ONKYO HT-S7805B co to jest warte?

bysiu1988

New member
Witam!
Pytanie czy ktoś z Was miał styczność? Jeśli tak to jakie wrażenia?

Czy ten Atmos jest słyszalny z tego zestawu? Jak to się sprawdza w muzyce i kinie?
 

bysiu1988

New member
Domyślam się że lepiej w kinie, jednak czy w muzyce radzi sobie lepiej niż np. JBL Bar 3.1 albo 5.1? Blackninja czy słyszałeś ten zestaw na żywo? Czy bas jest o podobnej charakterystyce co w JBL Bar 5.1? Nie ukrywam, że ten typ basu mi się podoba.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To jest kompromis. Dobry bas to mocny dobry subwoofer. Dobre efekty z atmos to głośniki wbudowane w sufit lub na nim powieszone.
 

Pingwinek

Banned
BAR 5.1 nie podstawowych kodeków do filmów, a u mnie głównie pod filmy ma być ten sprzęt. Jednak Onkyo ma wszystkie kodeki więc zakładam, że dźwięk przy kinie będzie o niebo lepszy niż z BAR 5.1. Co do muzyki myślę, że również Onkyo da radę.

Nie no nie oczerniajmy aż tak bar 5.1. Podobno radzi sobie z PCM 2.0, DTS i DD. Czyli podstawowe formaty obsługuje
źródło blog.son-video.com/en/2018/05/review-jbl-bar-5-1/
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DD i dts ma więc to musi chodzić. Nawet jak dysponujesz jakimś dziwnym formatem niespotykanym ze źródła to zawsze można rozkodować w źródle i wyjść po pcm.
 

Pingwinek

Banned
DD i dts ma więc to musi chodzić. Nawet jak dysponujesz jakimś dziwnym formatem niespotykanym ze źródła to zawsze można rozkodować w źródle i wyjść po pcm.
A ty dalej z tym PCM ....Czyli ma sobie stereo słuchać :) To niech kupi dwa głośniki i wzmacniacz.

I o jakich to "dziwnych" formatach piszesz?? Czyżbyś się zatrzymał na DTS I DD a nowe kodeki są dla Ciebie obce i dziwne??
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nieee, podłączając do kompa, może nam wyjść DD albo dts z wyższym niestandardowym próbkowaniem i wtedy jest, że nie działa. No nie działa, bo twórcy dd i dts nie brali tego pod uwagę.
 

Pingwinek

Banned
Nieee, podłączając do kompa, może nam wyjść DD albo dts z wyższym niestandardowym próbkowaniem i wtedy jest, że nie działa. No nie działa, bo twórcy dd i dts nie brali tego pod uwagę.
No tak, bo w dobie serwisów Spotyfy Dezer..., wszyscy bawią się w puszczanie muzy z kompa (podwyższając jego próbkowanie) i to na wysokim audiofilskim sprzęcie jaki ma być soundbar za 3-4tyś.
To jak już wiem czym są dla Ciebie te dziwne formaty, to może odpowiesz jak ten rozkodowany w źródle niespotykany format do tego zachwalanego przez ciebie PCM zostanie odtworzony na JBL bar 5.1, jeżeli będzie w nim więcej kanałów niż dwa. Może jakaś specyfikacja bar 5.1?? Bo jedyne info jakie znalazłem to PCM 2.0
 
Do góry