Logitech Z5500 a TV Philips 65 PUS6521

kacperr

Member
Witam,

Chciałem zapytać jak uzyskać dzwięk 5.1 z tych logitechów. Podpinam głośniki to tv kablem optycznym jak załanczam jakiś test 5.1 z you tuba to w momencie gdy ma grać mi tylny lewy to gra lewy przód a gdy ma grać tylny prawy gra prawy przód. Co robie nie tak? Pomocy...
 

kacperr

Member
Nie wiem czy dobrze wyczytałem w necie na anglojęzycznych stronach - piszą że w przypadku źródła stereofonicznego dostępna jest opcja prologic II która powoduje efekt pseudo surround ze stereo.
Natomiast jeśli chciałbym odbierać dźwiek przestrzenny z TV to musze mieć dekoder podobny do logitecha???
Czy jest może jakieś zewnętrzne urządzenie coś pokroju karty dźwiękowej do PC tyle że do sticte do TV i dzięki temu uzyskam Efekt DD lub DTS?
 

kacperr

Member
No to w takim razie jak będe miał film na usb 4k ze ścieżką DD to też mi nie pójdzie z TV? To co muszę zakupić jakiś odtwarzacz dvd z usb i wtedy będe miał pełne DD lub DTS?....
 

kacperr

Member
Jako źródło sygnału do Tv mam antenę DVB-T i np czasami na TVN puszcza film ze ścieżką DD lub DTS. Czyli rozumiem że z tego też nie będę odbierał dźwięku przestrzennego nawet jeśli telewizor ma w opcjach dźwięk wielokanałowy...?
 

Disto

New member
Bez reklam
Zamiast pytać, wypróbuj.
Moim zdanie powinien być.
Pogmeraj też w ustawieniach dźwięku w tv i jeśli to możliwe tego Logitecha.
Ściągnij sobie jakiś test 5.1 na pena i sprawdzaj.
 
Nie, ten logitech nie ma praktycznie żadnych ustawień.

TV puszcza 5.1 tylko z dvb-t. Reszta idzie w stereo.

Natomiast logitech ma prologic II, który potrafi wydobyć dwa dodatkowe kanały ze stereo. Jakie to zależy od filmu najczęściej. Jest to centralny/tył mono, lub tył i przód.

Po prostu musi być inne źródło filmów, nie wiem czy amplitunerem jest tak samo - zakładam, że tak.
 

nygusek

New member
Hej,

Używam Z5500 (wymienione dwa głośniki przednie na porządne) z Philipsem 50PUH6400, w TV są wyłączone głośniki i ustawiony dźwięk na wielokanałowy. Nie używam TV naziemnej. Filmy z NC+, OPPO 203 i PS4, wszystko podpięte pod TV i dźwięk idzie po optyku do Z5500.
Dźwięk bez problemu jest w DD lub DTS 5.1 jest rewelacyjny, zwłaszcza po wymianie frontów na Klipsche 82II, jeżeli jest to dźwięk z TV w stereo to jest zawsze w Prologic, w przypadku odtwarzania muzyki przełączam ręcznie na stereo w każdym innym przypadku Z5500 przełącza i odtwarza dźwięk właściwy do źródła. Gra to na tyle fajnie jak dla mnie, że jak na razie cały czas odkładam zakup właściwego sprzętu.
 

nygusek

New member
Witam,

Chciałem zapytać jak uzyskać dzwięk 5.1 z tych logitechów. Podpinam głośniki to tv kablem optycznym jak załanczam jakiś test 5.1 z you tuba to w momencie gdy ma grać mi tylny lewy to gra lewy przód a gdy ma grać tylny prawy gra prawy przód. Co robie nie tak? Pomocy...



Jeżeli w czasie testu dźwięk jest z "tylny lewy to gra lewy przód a gdy ma grać tylny prawy gra prawy przód" to znaczy, że źle podłączyłeś głośniki, albo je umieściłeś w niewłaściwych miejscach.
Nie ma tu żadnego innego wytłumaczenia.
 

kacperr

Member
Głośniki są dobrze podłączone bo jeśli wcisnęła test na pilocie z Logitech to po kolei szum idzie po wszystkich. Po zgraniu kawałków na pendriva w DD i DTS działa na panelu zapala się dts :) i jest moc. Czyli faktycznie YT jest dwukanałowy ale gdzieś wyczytałem że od 2018 ma być wielokanałowy
 

nygusek

New member
Głośniki są dobrze podłączone bo jeśli wcisnęła test na pilocie z Logitech to po kolei szum idzie po wszystkich. Po zgraniu kawałków na pendriva w DD i DTS działa na panelu zapala się dts :) i jest moc. Czyli faktycznie YT jest dwukanałowy ale gdzieś wyczytałem że od 2018 ma być wielokanałowy



No tak, przepraszam, nie używam YT.
Jeśli dźwięk z testu jest poprawny i z plików masz też poprawnie to pozostaje tylko problem z YT i tyle.
 
Do góry