Nagłośnienie salonu z aneksem kuchennym ~23m2

$kubi

Member
Hej,

Potrzebuję porady.

Nie chciał bym wydawać jakichś kosmicznych pieniędzy, ale do salonu z aneksem kuchennym ~23m2 oraz TV Samsung 65NU8002 potrzebuje nagłośnienia.

Jestem w stanie coś sensownego w kwocie 500zł znaleźć? A co w budżecie 1000zł?



Zupełnie nie mam pojęcia na co lepiej się zdecydować czy soundbar czy kino (tył bez kabli obowiązkowo). Kina za te pieniądze pewnie nie dostanę sensownego..



Pomocy ;)

Dodam jeszcze, że źródłem będzie satelita + filmy FHD..
 

ekterion

New member
W tych pieniądzach kupisz LG SJ5, lub ciut nowszy SK5 z DTS Virtual X, a i teraz w sklepie nie dla idiotów za 799 masz (bardzo dobra cena) Yamahę Yas-107 wszystko zagra dużo lepiej niż TV czyli założenie będzie spełnione.

PS. Prawdę mówiąc to masz TV za prawie 6000 zł, więc na dźwięk powinieneś wydać przynajmniej połowę z tego co na obraz :) Więc rozważ dołożenie może do JBL 3.1 albo Yamaha ats-2070 (yas-207) i ten ostatni znów masz jeszcze 2 dni w promocji w MM.
 
Ostatnia edycja:

kb24

New member
Dziś słuchałem przez chwilę w expercie tej Yamahy i JBL Bar 3.1. Nie jest to może wiarygodny odsłuch w tonie innych dzwięków zewsząd w sklepie, ale Yamaha chyba trochę bardziej do filmów by się nadawała a JBL trochę bardziej do muzyki. Ale odczucia subiektywne, więc może sam podjedź i posłuchaj.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Będziesz wykorzystywał bardziej do TV czy do słuchania muzyki? Jak też niedawno zastanawiałem się na kupnem soundbara, ale ostatecznie stwierdziłem, że dźwięk MU7002 do filmów w zupełności mi wystarczy a do słuchania muzyki to jednak tylko dobre stereo :)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Nie wiem czy NU ma tak samo dobre głośniki (dobre jak na TV i duuuużo lepsze od KS) jak MU ale jak dla mnie jest naprawdę nieźle i do filmów wystarczy. Odświeżyłem sobie nieco moje stereo - Jamo Classic 6 wymieniłem na 8, piec na razie ten sam, ale jak odpalam sobie na tym muzykę to wiem, że żaden soundbar tak nie zagra :)
 

Pingwinek

Banned
Nie wiem czy NU ma tak samo dobre głośniki (dobre jak na TV i duuuużo lepsze od KS) jak MU ale jak dla mnie jest naprawdę nieźle i do filmów wystarczy. Odświeżyłem sobie nieco moje stereo - Jamo Classic 6 wymieniłem na 8, piec na razie ten sam, ale jak odpalam sobie na tym muzykę to wiem, że żaden soundbar tak nie zagra :)
A ja wiem, że podczas filmów nie usłyszysz tego co ja z soundabara yamahy. Dlatego każdy musi sobie odpowiedzieć czego oczekuje od systemu audio.
 

Pingwinek

Banned
Zależy mi na dobrym kinie, ale też nie oszukujmy się ma to grać muzykę na imprezie wsród znajomych :krol:
Znajomi to melomani, audiofile ?? Jak nie to nawet jak im puścisz muzę z przenośnego jbl'a to będą happy. Ważne aby grało wystarczająco głośno, % zagłuszą wszelkie inne niedoskonałości sprzętu ;)
 

$kubi

Member
Nie są to melomani, ale ja byłbym niezbyt zadowolony gdyby ten sprzęt grał gorzej jak podpięte do komputera w pokoju obok Harman Kardon 2.1 Soundsticks II
 

Pingwinek

Banned
Nie są to melomani, ale ja byłbym niezbyt zadowolony gdyby ten sprzęt grał gorzej jak podpięte do komputera w pokoju obok Harman Kardon 2.1 Soundsticks II
Dla znajomych i tak soundsticks będą tym czymś wow :) ze względu na wygląd. Jak kupisz coś z yamahy musiccast to sobie puścisz muze na kilka pokoi i nikt nie będzie narzekać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz coś już z koncerny Harmana i szukasz dziury w całym. Jak Ci się podobają Soundsticki to bierz Harmana SB20 lub JBLa Bar 2.1.
 
Do góry