Samsung N950 ustawienia

Kaczi44

New member
Witam,

podłączyłem listwę do tv po przez hdmi arc.

Wszystko działa super dzwięk, bass, efekty powalają tylko mam wrażenie, że tylne głośniki działają słabo a praktycznie wogóle nie słyszę ich pracy. Jedynie jak dam głośniej i przyłoże ucho do tylnych głośnikow to slyszę, że działają ale to chyba za słabo. Słyszę praktycznie tylko dzwięk z listwy.

W ustawieniach soundbara mam oczywiście wybrany dzwięk surround.

Całość na razie testuje przy oglądaniu zwykłej tv z kablówki, może tylne głośniki zaczną działać jak należy dopiero po odpaleniu filmów blue ray?
 
Ostatnia edycja:

Kaczi44

New member
No własnie bawiłem się wszystkimi ustawieniami i nic to nie zmienia.

Odpaliłem teraz wot na ps4, ustawiłem w konsoli dzwięk na Bitstream Dolby i dopiero teraz tylne głośniki pokazały dzwięk przestrzenny w pełnej klasie! Szok jak to świetnie działa i jakie daje efekty!

Widocznie najlepsze efekty dzwięku przestrzennego są w grach i filmach BR
 

Kaczi44

New member
Wracam po dłuższej nieobecosci :)

Co do dzwięku przestrzennego w programach telewizyjnych to juz wiem, że tylko niektóre audycje są nadawane 5.1.

Co do zmiany głośności głośników dzwięku przestrzennego to mam dwie opcje „rear level” oraz „rear top level” w zakresie od -6 do 6 z tym, że zmieniając parametry tych opcji nie słyszę żadnej różnicy w poziomie głośności tylnych głośników :(

W tygodniu sprawdzę w salonie samsunga jak to u nich jest z tym soundbarem.

Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie po wyłączeniu telewizora soundbar wyłącza się automatycznie ale po kilku sekundach włącza się ponownie.

Mam tv sony 55X8509C i sprawdzałem w nim usatwienia „sync menu” ale nie mam tam żadnej opcji, która by odpowiadała za ten problem.

Ktoś z Was miał podobny problem?
 

Kaczi44

New member
Tak dokładnie jedynie pozostaje optyk, ale w tej sytuacji muszę się z tym pogodzić i wyłączać dodatkowo soudbar pilotem, może w przyszłości to samsung naprawi.

A wiecie może w jaki sposób podłączyć ps4, tak aby poszedł mi film na BR w dolby atmos? Nie wiem czy dobrze rozumiem instrukcje ale tam jest podane, abym soundbar podłączył po przez hdmi arc z telewizorem a konsolę dodatkowym kablem hdmi z soundbarem.
 

Pingwinek

Banned
Tak dokładnie jedynie pozostaje optyk, ale w tej sytuacji muszę się z tym pogodzić i wyłączać dodatkowo soudbar pilotem, może w przyszłości to samsung naprawi.

A wiecie może w jaki sposób podłączyć ps4, tak aby poszedł mi film na BR w dolby atmos? Nie wiem czy dobrze rozumiem instrukcje ale tam jest podane, abym soundbar podłączył po przez hdmi arc z telewizorem a konsolę dodatkowym kablem hdmi z soundbarem.

Tylko chyba to wina telewizora SONY a nie soundbara. Kolega ma JBL i pisze, że ma ten sam problem.
Co do połączenia to dobrze napisałeś. PS4 do N950 HDMI a potem kolejny HDMI do TV.
 

Kaczi44

New member
Pobawiłem się dzisiaj i sprawa wygląda tak, że soundbar podłączyłem oczywiście do tv po przez hdmi arc, natomiast ps4 oraz dekoder horizon podłączyłem do hdmi1 i hdmi2 soundbara.

Dzięki temu rozwiązaniu mam dolby atmos na ps4 tylko w angielskiej wersji językowej; z polskim lektorem czy polskimi napisami jest tylko dzwięk 5.1, ale tak już niestety mają obecnie filmy BR.

Teraz co do samoczynnego włączania się soundbara zaraz po jego wyłączeniu, nie wiem jak to się stało ale po zmianach w podłączeniu z soundbarem już jest ok i ponownie się nie wzbudza po wyłączeniu, normalnie jakiś cud :)
 

Kaczi44

New member
Ogólnie jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, mój tv brzmi przy tym soundbarze jak tanie chińskie radyjko ;)

Przed zakupem długo szukałem radziłem się na forum i odsłuchiwałem topowe soundbary yamahy, jbla, polk audio, sony czy bose i ostatecznie wybór padł na samsunga N950.

Soundbar jak dla mnie gra idealnie, natomiast bass wie kiedy uderzyć, np. w soundbarze jbl bar 5.1 bassu jest dla mnie zbyt dużo.

Nawet oglądanie zwykłej kablówki jest o wiele przyjemniejsze, a jak dadzą audycję z dźwiękiem przestrzennym 5.1 to naprawdę robi wraźenie jak słyszę nowe dzwięki; nawet reklamy się przyjemnie ogłada :)

Największe wrażenie soundbar zrobił na mnie wiadomo w filmach BR po prostu jak w kinie! Teraz oglądając transformersów w dolby atmos, jak jest walnięcie z działa to jest konkretne walnięcie z działa, a nie jakieś pierdzenie :) A dzwięk przestrzenny w grach na ps4 po prostu mnie zmiażdzył!!! Jeżeli ktoś lubi pograć a chciałby coś dobrze grającego do gier ps4 oprócz słuchawek, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Dodam też, że soundbar jest baaaardzo głośny, raz na chwilę dałem na 50 to sąsiadowi chyba obrazki pospadały xD a max. to 100! Tak więc nikt nie będzie narzekał, że sprzęt cicho gra.

Ogólnie sprzęt bardzo sobie chwalę i polecam wszytkim, którzy nie mają miejsca na standardowe kino domowe!
 
Ostatnia edycja:

morlinek92

New member
@Pingwinek2
Jaką masz wersję firmwaru w n950? Możesz sprawdzić dodając soundbar do apki Samsung SmartThings.

Też tak masz, że w TV jak zmienisz źródło sygnału z UPC na Netflix albo na odwrót to w ustawieniach dźwieku w TV przestawia Ci się domyślnie na PCM zamiast najlepszego dostępnego formatu? Np. DTS/Dolby lub DTS Neo 2:5?

Na jakim trybie odtwarzasz filmy? Sourround czy standard?
I jak masz skonfigurowane poziomy TREB/BASS/FRONT TOP itd.? Mam wrażenie, że CENT zagłusza wszystko, ale to może kwestia, że siedzę blisko listwy.
 
Do góry