Jak JBL Bar 5.1 radzi sobie w NETFLIX?

Samadhi

New member
Witam moi drodzy

Proszę***o opinie jak JBL Bar 5.1 radzi sobie w NETFLIX?

Dlaczego pytam? Chciałbym zakupić tego JBL, ale zastanawiają mnie możliwości dekodowania sygnału. Ze strony sklepowej dowiedziałem się, że JBL dekoduje sygnał: Dolby Audio, Dolby Digital, DTS Digital Surround

Z kolei ze strony internetowej wsparcia NETFLIX wynika, że do dekodowania audio 5.1 potrzebny jest dekoder Dolby Digital Plus U mnie soundbar będzie podpięty pod TV TCL U65X9006 Xess X2. Czy soundbar konwertuje dźwiek?

Czy po podpięciu JBL Bar 5.1 uzyskam w NETFLIX dźwięk 5.1?

Dzięki za wskazówki
 

pebe86

Member
Bez reklam
Działa spokojnie w netflix. Uczciwie przyznaję- nie znam się na tych kodekach, ale oglądając netflix dźwięk przestrzenny z JBL Bar 5.1 działa bez najmniejszych problemów.
 

Pingwinek

Banned
Działa spokojnie w netflix. Uczciwie przyznaję- nie znam się na tych kodekach, ale oglądając netflix dźwięk przestrzenny z JBL Bar 5.1 działa bez najmniejszych problemów.
Działa... Tylko co działa. To, że będzie grać to chyba oczywiste. (NETFLIX nadaje w DD i DD+) Tylko jaki to jest dźwięk. Bo bardzo możliwe, że z tv to stereo lub DD przerobione przez belkę w surround.
 
Ostatnia edycja:

bysiu1988

New member
Fajnie, że działa. Szkoda tylko, że nie jest to pewnie taki dźwięk jak miał być w oryginale tylko stworzony przez procesor, a to jest wielka różnica.
 

Pingwinek

Banned
Ważne, że działa, a nie tyły cicho jak opisuję właściciele innych soundbarów.
Heh Bardzo śmieszna wypowiedź. "Ważne, że działa". Czyli słyszy kanał prawy w tylnych satelitach i ma być szczęśliwy :D Po to wymyślono nowe, lepsze kodeki aby sprzęt z nich korzystał. Tak samo jakbym powiedział mam tv 4k tuner robi mi upscaling czyli po co mi źródło w 4k. Przecież obraz się wyświetla.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Oglądałem kilka filmów z netflixa odsłuchując na JBL BAR 5.1 i nie wydaje mi się, żeby to co słychać w tylnych głośnikach satelitarnych było ekstra "tworzone" przez procesor albo by było powieleniem przednich kanałów.
Moim skromnym zdaniem dźwięki są dosyć precyzyjnie pozycjonowane, zarówno dźwięki otoczenia, efekty jaki i dialogi czy dźwięk instrumentów. Czasem w którymś z tylnych głośników słychać jakiś odgłos, muzykę, czasem dany kanał milczy.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Jak leci ci 5.1 dd no to efekty są dobre.
Śmieszą mnie tylko wypowiedzi "Ważne, że działa, a nie tyły cicho jak opisuję właściciele innych soundbarów."
Co mają tutaj wspólnego inne soundbary
 
Ostatnia edycja:

Samadhi

New member
Dzięki za podpowiedzi… Byłem w salonie… Słuchałem JBL 3.1 i… kurka Bas genialny, ale listwa mocno mnie rozczarowała. Czułem jakbym słuchał zabawki. Może to dlatego, że kiedyś***miałem Dynaudio i słyszę***ogromne rożnice…

Może zbyt duże mam oczekiwania, ale dźwięk mocno odstawał od basu. Nie był***przyklejony, spójny. Był mocno sopranowy, płaski, bez dynamiki.

Mmmmmm… Chce kupić a już***nie mam pojęcia co… Może Fidelio B5? Zależy mi na dobrym soundbarze z satelitkami. Co myślicie? Lepiej gra?
 

Pingwinek

Banned
"Wielkie różnice" są zarezerwowane dla droższych sprzętów. Popatrz co kolega pisze o Dynaudio :)
A 4k jest zarezerwowane dla 80 cali wzwyż ??
Mam soundbara i różnica pomiędzy ścieżkami HD a "SD" jest duża.
Wiem, że jak ,reklamowany przez Ciebie, JBL czasami nie posiada nawet bazowych dekoderów to dla Ciebie są one zbędne.
I co pisze użytkownik o Dynaudio?? Pisze, że JBL go rozczarował. Czy to zaskakujące??
 
Ostatnia edycja:

Samadhi

New member
Dokładnie tak… Baltazar :) … Uważam soundbar za genialny wynalazek o ile nie ma się***potrzeby słuchania bardzo wysokiej jakości muzyki i jej dynamiki.

Do TV soundbar super wynalazek.
 

Samadhi

New member
Baltazar… a więc: Wybrałem DENON AVR X4400 H …..i HECO Aurory. Niesamowity sprzęt. Trudno to opisać, ale im dłużej używam, tym bardziej jestem zachwycony :) wielkie Waaaaaaw.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Baltazar… a więc: Wybrałem DENON AVR X4400 H …..i HECO Aurory. Niesamowity sprzęt. Trudno to opisać, ale im dłużej używam, tym bardziej jestem zachwycony :) wielkie Waaaaaaw.

To świetnie - gratulacje.
Jak chcesz polepszyć tor stereo to teraz dobór wzmacniacza i będzie wtedy :eek:k:
 
Do góry