SoundBar do 2300

Fan1234

New member
Z podpięciem nie będzie chyba problemu bo teraz jak doczytuję najlepszą konfiguracją będzie
TV---> soundbar Hdmi arc
konsola---->tv hdmi
Komputer htpc ---->tv hdmi

I w tym połączeniu zadziała i zadziała arc. W dodatku filmy z dysku będę odtwarzał z komputera bezpośrednio, tak więc przesył DTS po HDMI ARC Powinien zadziałać.
 

Fan1234

New member
To jak przesłać z tv do sundbara dts ???

Druga ewntualność to
TV soundbar hdmi
ps4 soundbar optyk
pc tv optyk

Tak by było ok ?
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
To jakie widzisz rozwiązanie i jak to podłączyć by uzyskać dobry efekt.

P.S Tv jeszcze nie kupiony ani nie wybrany, na razie wątek założony i szukam tv'ka.

Masz jedno wejście HDMI w tej Yamasze więc do niego podłącz urządzenie, z którego najwięcej dźwięku DTS leci. Konsolę możesz też chyba optycznym podłączyć do soundbara a osobno do tv po HDMI. Telewizor z soundabre po HDMI ARC.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś z tym jednym wejściem HDMI. Yamaha ma jedno wejscie i jedno wyjscie HDMI. Tym drugim leci dźwięk z TV ARC. Wejście HDMI możesz wykorzystac na podłączenie Kompa, konsoli czy media playera
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cześć'
Jakiego soundbara polecieć zamiast bar 3.1jbl gdyż ten nie posiada dekoderów dźwięku podstawowych. Cp innego znajdę podobnego z dts może ze stajni sony ???
Tv do którego będzie podpięty to chyba będzie xe7096sony.
JBL gra bardzo dobrze i posiada to czym dysponują po wyjściu telewizory z ARC. Podłączając z dts możesz ustawić na źródle dekodowanie w urządzeniu do postaci PCM.
Chcesz jednak mocno z dekoderami, obejrzyj Polk Audio.
 

Pingwinek

Banned
JBL gra bardzo dobrze i posiada to czym dysponują po wyjściu telewizory z ARC. Podłączając z dts możesz ustawić na źródle dekodowanie w urządzeniu do postaci PCM.
Chcesz jednak mocno z dekoderami, obejrzyj Polk Audio.
A powiesz jaki PCM może odtwarzać bar 3.1, jak 5.1 ma jedynie PCM 2.0.

To jak to rozwiązać Panowie ???

W przypadku Yamahu ast 2070 napisałem Ci jak to rozwiązać. Niestety nie wiem, które urządzenie odtwarzające daje u Ciebie najwięcej DTS. Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć
 
Ostatnia edycja:

Fan1234

New member
Stratnie... hmm na pewno jakość dźwięku będzie "gorsza". Po to zapisują audio w coraz to nowszych i lepszych formatach. Jednak tu trzeba przyznać ciut racji BlackNinji, że na soundbarach strata na tym co słyszymy będzie mniejsza.
Co do podłączenia to poszukaj czy JBL bar 3.1 przepuszcza sygnał HDR, bo nie znalazłem tego. Wejść HDMI starczy
Ja posiadam ysp 2700

Znalazłem dokładnie o to pytanie na best buy i napisali tam że puszcz 4k hdr po ARC.
Bo już się trochę pogubiłem, co to mi wogóle da skoro jak ludzie piszą jbl nie odtwarza jak napotka ścierzkę której nie może zdekodować ???
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Znalazłem dokładnie o to pytanie na best buy i napisali tam że puszcz 4k hdr po ARC.
Bo już się trochę pogubiłem, co to mi wogóle da skoro jak ludzie piszą jbl nie odtwarza jak napotka ścierzkę której nie może zdekodować ???


Jak to mówią.... życie to kwestia wyborów. Wszystkiego nie da się mieć, a jak już ma to trochę kosztuje. Może najpierw kup TV i coś więcej będziesz mógł przeznaczyć na sprzęt audio.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem jakiś czas temu HW-K950 miałem Y2700 i potem Y5600
Ten ostatni to bajka ale cena i do tego musi być SUB
Dokonałem zakupu Samsunga mam UHDBD Samsunga i wszystkie Twoje pytania
Są rozwiązane po aktualizacji DTS jest Bajka
Wiem że nieci za wielka cena ale pomyśl
Jak coś to zapraszam do siebie :)
 

Fan1234

New member
Kupiłem jakiś czas temu HW-K950 miałem Y2700 i potem Y5600
Ten ostatni to bajka ale cena i do tego musi być SUB
Dokonałem zakupu Samsunga mam UHDBD Samsunga i wszystkie Twoje pytania
Są rozwiązane po aktualizacji DTS jest Bajka
Wiem że nieci za wielka cena ale pomyśl
Jak coś to zapraszam do siebie :)

Przy okazji skoro piszesz że posiadałeś wyżej wymienione modele mógłbyś napisać ich plusy i minusy, wszystkim by się to przydało przy wyborze.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Y2700 zrywał ciągle komunikację z Subem pewnie tak mi się przytrafiło
Y 5600 to bajka wszystko Było Super a Dzwięk to mnie POWALIŁ !
Tylko ta cena prawie z Subem 10Kzl
Ale na prawdę do niczego nie mogłem się przyczepić poza CENĄ ?!
Jak Kolega wcześniej pisał pomyśl nad Y 2700
Jak pisałem mam Samsunga jestem zadowolony ale Napiszę Ci idz do Brandu Samsunga i Sam zobacz !
Jak masz pytania to pisz albo zobacz u Mnie :)
 

Fan1234

New member
Y2700 zrywał ciągle komunikację z Subem pewnie tak mi się przytrafiło
Y 5600 to bajka wszystko Było Super a Dzwięk to mnie POWALIŁ !
Tylko ta cena prawie z Subem 10Kzl
Ale na prawdę do niczego nie mogłem się przyczepić poza CENĄ ?!
Jak Kolega wcześniej pisał pomyśl nad Y 2700
Jak pisałem mam Samsunga jestem zadowolony ale Napiszę Ci idz do Brandu Samsunga i Sam zobacz !
Jak masz pytania to pisz albo zobacz u Mnie :)

Dzięki y 2700 przekracza budżet a jak na razie nie mam tv. Niestety lipiec sierpień przeleciały z najlepszymi cenami a aj teraz dopiero mam kasę. I tak się posypało że tych tv co były ok kasowo i sprzętowo nie ma i teraz nie wiem co brać.
 
Do góry