Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Kino domoweZestawy kin, odtwarzacze DVD, nagrywarki DVD etc.

Wróć HDforum > Audio > Kino domowe > LG OLEC C8 65 + Soundbar Samsung K950 = PROBLEM !!!
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Sep 2018
13-09-2018, 15:37
Domyślnie LG OLEC C8 65 + Soundbar Samsung K950 = PROBLEM !!!

Witam wszystkich,

niedawno zakupiłem zestaw LG OLED C8 65 i do tego Soundbar Samsung K950 (w którym działa dźwięk 5.1.4)

Po podłączeniu wydawało mi się, że wszystko działa. Soundbar i OLEDa podłączyłem za pomocą kabla HDMI do wtyczek dedykowanych (ARC). Dźwięk wydobył się z głośników, więc myślałem, że wszystko jest w porządku. Po włączeniu na telewizorze aplikacji NETFLIX i sprawdzeniu czy działa dźwięk DOLBY ATMOS (5.1.4) niestety nie wyświetla mi się taka opcja, tylko zostaje przy standardowym 5.1. Przy odłączeniu soundbara problem znika i można wybrany film włączyć w 4K z dźwiękiem DOLBY ATMOS.

Stąd pytanie: Co mam zrobić aby uruchomić dźwięk DOLBY ATMOS z soundbara podłączając go do mojego OLEDA? W ustawieniach telewizora dużo zmienić nie można. Dzwoniłem też na infolinię LG i facet sam nie wiedział co mówi...

PROSZĘ O POMOC!
Odpowiedź z Cytatem
kozaq07 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Banned

Meldunek: Apr 2007
13-09-2018, 18:07
Domyślnie

Cytat:
Napisał kozaq07 Zobacz post
Witam wszystkich,

niedawno zakupiłem zestaw LG OLED C8 65 i do tego Soundbar Samsung K950 (w którym działa dźwięk 5.1.4)

Po podłączeniu wydawało mi się, że wszystko działa. Soundbar i OLEDa podłączyłem za pomocą kabla HDMI do wtyczek dedykowanych (ARC). Dźwięk wydobył się z głośników, więc myślałem, że wszystko jest w porządku. Po włączeniu na telewizorze aplikacji NETFLIX i sprawdzeniu czy działa dźwięk DOLBY ATMOS (5.1.4) niestety nie wyświetla mi się taka opcja, tylko zostaje przy standardowym 5.1. Przy odłączeniu soundbara problem znika i można wybrany film włączyć w 4K z dźwiękiem DOLBY ATMOS.

Stąd pytanie: Co mam zrobić aby uruchomić dźwięk DOLBY ATMOS z soundbara podłączając go do mojego OLEDA? W ustawieniach telewizora dużo zmienić nie można. Dzwoniłem też na infolinię LG i facet sam nie wiedział co mówi...

PROSZĘ O POMOC!
Dolby Atmos po hdmi z TV od standardu eARC Czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości
Odpowiadając na pytanie. Nic nie zrobisz.
Tak się zastanawiam po co obsługa Atmosa w TV?? Czy ten oled ma dedykowane głośniki ??
ps Atmosa z Netflix usłyszysz na soundbarze jeżeli masz xboxa i Apple tv 4k ("niedługo" może dostanie)

Ostatnio edytowane przez Pingwinek ; 13-09-2018 o 18:12
Odpowiedź z Cytatem
Pingwinek jest offline
Member

23-09-2018, 18:15
Domyślnie

czesc,

Wszystko sie zgadza, ale w przypadku apple TV 4k nie posiada on wyjscia cyfrowego optycznego tylko wyjscie HDMI,ktore i tak podlaczasz do TV no I stamtad dalej do soundbara?w takim razie jak uzyskasz Atmos'a w tej konfiguracji?no chyba ze po airplay z ATV do sounbara(ktory to obsluguje),ale zagadka poga byc opoznienia audio/video.

pozdrawiam
Cytat:
Napisał Pingwinek Zobacz post
Dolby Atmos po hdmi z TV od standardu eARC Czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości
Odpowiadając na pytanie. Nic nie zrobisz.
Tak się zastanawiam po co obsługa Atmosa w TV?? Czy ten oled ma dedykowane głośniki ??
ps Atmosa z Netflix usłyszysz na soundbarze jeżeli masz xboxa i Apple tv 4k ("niedługo" może dostanie)
Odpowiedź z Cytatem
maska123 jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: Aug 2010
23-09-2018, 22:07
Domyślnie

K950 nie obsluguje Atmosa po Arc. Sproboj podlaczyc do portu HDMI1 lub 2, zadne optyki. Pamietaj ze w ustawieniach musisz zmienic na zewnetrzne zrodlo dzwieku
Odpowiedź z Cytatem
jarusiek jest offline
Banned

Meldunek: Apr 2007
24-09-2018, 05:28
Domyślnie

Cytat:
Napisał maska123 Zobacz post
czesc,

Wszystko sie zgadza, ale w przypadku apple TV 4k nie posiada on wyjscia cyfrowego optycznego tylko wyjscie HDMI,ktore i tak podlaczasz do TV no I stamtad dalej do soundbara?w takim razie jak uzyskasz Atmos'a w tej konfiguracji?no chyba ze po airplay z ATV do sounbara(ktory to obsluguje),ale zagadka poga byc opoznienia audio/video.

pozdrawiam
Gdyby moderator nie kasował wpisów to byś się z tego tematu dowiedział, że jest możliwy atmos po arc. Jeżeli tv go obsługuje i ścieżka atmosa leci wraz z DD+ (tak streamuje Netflix) to jest możliwe przekazanie go po HDMI Arc. Potrzebny jest też kompatybilny sprzęt audio.

Wysłane z mojego FS8032 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedź z Cytatem
Pingwinek jest offline
Member

24-09-2018, 16:55
Domyślnie

tak,wszystko sie zgadza
Cytat:
Napisał Pingwinek Zobacz post
Gdyby moderator nie kasował wpisów to byś się z tego tematu dowiedział, że jest możliwy atmos po arc. Jeżeli tv go obsługuje i ścieżka atmosa leci wraz z DD+ (tak streamuje Netflix) to jest możliwe przekazanie go po HDMI Arc. Potrzebny jest też kompatybilny sprzęt audio.

Wysłane z mojego FS8032 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedź z Cytatem
maska123 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
dolbyatmos, k950, oled, samsung, soundbar

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania