Subwoofer do zestawu kina domowego

Fandorin

New member
Witam,
Chciałbym dokupić subwoofer aktywny do mojego obecnego zestawu kina domowego. Pokój ma 24 m² TV to Samsung NU8002, głośniki firmy Klipach front R28f centralny R34C tył R14 obsługuje to Onkyo ( model uzupełnienie jak będę w domu). W sumie chciałbym aby subwoofer był również firmy Klipsch ale pojawia się pytanie który model wybrać ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Fandorin

New member
Na taki metraż to 15 będzie chyba przesadą, Sąsiedzi będą egzorcystów wołać bo szklanki będą same chodzić. 12 cali wydaje się maximum również rozmiar ma znaczenie i o ile tą 12 da rade jeszcze gdzieś umieścić to z 15 na bank nie poszaleję. Z tego co mówicie to wychodzi że za 10 calowym się nie rozglądać nawet ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na taki metraż to 15 będzie chyba przesadą, Sąsiedzi będą egzorcystów wołać bo szklanki będą same chodzić. 12 cali wydaje się maximum również rozmiar ma znaczenie i o ile tą 12 da rade jeszcze gdzieś umieścić to z 15 na bank nie poszaleję. Z tego co mówicie to wychodzi że za 10 calowym się nie rozglądać nawet ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Z wielkością suba nigdy nie za mało - 115SW byłby mega dobry ale i 112SW jest dobry i na większym metrażu robi robotę.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Subwoofer tak jak Tv nigdy nie będzie zbyt duży. Wszystko zależy czego od niego oczekujemy i 10" wcale nie musi być gorszy niż 15". Ja u siebie na mam 2x 16" i jest ok.
 

Fandorin

New member
Od Subwoofera oczekuje że jak spada kometa na ziemię w filmie i jest moment wybuchu to aby to było czuć ale też nie chcę aby bas zdominował film. Myślę że poproszę o odsłuch r120 sw oraz tego spl 120 zobaczymy. Obecnie mam stary sub od quadrala sub60 i nawet daje radę ale czuć że brakuje mu mocy

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sub dominuje film tylko i wyłącznie jeśli jego vol jest zbyt wysoko podkręcone. Jest to typowy błąd początkujących. Prawidłowa kalibracja w celu uzyskania spójności wszystkich kanałów nie dopuszcza do takiego zjawiska.

Poza tym reprodukcja basu zależy w dużej mierze od ustawienia suba w stosunku do miejsca odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

Fandorin

New member
Ok umówiłem się na odsłuch R 120 sw oraz spl zobaczymy chociaż właściciel powiedział że R120 brzmi super i nie wie czy jest sens dać 1000 zł więcej do mojego zestawu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Fandorin

New member
Jest ogromny i mam wrażenie że mocy ma aż za dużo. Wrażenia naprawdę pozytywne jednak jeśli ktoś mieszka w bloku jak ja to wydaje mi się że 10 cali wystarczy. Póki co mam go na weekend i jak policja nie wpadnie to zostanie ale tak jak mówię zapasu mocy mam w nadmiarze.
517197fd7f9c49b6c093104c195faca5.jpg


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry