KD w małym salonie +/- 10K

DarkMag

New member
Witam

Mam mały salonik połączony z kuchnią, z czego miejsce odsłuchowe to 2200 od TV 65"/3500 szerokość. Za plecami wspomniana kuchnia.
Obecnie gra stare Onkyo tx-sr506 + Maudio 5.0 (sub padł), jakoś to gra...
Filmy/TV-60%, muzyka-20%, PS4-20%.
Pomieszczenie małe ale mimo wszystko chcę iść w ampli i 5.1.
Największy problem to mało miejsca dla frontów, przez całą szerokość pokoju pod TV ciągnie się szafka RTV zostawiając dla kolumn 340/460.
Ogólnie nastawiony byłem na Onkyo tx-nr686 lub tx-rz820/830 jeśli to nie przegięcie i dali zensor 7.
Zensor 7 głównie na przedni BR i to że grają u ojca z Denonem i brzmi to całkiem fajnie.
Oczywiście na odsłuch zamierzam się wybrać, mam nawet spoko salon blisko domu.
Ampli na pewno jeden z wymienionych.
Ktoś zaproponuje jakiś zestaw, który nie udusi się w tym pomieszczeniu i z którego będe zadowolony?
Pytam tylko pod kątem co odsłuchać i z czego wybrać.

Pozdrawiam
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ampli spoko wybór ale zawsze warto zestawić go z konkurencja aby sprawdzic co bardziej wpadnie w twoje gusta.
Glosniki hmm Zensory na taka powierzchnię az nadto.
Od siebie polecam Tannoy ale nawet pokusilbym sie o xt6f bo nabierze to jakosci. Chyba ze chcesz isc w podstawki co bylo by dobrym wyborem to moze kef q350 na fronty do tego subik i tyly q150.

Masz spoko budzet na takie pomieszczenie wiec jest w czym wybierac.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak zawsze odsłuch wskazany.
Onkyo RZ820/830 + set oparty na Klipsch.
Jeśli mało miejsca to monitory z przodu ale jeśli wejdą to RP-250/260 + sub 10/12" i efekt w KD murowany.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Można by je wysunąć trochę do przodu ale ta kanapa po prawej burzy koncepcje.
Może monitory na stendach ?
 

DarkMag

New member
Stendy do przemyślenia.
Ogólnie rozpatrywałem Zensor 7 ze względu na to, że są dość małe jak na podłogówki, do tego przedni BR.
Ciekawe jak zagra RP-160M w porównaniu do Zensor.
Set 160M + 250C + 240S (wolałbym 150M) + 110SW mam za 7950zł.
Nie wiem czy to dobra cena.
Z kolei Zensor 7 5.0 jest w super cenie 4200zł.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Klipsch to inne granie w KD dla mnie bez porównania z Zenosrami (7ki miałem w domu na odsłuch) ale znam ludzi którzy są zadowoleni z tej serii od Dali - każdy ma inne wymagania.
Jak nie odsuniesz tej kanapy to będzie kiepsko z odsłuchem całości.
 

DarkMag

New member
Kanapa niestety nie ma już gdzie iść :)
Zobaczę jak grają podstawki.
Tylko czy do RP-160M w takim razie RZ830 będzie potrzebny czy zadowoli je NR686?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Seria RZ to zupełnie inne granie NR ale to się słyszy jak się ma obydwa - miałem przed 810ką właśnie NR676 i przeskok jest znaczący.
 

DarkMag

New member
Dzięki za porady.
Ale jeszcze jedno pytanie, czy podłogówki przy takim ustawieniu od razu odrzucić?
Na marginesie strasznie spodobały mi się Monitor Audio Silver 100 [dla mnie wygląd też jest ważny :)].
Budżet trochę przekroczony ale na pewno je przesłucham.
Ktoś miał z nimi styczność, jak w porównaniu z Klipsch rp-160m?
I jak to się zgra z subem Radius 380. Bo subwoffer z serii silver kosztuje ponad 5k a to już znacząco ponad to co planowałem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Silver 100 to już kawał monitora, spokojnie może grac na froncie tym bardziej że jest subwoofer. Sub nie wychodzi dla Ciebie jako klienta 5990 :) tylko mniej.

RP-160M ma teraz nowy odpowiednik RP-600M.
 

DarkMag

New member
Nadal nic nie kupione :) No może po za One X :)
Do tego kompletny brak czasu na odsłuchanie czegoś.
Trafiłem za to na Heco Aurora 700 set 5.1 z Denkiem 2500 lub tx-nr686 w fajnej cenie.
Ze względu na pracę jestem raczej zmuszony do brania sprzętu w ciemno.
Z którym ampli lepiej się to spasuje?
Do tego zastanawiam się czy brać Suba. Kompletnie nie mam pojęcia gdzie go wcisnąć.
 

DarkMag

New member
Zamówione.
Jak dobrze pójdzie to w sobotę zacznę to rozstawiać.
Czy to dobry wybór to pewnie też się okaże w sobotę.
Jestem ciekaw jaki będzie przeskok pomiędzy poprzednim sprzętem :)
 

DarkMag

New member
Skrzynki jadą.
Wcześniej dokupiłem One X jako odtwarzacz cd-audio i BD UHD, no i miałem 4 dni L4 a w zestawie była Forza Horizon 4 (chyba główny powód zakupu).
Co polecicie na pierwszy ogień z filmów dostępnych na BD UHD?
Netflixa mam ale wiadomo to nie to samo.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najważniejesz zadowolenie i banan na twarzy :eek:k:
Narazie podłącz na jednym kablu i blaszki - później możesz poeksperymentować z kablami lub zworkami.
Pamiętaj że nowy sprzęt potrzebuje wygrzania więc z czasem kolumny zagrają trochę inaczej.
 

DarkMag

New member
No i problem :)
Dałem się namówić w sklepie na kabel QED 2x4mm i nie pomyślałem o wtykach. Ni cholery nie wejdzie to do ampli. Do kolumny może jeszcze.
Co teraz? Upchać go jakoś na siłę? Wtyki kupię dopiero po świętach bo wszystko zamknięte będzie.

Dobra może trochę za bogato odizolowałem :) te 8mm jestem w stanie go wcisnąć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry