SoundBar do 2300

Fan1234

New member
Cześć'
Jakiego soundbara polecieć zamiast bar 3.1jbl gdyż ten nie posiada dekoderów dźwięku podstawowych. Cp innego znajdę podobnego z dts może ze stajni sony ???
Tv do którego będzie podpięty to chyba będzie xe7096sony.
 

marioking

Member
Z bierzącej oferty to masz chyba tylko xf9000 i zf9, ale ten drugi przekracza budzet... Ponoc pozytywne sprzęty i maja dobre kodeki, dolby atmos i nawet dts x... sam się powoli przymierzałem ale poniedziałek musiałem się szybko zdecydować bo była flash sale na amazon polska i wyrwałem właśnie okazyjnie 9000 :) Za pare dni się przekonam czy dobrze zrobiłem... Szkoda ze w europie chocby w niemczech potrafia kosztować nieco ponad 1500 a u nas dopiero cena zaczyna schodzic do 1900.. sic...
 
Ostatnia edycja:

prezes92

New member
Słuchałem tego xf 9000 w MM i dźwięk jak najbardziej na plus. Też właśnie stoję przed dylematem czy wybrać tego soniacza czy JBL 3.1. Wydaje mi się, że JBL na pewno lepiej sprawdzi się w muzyce, natomiast tak jak mowisz brak tych podstawowych kodeków i podobno jakieś buczenie soundbara jest w nim bardzo na minus, dlatego chyba wybiorę Sony, który w filmach robi naprawdę dobrą robotę.
 

Fan1234

New member
Jak posłuchałem w sklepie tego jbl 3.1 to wymiata a ten soniak w sklepie kaszana. Jbl nie ma dekoderów a soniak ma. No i teraz dylemat co dalej.
A co powiecie o
YAMAHA YAS-306 + NS-SW100 warto dopłacać ktoś to słyszał jak gra ??
 

Fan1234

New member
Olej te dekodery w soundbarach to tylko mami oczy. Yamahy tez posłuchaj i będzie jak z sony.

Jak to olać dekodery ?? Z tego co czytałem na tym forum ludzie pisali bodajże w wątku porównawczym jbl 3.1 5.1 że im niektórych filmów nie odtwarza a dokładniej error dostają.
Cytat "To ja mam inne pytanie. mam JBL 3.1 i mam problem z dts. W ogole ten sprzęt nie obsługuje dts? Myślałem, że dzwiek będzie na filmie z DTS, ale wyskakuje Error na wysietlaczu i cisza. Dziwne to dla mnie, bo Tv odtwarza a Soundbar milczy."


Jakbyś mógł to wyjaśnić i jak to ma się do filmów kodowanych inaczej, odtworzy je normalnie ??
 

Fan1234

New member
A wyjaśnisz lajkowi o co chodzi z tym pcm ?? I oczywiście będę miał wtedy dźwięk przestrzenny bo stereo mnie nie interesuje ??
I jak rozumiem nie mając tych dekoderów normalnie każdy film przetworzy w każdej ścieżce dźwiękowej dolby itd
 
Ostatnia edycja:

Fan1234

New member
Od kiedy źródło nie potrafi wysyłać w PCM? Trzeba się pobawić ustawieniami i wszystko działa.

A wyjaśnisz lajkowi o co chodzi z tym pcm ?? I oczywiście będę miał wtedy dźwięk przestrzenny bo stereo mnie nie interesuje ??
I jak rozumiem nie mając tych dekoderów normalnie każdy film przetworzy w każdej ścieżce dźwiękowej dolby itd
 

pebe86

Member
Bez reklam
Mam JBL Bar 5.1, nie znam się na tych kodekach- uczciwie przyznaję.
Ale oglądałem mnóstwo filmów z dźwiękiem przestrzennym (Netflix, MKV), i nigdy nie miałem z tym problemów... Dźwięk przestrzenny działa super.


Soundbar podpięty do tv przez HDMI ARC, a filmy oglądam z tv (poprzez wbudowany odtwarzacz).
 

prezes92

New member
Dlaczego soniak kaszana, a JBL super? Ja miałem trochę inne wrażenia, w JBL słyszałem tylko bas i kiepskie wysokie tony, a sony był taki bardziej zrównoważony. Porównywałem też JBL 3.1 do Denona i również ''góra'' zdecydowanie lepsza w Denonie.
 

Fan1234

New member
Dlaczego soniak kaszana, a JBL super? Ja miałem trochę inne wrażenia, w JBL słyszałem tylko bas i kiepskie wysokie tony, a sony był taki bardziej zrównoważony. Porównywałem też JBL 3.1 do Denona i również ''góra'' zdecydowanie lepsza w Denonie.

Wiesz żaden ze mnie audiofil tak więc i wrażenia inne.
A Ty co byś polecił w tej cenie i wgl ??
Mętlik w głowie jeszcze gdzieś przemawia yamha yas 207.
 
Ostatnia edycja:

prezes92

New member
Ja szczerze mówiąc też stoję przed wyborem soundbara i im więcej czytam o nich i je testuje tym mam większy dylemat. Powiem Ci jak to wyglądało u mnie. Najpierw testowałem jakiś model Samsunga, a za chwilę JBL 2.1 i byłem nim zachwycony i prawie się na niego zdecydowałem, ale się wstrzymałem z zakupem, bo nie mam jeszcze TV. Póżniej po wielu opiniach pozytywnych myślę sobie, że skoro JBL 2.1 grał fajnie warto byłoby dołożyć do modelu 3.1 zachwalanego w internecie, dopiero później wyczytałem, że są jakieś problemy z kodekami dźwięku, których JBL 3.1 ma bardzo mało. Pojechałem do sklepu i testowałem właśnie przy muzyce najpierw Denona 514, a później właśnie tego JBL 3.1 i tak jak pisałem wcześniej Denon miał dużo lepsze wysokei tony, a przy JBL bas tak jakby zagłuszał wszsytko i testowane było to w ogromnym sklepie więc myślę sobie, że w moim pokoju około 20m2 ten JBL się nie sprawdzi bo będzie po prostu ''buczał''. Później właśnie sprzedawca polecił mi tego SONY x9000 i faktycznie przy teście filmowym wypadł super + taki, że ma mnóstwo kodeków w tym DOLBY Atmos itd w muzyce też dawał radę, ale jednak chciałbym jeszcze raz go przetestować. Pod uwagę brałem jeszcze yamaha ats-2070 niestety nie słuchałem go na żywo. Także tak to mniej więcej wyglądała moja historia z soundbarami i też nadal nie wiem co wybrać.
 

Fan1234

New member
To u mnie tak samo jeszcze tv nie mam i tak jak właśnie pisałem te dekodery no w końcu po coś są , a ich brak....
Zastanawiam się własnie nad yamahą ale yas 207 ale teraz dorzuciłeś ats 2070 no cóż trzeba będzie po kupnie tv przetestować ją w domu.
 

Pingwinek

Banned
Skoro wygrywa to poproszę o wyjaśnienie sprawy dekodeerów i pcm.
Nie pytaj kikiego albo Black ninja o inne soundbary niż te które sprzedają. Jak czytam wpis "olej kodeki " to się pokładam ze śmiechu. Zamiast ścieżki DTS HD master audio pan ninja proponuje pcm może jeszcze 2.0 Śmiechu warte.

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry