.
 

emtemik

New member
Już czytałem o tym ze bas tu jest ogromny ale jest możliwość regulacji wiec kazdy dobierze cos pod swoje uszy ;) z listwa troche gorzej, co byscie polecili do muzyki w cenie ok 3k? Czytalem sporo o Fidelio ale ich chyba juz nie sprzedaja?

Na stereo miałem przeznaczone ok 4k i na odsłuchach zaczynająć od sprzetu za 4k to dopiero nad m32 wywarł na mnie takie wrazenie ze z checia bym go kupił ale to juz kwoty jakieś kosmiczne dla mnie... dlatego zostaje przy słuchawkach do muzyki no i jakis soundbar by sie przydał do tv
 

Samadhi

New member
Basu w JBL się***nie obawiaj. Mimo, że jest mocny, to doskonale reaguje i pracuje wtedy, kiedy ma pracować. To jest dopracowane.

Rzeczywiście już nie wspominam o monitorach, bo jeszcze ktoś pomyśli, że je reklamuję :) …Pingwinek luuuuuz …życie jest po to, by się nim cieszyć… :)
 

emtemik

New member
no niby tak ale ciezko tego gdzies posluchac, przykladowo w rtv/euro/agd najdroższy jaki mieli na wystawie byl jakis samsung za 1.4k, Pan powiedzial ze wszystke drozsze modele sa w sklepie internetowym do kupienia...
 

Noisy

Member
Moim zdaniem, do 4000 mozna kupic naprawde fajny zestaw 5.0. ja wydalem na swoj 4600 zl plus kable do kokumn. Za Onkyo 656 dalem 2100 a za uzywany set Klipsh F2 dalem 1500 zl. Gra to naprawde super, suba jak narazie nie kuouje poniewaz te kokumny potrafia wydobyc z siebie naprawde mocny bass. Tak ze nad tym soundbarem bym sie zastanowil poniewaz nigdy to nie zagra tak jak np zestaw ktory ja posiadam ;)
 

Samadhi

New member
Masz rację… trudno posłuchać lepszego sprzętu, a w końcu płaci się***więcej, więc każdy chce być***pewny zakupu… Rozwiązania są dwa.

1. Pojechać do lepszego salonu audio
2. Kupić przez internet. Masz 14 dni na zwrot. Wypróbujesz i zwracasz jeśli nie jesteś zadowolony.
 

wojtek013

New member
Nie, żebym reklamę jakąś robił, ale w MM można do 30 dni zwróć sprzęt bez podania przyczyny.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pingwinek

Banned
Z tą wyższością nad topową Yamahą to bym był ostrożny :). Co nie znaczy, że Samsung robi słaby sprzęt. Mój pierwszy soundbar był od tego producenta i dalej dobrze się sprawuje u moich rodziców. Teraz po przejęciu firmy harman kardon mogło to zaowocować naprawdę niezłym sprzętem. N950 ma bardzo dobre recenzje. Jednak kosztuje ponad dwa razy tyle co mój ysp 2700 więc te 3 tysiące to bym wolał dołożyć do oleda. Ale możliwe że cena spadnie
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Z tą wyższością nad topową Yamahą to bym był ostrożny :). Co nie znaczy, że Samsung robi słaby sprzęt. Mój pierwszy soundbar był od tego producenta i dalej dobrze się sprawuje u moich rodziców. Teraz po przejęciu firmy harman kardon mogło to zaowocować naprawdę niezłym sprzętem. N950 ma bardzo dobre recenzje. Jednak kosztuje ponad dwa razy tyle co mój ysp 2700 więc te 3 tysiące to bym wolał dołożyć do oleda. Ale możliwe że cena spadnie
Digitaltrends 9/10 vs 7/10 dla Samsunga, Avsforum 10/10 vs 8/10 dla Samsunga. Więcej mi się nie chce szukać na telefonie.

Nie słuchałem ich jednak na żywo, więc ciężko mi coś powiedzieć o własnych wrażeniach. Samsunga kupiłem za 4199 zł z polskiej dystrybucji (w zestawie satelity i sub). Myślę, że w tej cenie nie ma konkurencji, skoro spore branżowe portale klasyfikują go wyżej niż Yamahe Ysp-5600 za ~6500 zł i to bez suba.

Jak dojdzie do mnie w poniedziałek lub wtorek to opiszę wrażenia.
 
Do góry