Rozbudowa/wymiana soundbara

brio11

New member
Koledzy, koleżanki

Jako, że nigdy nie byłem specjalnym melomanem (i raczej nie będę) to w ostanim czasie zacząłem słuchać więcej muzyki, głównie radio internetowe.
Obecnie korzystam z połączenia soundbara LG NB4530 oraz telefonu, przez BT. Na tą chwilę soundbar w zupełności mi wystarcza natomiast opcja przesyłania muzyki po BT powoli staje się irytująca.
Dlatego rozważam zakup urządzenia dedykowanego, problem w tym, że nie wiem na co się zdecydować.
Opcje:
1. Chciałbym zostać przy obecnym soundbarze i podłączyć do niego urządznie z poziomu którego mogę wybrać radio internetowe
2. Zrezygnować z obecnego soundbara i kupić nowy zestaw, który spełni to oczekiwanie i będzie zarówno kinem domowym(amplituner+głośniki)/soundbarem (2.1)

Główne wykorzystanie to:
- TV/Netflix
- muzyka
- konsola

Wielkość pomieszczenia ok 20m2

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

brio11

New member
Pingwinek dzięki za podpowiedź. Rozwiązanie prezentuje się bardzo dobrze.
Teraz tylko końcowa decyzja czy soundbar czy amplituner + głośniki (2.0).
Może jesteście w stanie coś polecić. Budżet 2,5k zł.
Jak wspomniałem nie jestem audiofilem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chromecast audio, albo lepiej, Nvidia Shield?
Jakie konkretnie chcesz mieć możliwości, korzystać z poziomu telefonu i strumieniem na sprzęt, czy jakiś sieciowy zewnętrzny klocek wpięty do soundbara?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Teraz tylko końcowa decyzja czy soundbar czy amplituner + głośniki (2.0).
Może jesteście w stanie coś polecić. Budżet 2,5k zł.
Jak wspomniałem nie jestem audiofilem.

Ja tez nie jestem :p ale w tej kwocie z nowych dobrze grających setów ampli + 2.0 nie dostaniesz - bierz jakiś soundbar np. JBL BAR 5.1 lub Fidelio
Chyba że coś z używek ?
 
Ostatnia edycja:

brio11

New member
Chromecast audio, albo lepiej, Nvidia Shield?
Jakie konkretnie chcesz mieć możliwości, korzystać z poziomu telefonu i strumieniem na sprzęt, czy jakiś sieciowy zewnętrzny klocek wpięty do soundbara?
Bardzo dobre pytanie, generalnie w największym stopniu zależy mi na łatwości i prostocie użytkowania.
Mam ochotę posłuchać radia czy czegokolwiek, włączam i działa, sterowanie z panelu głównego i z poziomu telefonu. Mile widzian opcja strumieniowania np. z QNAP -> urządzenie powinno być niezależne.
Często oglądam seriale/filmy więc powinien równeż spełniać funkcję kina domowego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z poziomu telefonu/tabletu/PC, sprawdzi się tutaj idealnie właśnie Nvidia Shield.
Mamy dedykowany wątek dot. tego urządzenia.
http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...-shield-tv-jako-odtwarzacz-multimedialny.html

To obecnie najbardziej popularny "kombajn", a jak dla mnie nr. 1.
Żeby odpalić jakąkolwiek muzykę powiedzmy z YT, wchodzisz w telefon, wybierasz interesujący Cię kawałek/teledysk - cokolwiek, na górze na ekranie pojawia się zawsze ikonka do strumienia, klikasz na nią i tadam. Leci wszystko na sprzęcie, nie musisz odpalać tv.
Tak działają wszystkie najlepszy serwisy muzyczne, od Tidala, Spotify, kończąc na stacjach pokroju np. Tunein z tysiącami radiowych stacji. Wszystko bez odpalania tv, jedyne co potrzebujesz, to telefon w ręce jako pilot/wyświetlacz stacji, utworów itp.

Natomiast jak odpalisz tv, to już masz prawdziwe centrum multimedialne i tutaj dopiero zaczyna się zabawa.
Youtuby, Netflixy, Showmaxy, Amazon, Kodi ! - wręcz nieograniczone możliwości dla maniaków KD, możliwość wpięcia zewnętrznego dysku (ja mam zgrane 2TB i całą masa filmów, koncertów), zrzucanie po sieci z PC, dużo by pisac.
W sieci jest cała masa recenzji. W Twoim wypadku, poszedłbym właśnie w Shielda.
Proste w obsłudze, małe, potężne urządzenie. Kosztuje pare groszy, ale warte każdej złotówki.
 
Ostatnia edycja:

brio11

New member
Rozwiązanie wydaje się być w zasadzie idealne. Mam również raspberry Pi3 więc spodziewam się co można wyciągnąć z Nvidia.
W tym prawie idealnym rozwiązaniu brakuje mi staromodnego sposobu obsługi, czyli podchodzę do urządzenia, wybieram stację i gra. Chciałbym żeby urządzenie miało te 2 funkcje.
Co do kodi i całego centrum jak wspomniałem na pokładzie jest kodi i qnap więc na kolejnym kombajnie mi nie zależy.
Dzięki za komentarz!
 

Pingwinek

Banned
W tym prawie idealnym rozwiązaniu brakuje mi staromodnego sposobu obsługi, czyli podchodzę do urządzenia, wybieram stację i gra. Chciałbym żeby urządzenie miało te 2 funkcje.
!

Z tym będzie ciężko, tym bardziej z shieldem. Wiesz, że możesz to zrobić z komórki, czyli w całym zasięgu wifi. Ysp 2700 ma przyciski na pilocie do radia internetowego (3 stacje, które możesz sobie dowolnie zaprogramować). Czekam cały czas na obsługe musiccast przez Alexe. Póki co obszedłem to ustawiając ysp jako głośnik zewnętrzny. Alexa nawet wybudza soundbara przy poleceniu "połącz z głośnikiem". Nie wiem jak jest z radiem ale obsługa spotify w ten sposób jest bardzo fajna.

Ja tez nie jestem :razz: ale w tej kwocie z nowych dobrze grających setów ampli + 2.0 nie dostaniesz - bierz jakiś soundbar np. JBL BAR 5.1 lub Fidelio
Chyba że coś z używek ?
Nie widzę aby JBL bar 5.1 obsługiwał jakieś serwisy internetowe
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak jak pisal Armaning, nvidia shield jest super ale tez mozesz poczytac o himedia q5/10 pro fajne kombajny, fbox atv troche slabszy support ale zdecydowanie tanszy od jego konkurentow. Sam sie przymierzam do kupna któregoś z powyższych.
 

Pingwinek

Banned
Tak jak pisal Armaning, nvidia shield jest super ale tez mozesz poczytac o himedia q5/10 pro fajne kombajny, fbox atv troche slabszy support ale zdecydowanie tanszy od jego konkurentow. Sam sie przymierzam do kupna któregoś z powyższych.
Tylko jeżeli kolega może pozostać przy obecnym sprzęcie, to spokojnie może kupić shielda i jeszcze mu sporo zostanie z budżetu. Po co iść w słabsze playery jak można mieć jednego z królów.
 

brio11

New member
Pytanie czy sprzęt z zastosowaniem, którego szukam jest w ogóle dostęny? Jeśli tak jak to wygląda cenowo ;)
Jeśli chodzi i samego sheild to samo rozwiązania mega mi się podoba, lubię dedykowane rozwiązania.
 

brio11

New member
Pingwinek, mój błąd.
Jeszcze pytanie o shielda, z tego co widzę nie ma wyjścia optycznego, także musiałbym również wymienić soundbara.
 
Do góry