Kino domowe + stereo

mpustelnik

New member
Cześć,

Słucham 50/50 stereo, filmy (oczekuję na telewizor Philips 65Oled903)
Skomponowałem do salonu 30m2 taki zestaw 5.1.4:
- kolumny przednie: Sonus Faber Olympica II
- głośnik centralny: Sonus Faber Sonetto Center I
- subwoofer: Sumiko S.5
- kolumny surround i Atmos: surround/Atmos Focal Dome Sat (miejsce jest dla tyłów tylko na suficie)
i tu mam dylemat ...
czy napędzić to zestawem: Przedwzmacniacz AV Marantz AV8805 i siedmiokanałowa końcówka mocy Marantz MM8077 (szkoda trochę ze względu na słabe tyły i atmos)
czy też : Amplituner KD Marantz SR8012 i na preout'cie wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM-14S1 SE.
Kosztowo ma się to podobnie. Jakie jest Wasze zdanie, prośba o opinie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem potencjał kolumn zmarnuje się przy elektronice Marantza,
O ile do KD ok, po przy stereo szukałbym lepszego wzmacniacza.
Jakie będziesz miał źródło do muzyki? Pliki, CD, LP?
 

mpustelnik

New member
Odchodzę kompletnie od źródeł na nośnikach. Będę strumieniował muzykę wysokiej rozdzielczości w formacie DSD, flac. Jaka jest Twoja propozycja w zamian ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
A filmy?
Jeśli nie masz odtwarzacza to zerknij na Oppo 205, masz tam na pokładzie Sonicę DAC przez co uzyskasz świetną jakość stereo i dobry odtwarzacz filmów.

Co do reszty elektroniki, to dobrej klasy amplituner uciągnie bez problemu central, tyły i głośniki Atmosa - np. SR serii 7 Marantza czy coś z ostatnio bardzo chwalonego Onkyo.
Fronty będą zasilane ze wzmacniacza, więc tutaj im więcej kasy zostanie tym lepiej, temat rzeka, ale na początek dobrze było by określić pułap cenowy.
 

mpustelnik

New member
Mam też na uwadze Oppo 205 jako odtwarzacz Ultra Blu-ray. Budżet mogę naciągnąć na pewno w okolicach 50k. Wiele kolumn odsłuchałem i najbardziej spasowały mi właśnie Olimpic'i. Słuchałem ich z wzmacniacza stereo Artera z SACD QUAD (zestaw) - bardzo mi podpasowały. Ale muszę też spiąć wszystko z zestawem kina domowego. Wcześniej słuchałem też Marantza i podobało mi się jego brzmienie stąd to nakierunkowanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Wzmacniacz musi być akurat z tego sklepu ?Jakoś nie przepadam za SF ale dał bym im szansę z czym innym.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Zacne kolumny na froncie planujesz. Na forach audio do nich polecają Maca, Primare, Hegel. Musisz wypożyczać i słuchać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem potencjał kolumn zmarnuje się przy elektronice Marantza,
O ile do KD ok, po przy stereo szukałbym lepszego wzmacniacza.
Jakie będziesz miał źródło do muzyki? Pliki, CD, LP?

Dokładnie trzeba szukac lepszego wzmaka na te kolumny. W przeciwnym wypadku szkoda kasy na olimpijki... zerknij na MF M6si można kupić w rozsądnej cenie, a daje radość...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Podjedź do jakiegoś nie "denonowskiego" salonu, gdzie mają na stanie SF i poproś o podpięcie kilku wzmacniaczy.
Marantz 14stka wysiada już przy porównaniu ze sporo tańszymi Roksanem czy Creekiem,
Ja Olimpiki słuchałem z Marantzem i było słabo, przy połączeniu z Roksanem od razu nastapiła poprawa, Arcam także nieźle, na koniec poszedł Hegel H160 i wbrew obawom też m się podobało...
MF nie udało mi się posłuchać, ale wiele osób poleca taki duet, podobnie jak Lolek,
oczywiście, wszystko kwestia gustu i twoje ucho zweryfikuje.

Przy planowanym budżecie ściągaj sprzęt do domu na weekendy, najlepiej min. po 2 wzmacniacze do bezpośredniego porównania.

ps. a oppo 205 będzie także niezłym grajkiem plików ;)
 

mpustelnik

New member
No dobrze, dotrę i posłucham z polecanymi przez Was wzmacniaczami Hegel H160, MF M6si, Roxan, Creek - jeśli macie namiary na dobre ceny polecam się :)
A dalej pozostać przy układzie np. Amplituner KD Marantz SR8012 i do tego jeden z wzmacniaczy ?
Będzie OK ?
Czy iść jednak w przedwzmacniacz AV np. Marantz AV 8805 do tego wzmacnicz stereo polecany przez Was i do tego pięciokanałowa końcówka mocy np Marantz MM7055 - co podnosi dość mocno cenę ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
A dalej pozostać przy układzie np. Amplituner KD Marantz SR8012 i do tego jeden z wzmacniaczy ?
Będzie OK ?
Czy iść jednak w przedwzmacniacz AV np. Marantz AV 8805 do tego wzmacnicz stereo polecany przez Was i do tego pięciokanałowa końcówka mocy np Marantz MM7055 - co podnosi dość mocno cenę ?
Wszystko zależy od tego jak bardzo zależy Ci na KD, bez wątpienia procesor+końcówki są najlepszym rozwiązaniem i dość kosztownym.
Porównać taki system z samym amplitunerem też łatwo nie będzie z uwagi na popularność/ dostępność.
Skontaktuj się z kolegą krzysztofradio, od niedawna ma system oparty na procesorze + końcówki Marantza, więc ma bezpośrednie porównanie względem poprzedniego opartego na amplitunerze SR7009
 

kinder

Member
No dobrze, dotrę i posłucham z polecanymi przez Was wzmacniaczami Hegel H160, MF M6si, Roxan, Creek - jeśli macie namiary na dobre ceny polecam się :)
A dalej pozostać przy układzie np. Amplituner KD Marantz SR8012 i do tego jeden z wzmacniaczy ?
Będzie OK ?
Czy iść jednak w przedwzmacniacz AV np. Marantz AV 8805 do tego wzmacnicz stereo polecany przez Was i do tego pięciokanałowa końcówka mocy np Marantz MM7055 - co podnosi dość mocno cenę ?


Jest wiadomość na PW :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Różnica między 7 a 8 jest wyczuwalna i słyszalna.
Decydując się na procesor musisz mieć świadomość, że za dwa trzy lata będzie to sprzęt przestarzały i niełatwo zbywalny.
Wzmacniacz za niewielkie pieniądze obecnie to Primare i32 z końców serii możesz dostać za niewiele więcej niż 5 tyś,ma on też możliwość wstawienia modułu sieciowego z dac-kiem który zrobi z niego niekiepski streamer z Tidalem na pokładzie.
 
Ja bym to zrobił inaczej, oddzieliłbym w całości KD od stereo. Zacząłbym od Oppo 205 potem przedwzmacniacz z funkcją Home Theater,procesor kina z preoutem dla kina domowego plus końcówka mocy(wielokanałowa)plus w przyszłości można się pobawić w dodatkową końcówkę do samego stereo lub nawet monobloki.
Ja mam tak zrobione i jestem mega zadowolony, system bez procesora bo nie mam warunków na więcej niż 5.1, efekt daje radę.
Mam tak:
Oppo 205+Hegel P20+ Primare 34.2 (stereo) + Nuforce MCA20(reszta głośników). Potenciał jeszcze jest,jak kiedyś będzie możliwość to zostaje zakup procesora.
 

mpustelnik

New member
Dokładnie trzeba szukac lepszego wzmaka na te kolumny. W przeciwnym wypadku szkoda kasy na olimpijki... zerknij na MF M6si można kupić w rozsądnej cenie, a daje radość...

Mam jeszcze pytanie co do podłączenia Musical Fidelity M6Si do Przedwzmacniacza Marantza AV8805. Żeby mieć możliwość ominięcia regulatora mocy MF M6Si musiałbym podłączyć poprzez złącze RCA z ustawieniem porzełącznika na HT jako końcówka mocy w trybie pracy z regulowanym poziomem napięcia. Tylko czy podłączając poprzez złącze RCA zamiast XLR nie tracę na jakości ?
 
Do góry