Samsung N950 ustawienia

morlinek92

New member
Jaką wersję firmware macie w swoich N950?
Pytam, bo nie mogę uzyskać ATMOS z AppleTV 4K HDR przez Netflix.
Miesiąc temu testowałem na AppleTV 4K HDR kolegi, na tym samym kablu HDMI i przy puszczeniu filmu z Netflix z ATMOSEM soundbar na wyświetlaczu pokazywał, że jest Dolby Atmos. Teraz tak się nie dzieję i mogę zmieniać tryby Smart/Surround/Standard co jest nie możliwe gdy jest Atmos.
AppleTV - tvOS 12.1, z włączonym najlepszym dźwiękiem, automatycznie, Atmos-on
Netflix - ikonka atmosa jest w netflix na filmach, które mają taką ścieżkę, np. film "Bright", plan najwyższy obsługujący 4K i Atmos
Sounbard - napis DOLBY ATMOS nie jest wyświetlany po uruchomieniu filmu

Jedyne co mi przychodzi do głowy to aktualizacja firmwaru soundbar z 1001.2 na 1003. Wcześniej działało więc zastanawiam się czy to nie wina aktualizacji. Czytam opinie i ludzie mają jakieś dziwne problemy po aktualizacji FW do 1003.
Jaki macie FW na swoich N950? Ma ktoś apple tv 4k i netflixa i może sprawdzić czy działa mu Atmos?
 

dc_bx

New member
A ja sie cały czas zastanawiam jaki soudnabr wybrać i sony zf9. Samsung k950 lub jbl bar 5.1?

Nie ma się co zastanawiać - trzeba kupić przez internet w solidnej firmie i po kilkudniowym teście zdecydować.
Ja tak już przerzuciłem kilka soundbar'ów. Na niby świetnym LG SK10Y ogromnie się zawiodłem.
Polecam samsunga N950. Testowałem go gdy był do kupienia za 3999. Szukam sundbar'a który zagra pełnym przyjemnym audiofilskim dźwiękiem, nie liczę da ATMOS'a itp.
 

morlinek92

New member
Ja dziś zaktualizowałem z USB, bo w apce SmartThings dalej mi pokazywało, że 1003 jest najnowszym.
Liczyłem, że przez AppleTV 4K i Netflix wróci mi Atmos ale dalej nie mogę uzyskać atmosa :( Ma ktoś możliwość sprawdzić czy Wam działa Atmos z Netflixa na AppleTV 4K. Wcześniej testowałem na AppleTV 4K kolegi i działało :/ myślałem, że to aktualizacja z 1001.2 do 1003 coś popsuła, bo nawet kabel HDMI ten sam jest ale atmosa nie mogę uzyskać.
Co do 1005 to na razie reszta jest ok. Ale jak to samsung... changeloga do firmwaru próżno szukać :/
 

morlinek92

New member
Atmos wrócił ale jest jakiś cichy. W sensie głośniki tylne i górne grają cicho. Jak odtwarzam np. "Bright" z Atmosem przez AppleTV z Netflix to głośność mam na 35 a i tak jakoś ten dźwięk cichy jest. Jak odpalę jakiś lokalny mkv z TrueHD/DTS HD MA to max 25. I tył gra zdecydowanie głośniej, tak normalnie. Wydaje mi się, że jak pierwszy raz testowałem Atmosa przez netflix, z fw 1001.2, to grało tak "normalnie" Ktoś może zweryfikować? Jak jest u Was?
 

Mpatiaa

New member
Zastanawia mnie polityka samsunga, na zagranicznych forach dużo osób twierdz, iż firmware bazowy do N 950 był dopracowany. Ja sam z braku świadomości zaktualizowałem poprzez smartthings , nowszą wersje , która jest niestabilna ...albo mam takie burze hormonalne sprzętu który- potrafi się sam wyłączyć, zmienia sam źródła, głośniki z tyłu grają tak cicho jak pozytywka z biedronki, podczas przełączania nagrań np. na yt trzask z suba (mozliwa zmiana kodeka).Zdobycie atmosa to też kombinacje alpejskie, choć się za to jeszcze nie zabierałem, jestem ciekaw jak to jest w innych soundbarach z tym atmo ...Ciągle stoje przed dylematem czy nie zwrócić sprzętu ......

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

toszym

New member
Ja dziś zaktualizowałem z USB, bo w apce SmartThings dalej mi pokazywało, że 1003 jest najnowszym.
Liczyłem, że przez AppleTV 4K i Netflix wróci mi Atmos ale dalej nie mogę uzyskać atmosa :( Ma ktoś możliwość sprawdzić czy Wam działa Atmos z Netflixa na AppleTV 4K. Wcześniej testowałem na AppleTV 4K kolegi i działało :/ myślałem, że to aktualizacja z 1001.2 do 1003 coś popsuła, bo nawet kabel HDMI ten sam jest ale atmosa nie mogę uzyskać.
Co do 1005 to na razie reszta jest ok. Ale jak to samsung... changeloga do firmwaru próżno szukać :/

No u mnie ten sam problem. Zaktualizowane do 1005.1, a dolby atmos nie widać. Przy filmach z dolby atmos, mam tylko ikonkę 5.1 i nie pomaga zmiana kabla, grzebanie w ustawieniach tv.
 

morlinek92

New member
Rozmawiałem z samsungiem i niby nie ma możliwości downgrade do 1001.2. Co ciekawe na forum tech samsunga jeden użytkownik twierdzi, że 1005.1 naprawiło mu LPCM na AppleTV i sub gra mu normalnie głośno. Może coś w tym jest bo sub jest dużo bardziej słyszalny ale Atmos z Netflix AppleTV to padaka. Niestety nie mam innego źródła do Atmosa, żeby porównać. Może to kwestia, że Netflix i AppleTV podaje Atmosa w jakimś innym formacie (DD+ o ile się nie mylę i później to jeszcze leci przez LPCM i może tu jest problem). Może ktoś opisać swoje wrażenia na lokalnym materiale mkv z Atmosem puszczonym np. przez ShieldTV do tego Atmosa z Netflixa?

Oczywiście trzeba pamiętać, że Netflix nie wszędzie obsługuje Atmosa, to lista gdzie jest Atmos.
-Apple TV 4K (wymaga systemu tvOS 12 lub nowszego)
-Telewizory LG OLED (modele z roku 2017 lub nowsze)
-Pixela 4K Smart Tuner
-Telewizory Sony BRAVIA z systemem Android (modele z roku 2018)
-Aplikacja Windows 10 (wymaga systemu Windows 10 RS3 w wersji 16299 lub nowszej)
-Xbox One, Xbox One S i Xbox One X

@toszym Z czego tego Netflixa puszczasz?
 

morlinek92

New member
Testuje dalej i mimo, że Atmos wrócił z Netflixa po AppleTV 4K to dźwięk na ścieżce Atmos jest płaski i mniej surround niż na ścieżce polskiej 5.1 :(
Nie mam jak zweryfikować czy to jakieś złe dekodowanie Atmosa przez AppleTV czy Netflixa.
Jak puszczę film z lokalnej biblioteki przez AppleTV ze ścieżką TRUE HD 7.1 to wgniata w fotel. Ten Atmos z netflixa jest gorszej jakości niż 5.1 tak jakby tylne głośniki nie grały.
Ktoś ma podobnie?
FW 1005.1
 

Ralf Oman

New member
Sporo osób chwaliło sobie Samsunga HW-N950 tak więc zdecydowałem i kupiłem dane głośniki
Pierwsze co chciałem sprawdzić danyc sprzęt na wczesniej ściagniętym wczesniej pliku demo z neta Dolby Atmos i lipa obraż testowy mam a
zamiest dziwęku pojawiła mi sie informacja. Cytuję Nieobsługiwany format pliku. Kodek audio TRUEHD i dwie ikonki STOP i OK czy ktos spotkał sie z czymś takim u siebie?
 

harnas1916

New member
Kupiłem ten sprzęt tydzień temu. Jak dla mnie robi robotę. Przy oglądaniu Interstellara przy pełnym secie z tylnymi głośnikami naprawdę gra to grubo.

Proszę o podpowiedź szczęśliwych posiadaczy N950 oraz mistrzów magii AV
Podczas słuchania muzyki ze Spotify zarówno przez BT oraz Chromecast mój subwoofer nie żyje. Gra sama belka. (Podłączenie: TV (Philips PFS8109) pod HDMI ARC do Soundbara) Czy po podłączeniu TV z belką za pomocą optyka jest szansa, że sub ruszy? (Zarówno streaming oraz jakość pobieranych utworów mam ustawiony na najwyższy) Wybrany tryb audio w TV to Wielokanałowy.
 

Aparacik

New member
Samsung N950 jakie macie ustawienia listwy głośników 0 do 6 ???

Witam jakie macie ustawienia głośników od 0 do 6 na listwie , i jeszcze jedno pytanie soundbar podłączony przez hdmi TV arc czemu nie odtwarza dolby atmos z YouTube????
 
Do góry