głośniki sufitowe do dolby atmos

meli

New member
cześć,

chciałbym się doradzić odnośnie głośników sufitowych do dolby atmos
system będzie 5.1(2).4, amplituner to obecnie yamaha a2070, głośniki to na tą chwilę s416 s412 s41 i sub200, wszystko idzie do wymiany prawdopodobnie na coś w stylu klipsch R-26F

ale na pierwszy ogień idzie montaż głośników efektowych do dolby atmos
w czasie remontu kable zostały podwieszone w suficie, przestrzeni jest min. 100mm
zastanawiałem się nad dali phantom E-50, ew. magnat ic82, ale na zdjęciach wygląda na to, że maskownice są wypukłe co nie do końca mi się podoba, obecnie upatrzyłem sobie polk audio v60 (slim)

co doradzacie? pomieszczenie 20m2 wysokie (a raczej niskie:) na 2,40m
 

meli

New member
czemu by nie a jaki model polecasz do mojego metrażu? ~20m2?
swoją drogą, skoro to głośniki efektowe to czy będzie miało znaczenie czy to będzie polk, klipsch czy melodika?

drugi temat, w róg pokoju pakować R-15M, czy RP-240S?

z góry dzięki za odpowiedź
 

meli

New member
zapewne macie rację, że głośniki jednego producenta będą grać lepiej w jednym pomieszczeniu niż od 2 różnych
powiem szczerze, że 2400PLN za 4 głośniki w sufit dali, a ponad 5000 za klipscha robi dla mnie różnice
a te kolumny dali dobrze zagrają z moją yamaha? nie upieram się za bardzo na te głośniki klipscha
czy jesteście w stanie polecić jakiś salon AV gdzie mógłbym odsłuchać kolumny przykładowo klipsch reference, reference premiere (RP-6000F) i dali zensor 7?
w grę wchodzi całe kujawsko-pomorskie, trójmiasto, Wrocław, Łódź
 

maro18

New member
czemu by nie a jaki model polecasz do mojego metrażu? ~20m2?
swoją drogą, skoro to głośniki efektowe to czy będzie miało znaczenie czy to będzie polk, klipsch czy melodika?

drugi temat, w róg pokoju pakować R-15M, czy RP-240S?

z góry dzięki za odpowiedź

A dlaczego w róg pokoju?? Jakie masz ustawienie? Ja bym wziął (i planuje wziac) bipolowe głośniki na boki (RP240S lub te nowsze - nie pamiętam nazwy). Do tyłu przy 7.1 warto wziąć monopolowe jak R15M ale przy 5.1 raczej rozwazylbym bocznej bipole (szerszy tzw sweetspot, lepsze wrazenie przestrzennosci niż w monopolach)
 

meli

New member
no właśnie tu jest pies pogrzebany, bo nie bardzo miałem jak zrobić 7.1.4, bo z tyłu jest okno w rogu
dipole musiałbym/mógłbym dać tam gdzie balony tzn na przeciw uszu słuchaczy, a nie z tyłu
będzie to działać?
zdjęcia są "świeżo" po remoncie, brakuje obrazów, dywanika itp ;)
 

Attachments

  • IMG_20181010_205901.jpg
    IMG_20181010_205901.jpg
    69,3 KB · Wyś: 407
  • IMG_20181010_205618.jpg
    IMG_20181010_205618.jpg
    70,4 KB · Wyś: 229

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie widzę większego problemu, po za tym, że masz małą powierzchnie boczną do wykorzystania.
Jest jak jest, ściany nie wyburzysz.
Jeżeli siadasz centralnie na sofie (narożniku), to na boczne ściany (jeżeli ma być Klipsch) RP-250s/RP-240s lub RP502s/RP402s.
Gdybyś miał więcej przestrzeni, to już celowałbym w coś pokroju RP160m/150m lub RP600m/RP500m

Jak już w tym kierunku pójdziesz (5.1), to możesz w ramach testu dołożyć na tylną ścianę do 7.1, nie będą to wymagane odległości, ale i tak wartość dodatnia może być (wbrew pozorom).


Co do sufitowych, to oczywiście, że najlepiej wziąć do serii. Natomiast nic się nie stanie wielkiego, jak wykorzystasz innej marki. Jeżeli chodzi o sufit w takim pomieszczeniu (czyli nie jest to cud miód dedykowana salka kinowa) można śmiało wykorzystać coś tańszego, w przeciwieństwie do centrala np. Tutaj jestem przeciwnikiem mieszania.

Do tyłu przy 7.1 warto wziąć monopolowe jak R15M ale przy 5.1 raczej rozwazylbym bocznej bipole (szerszy tzw sweetspot, lepsze wrazenie przestrzennosci niż w monopolach)

Nie ma tutaj żadnego pewnego rozwiązania, opisywałem to kilka razy bardzo obszernie.
Dużo tutaj zależy od konkretnych warunków, w wielu jest wręcz odwrotnie.
Natomiast w tym wypadku jak u Kolegi, jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

meli

New member
ok, znalazłem trochę lektury i wychodzi, że gdybym miał ustawić głośniki bardziej z tyłu uszu to bipole, gdyby na wpost to dipole
to teraz te klipsche RP240s/RP402s to są ++ czy +-?
bo piszą tak i tak...
 

Attachments

  • BipolarA5_1.jpg
    BipolarA5_1.jpg
    10,5 KB · Wyś: 331
  • Dipolar5_1.jpg
    Dipolar5_1.jpg
    9,9 KB · Wyś: 314
Do góry