KD w małym salonie +/- 10K

Caparzo

New member
Bez reklam
i 700 dla ciebie słabe ?
pamiętaj też, że jak ci ju wcześniej pisałem masz za szeroką szafkę, a tak prawie książkowo stereo to jest ułożenie kolumn i kanapy w trójkąt równoboczny ;p a u ciebie jest szeroko i blisko

ja mam tak

7-1.jpg


nie jest to co prawda wypas ale jest jak jest ;P
 

DarkMag

New member
700 zostają. Jadę tylko posłuchać amplitunera. Chcę wymienić NR686 na RZ830. A w salonie mają tylko Aurora 1000 i na nich sprawdzę jak gra 686 i 830.
Bez tej szafki to nie wiem gdzie schowam cały sprzęt. Dekonder, dwie konsole, modem, amplituner, centralny. Do tego pełno kabli i 1/4 szafki płyt.
Szafka zostaje na dłużej. Na dźwięk nie narzekam.
Po prostu chciałem atmosa a zamiast tego namówiliście mnie na zmianę amplitunera i wyciśnięcie więcej z mojego 5.1.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dla mnie trochę bez sensu : jechać słuchać inne skrzynki z innym amplitunerem w innym miejscu odsłuchowym ....
Weź od Blackninja RZ830 na odsłuch do siebie i będziesz wiedział więcej niż to co planujesz - najwyżej oddasz - stracisz tylko na kuriera.
 

DarkMag

New member
No i zawitał u mnie RZ840. Różnica kolosalna względem 686. Za wszystko winiłem akustykę pomieszczenia i rozstawienie frontów w narożnikach. Ale po przesiadce na 840 jest bardzo dobrze. 686 jakby część średnich odbierało jako niskie i powodowało to dudnienie i nadmiar basu. W 840 basu jest ogrom ale jest on tam gdzie powinien być. Dodał też przestrzeni i dynamiki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nawet nie spodziewałem się, że różnica będzie aż tak duża.
No dobra... Ale, że idą święta i trzeba sobie coś kupić pod choinkę to zastanawiam się nad dokładanym na czas oglądania surround back albo nad 5.1.2. Co da lepszy efekt?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
najlepiej i to to :)
górne płaskie kup jakieś, a tylne na standach postaw i już, to nie muszą być super wypasione drogie głośniki. Oczywiscie im lepsze tym lepiej ale nie ma co przesadzac z kasą.
Albo kup dwa i ustaw jako tylne, posluchaj, po czym daj na tasme lub jakis drążek podtrzymujący pod sufitem i druga próba, co ci sie bardziej spodoba zostaw i po sprawie :)
A moje doświadczenie mówi że potrzebne jest i góra i tył, także pod choinke góra a na zajączka tył :)
 

DarkMag

New member
Już pisząc posta się śmiałem, bo znając życie zaraz będzie kombinowanie.
Na razie myślę nad zakupem Focal Dome Flax głównie ze względu na wygląd. Ewentualnie Canton GLE 416.2 Pro, też mają spoko mocowanie do sufitu.
Oba mi się podobają bo mogę je skierować bardziej na siebie.
Fronty jak widać mam szeroko i chyba skierowanie góry bardziej na miejsce odsłuchu było by spoko rozwiązaniem. Nie chce ich dawać dalej od ściany bo kabel będzie kiepsko wyglądał, po za tym nie będą już w linii frontów.
Dome Flax też by były spoko opcją na tył bo mają dedykowane standy, ale to se robi już 3,5tys za tylne kolumny... no i problem bo trzeba będzie je na czas oglądania wygrzebać, nie ma opcji żeby stały cały czas.
Dalsza część "salonu" wygląda niestety tak:
https://postimg.cc/gallery/ic0fj61g/
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Czy jak odtwarzam materiał z Netflixa w Atmosie (XBOX One X) to czy amplituner powinien wyświetlać, że odtwarzany jest Atmos?
Ja dostępne tryby odtwarzania mam tylko: Direct, TV Logic, full mono i full stereo.
Jak włączę film z płyty to na ampli zmienia się na Atmos.
Co jest nie tak?
 
Do góry