Kino domowe do małego pokoju 15 000

kiran

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Miała być przeprowadzka na 40 m2 i Klipsch 280F + 450C + 250S + 112SW, napędzane Onkyo 820. Niestety życie chciało inaczej i zostaję na 22 m2 w kształcie prostokąta, gdzie odległość od długiej ściany do długiej to 3,5 m.

Jeżeli znajdzie się śmiałek który napisze "stary, na taki metraż może być ten set Klipscha" to temat może zamknąć. Nadzieja umiera ostatnia :(
Ostatnie tygodnie w sieci spędziłem na Klipschu, co zamiast niego zatem? Dali Zensor 7 + E12F + coś tam, napędzane np. AVR 4400?

Proszę o pomoc i Wasze propozycje.

Budżet +- 15 000 zł
Zastosowanie Filmy 50%, gry 25%, muzyka 25%. Techno 60%, reszta to rock, rap, klasyka, filmowa.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja bym został przy Klipsch ale może zamiast 280 iść w 260, zamiast 820 brać 830 i iść w Atmosa jeśli sytuacja na to pozwala.
Dali sorry ale to nie ta liga do kina.
W budżecie się spokojnie mieścisz.
Taka moja rada - może ktoś jeszcze coś innego zaproponuje.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ten Denon + Heco aurora set. - podobna konfiguracja do Zestawu Bipo - warte uwagi.
Lub
Onkyo 820/830 + Tannoy mercury 7.4 set i bedzie na bardzo fajny subik.

Cenki od blackninja mogą pomoc w doborze.

Jak jestes z dolnegoslaska to polecam salon MDB audio.

Pzdr
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy tym czego słuchasz to Klipsch, nie ma co Cie odwodzić. Tylko mniejsze fronty do tego metrażu i już będziesz kupował nową serię.
 

kiran

New member
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
Czym te Klipsche lepiej napędzić? Onkyo 830 czy Denonem 4400, a może jeszcze czymś innym?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli znajdzie się śmiałek który napisze "stary, na taki metraż może być ten set Klipscha" to temat może zamknąć. Nadzieja umiera ostatnia :(

Bierz na moją odpowiedzialność - będzie na styk przy 3.50m , tylko wstrzymaj się z subem. Fronty na fullband, oceń i jak będzie Ci czegoś brakowało (wątpie), to dokupisz suba.
Zostań przy Onkyo.

Przy tej szerokości ściany, uzyskasz fajną scene (rozstawienie względem słuchacza), dodatkowo będziesz miał możliwość zaszaleć z surroundami - tutaj też uzyskasz świetną odległość od słuchacza.
 

kiran

New member
Czekałem na Twoje błogosławieństwo. Tym bardziej, że widziałem, że masz / miałeś i jesteś kimś w rodzaju Boga dźwięku.
Doprecyzuję tylko czy miałeś na myśli 260F + 450C + 250S czy tez 280F + 450C + 250S.
Ps. Na pewno bez takiej 112SW chociaż? :p
Ps. 2 Jakiś wzmak pod stereo do tego Onkyo?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To może sprowadzę cię trochę na ziemię. Zamiast przepłacać za sprzęt grający, wydaj 1000 czy 2 na gruby korek wyciszający i takie tam pierdoły a przekonasz się, że i sprzęt za 10k potrafi zagrać i sąsiedzi to spoko goście...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bóg dżwięku, dobre, dobre, ale nie żartujmy, bo jeszcze ktoś weżmie na poważnie, a mamy tutaj kilku złośliwych i zaczną się niepotrzebne dyskusje ; )

Precyzując, miałem na myśli set oparty na 280F + 450C (nawet nie myśl o innym centralu mając 280F) + .... i tutaj już w zależności co wybierzesz.
Mam 250s w domu i mam 160M.
Różnice pomiędzy nimi opisywałem wielokrotnie, nawet gdzieś ostatnio.
Z jednych i drugich będziesz zadowolony, ja posiadłem dwa modele, bo zawsze sam muszę sprawdzić co w trawie piszczy.
Gdybyś przypadkiem rozstawiał surroundy w dużej odległości (a pokój Ci na to pozwala, tylko pytanie czy taki masz plan) a będą rozmieszczone po bokach, to możesz śmiało pomyśleć o 160M.

Czy sub do tego setu potrzebny? Zawsze i wszędzie pisałem, że w KD sub musi być i w większości setów wręcz obowiązkowy, ale tutaj, no coż... spróbuj zwyczajnie odpalić bez suba z ustawienia full band naturalnie, jeżeli to Cię nie zadowoli, to nic nie stoi na przeszkodzie dokupić suba i na drugi dzień mieć w domu. Ja nie namawiam, żeby kategorycznie rezygnować z suba, bo nie ma takiej potrzeby itp. ale sobie spróbuj. W kontekście wielkości pomieszczenia, tak bym właśnie zrobił, chociażby w ramach testu. Pamiętaj, że ciśnienie przy tym secie jest konkretne już na RP280F, dodatkowo masz z dwóch stron.
Dużo by pisać, a jak nie, to 2 x 112 zawsze jest opcją ; )


Ja mam podobny metraż i za żadne skarby nie zamieniłbym 280 na mniejsze, przerobiłem to na wszystkie sposoby i nie mam mowy. Gdyby to było 10-15m2, to tak, ale nie > 20m2.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Armaning to ja swoje 260 sprzedaje i kupuję 280 w takim razie !!!
Ja mogę powiedzieć tylko tyle : taki set w takim metrażu zrobi spory bałagan ( w dobrym słowa tego znaczeniu ! )
 

kiran

New member
Brodacz dzięki. Przednia myśl. Już wyszukałem korek akustyczny 20cm, remont się przyda i przy okazji będę mógł lepiej przystosować pokój do dźwięków.

Armanig stokrotne dzięki! Te 250S mnie fascynują, do tego mogę dokoptować 160 na boki na standach i zrobić 7.1. Ewentualnie 160 na tył, tak jak piszesz szeroko i 150 na boki. Na pewno zostaje 450C. Co do suba to zrozum mnie, ja już głaskałem 115 i wizualizowałem drganie szyb w domu, ale tak jak wspomniałem życie bywa okrutne, więc chociaż 112SW, na pocieszenie. Problem z Klipschem jest taki, że w sklepach już zostały resztki tej serii, jak coś jest tu to nie ma tam ale na szczęście całość uda się złożyć.
Jesteś chyba jedyną osobą w Polsce, która akceptuje, a wręcz rekomenduje 280ki na takim m2. Z całym szacunkiem do reszty, mi to wystarcza.
Zamawiam! Najwyżej zmienię mieszkanie (;
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie sugerowałem robienia kabiny bezpogłosowej, lecz zwyczajny korek dekoracyjny 10-20 mm. Do tego wykładzina na 10mm piance i efekt murowany. U siebie wyciszenie uzyskałem na poziomie 10 dB przy ścianach gk, więc przy tradycyjnych powinno być znacznie lepiej.
 

kiran

New member
Jak już wspomniałem życie bywa okrutne. Coś mi nie wychodziło w pomiarach więc użyłem dalmierza. 6 m x 3.3. Zasrane 18m z hakiem. Na długiej ścianie stawiając 280 mam 2,3m odległości, licząc oparcie kanapy zostaję na 2m odległości od kolumny. Brak możliwości odsunięcia kanapy celem uzyskania efektu surround. 260 ta sama głębokość praktycznie. Stawiając na krótkiej ścianie mam 40 cm od ściany bocznej, 170 cm od siebie. Ma sens w ogóle 260? (Bo z 280 mogę się pożegnać na tym metrażu) czy wziąć na długą ścianę 160M na podstawkach + cały set Klipscha pod kino, albo.....Heco Aurora 700 5.1, które mają 30 cm głębokości.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
I tak jestem pod wrażeniem, jak się to forum pozytywnie rozwinęło, bo słucham podobnych brzmień i jeszcze 10 lat temu by cię wyśmiano, że do muzy elektronicznej kupujesz coś więcej niż bumboxa... Może jednak nie ma tu już ześwirowanych melomanów lecz audiofile z prawdziwego zdarzenia.
 

worms

New member
Dokładnie pochwal się co wybrałeś z wielkim zaciekawieniem przeglądałem temat jako fan Klipsch i niedoszłego Onkyo RZ820.

_______________
KD: Denon: 4400H, DBT-3313UD, Stereo: Denon PMA 1520AE, DBT-3313UD
Głośniki: Klipsch 160M, 440C, 240s, 112SW, Kable: WW Oasis 7, QED 79 Strand, Copule2
 

kiran

New member
Słuchałem Heco 700, Heco 1000, Monitorów bronze, Dali 7, wszystko na Onkyo 830. Heco 700 fajnie plumkały ale na ścieżce z "Legend of the sword" się wyłożyły kompletnie. Monitory mi się podobały, takie trochę zimne, dokładne, jak niemiecka motoryzacja, poukładane.
Na koniec wycieczki posłuchałem Klipsch RP260F w sklepie, pomiędzy regałami (wszystkie wyżej w pomieszczeniach odsłuchowych) Odpaliłem Vitalica "You and I" i tego się nie da opisać. Klipsche eksplodowały. Puściłem Infected Mushroom "Never Never land" - jak wściekły pitbull, który się rzuca do gardła tak ta parka waliła we mnie dźwiękiem, odpaliłem "The Born King" i szczęka opadła na podłogę, zagrały z totalnym luzem ale jednocześnie szybko i dynamicznie. Potem Mokadelic "Hanged country", trochę Dre, Daft Punka z płyta Homework, w szczególności "Burnin". Separacja instrumentów była niesamowita. Na koniec Anna Maria Jopek z "dłoń zanurzasz we śnie". Hehe faktycznie brak średnicy - nie ma co, niezły mit. W sklepie, pomiędzy półkami ze stojącym sprzętem te kolumny zjadły i wypluły całe to towarzystwo. Żeby udobruchać piękniejszą połowę "wziąłem pod uwagę Heco 700" bo ładne (prawda!) ale wybór był oczywisty. Skoro te nie nadające się do stereo Klipsche zrobiły takie wow, to co dopiero zrobi set 5.1 / 7.1 w kinie, do którego się podobno nadają :)
Zamówione 260F, 450C, 240S, 112SW, 150M. Na kablu Tellurium Q Blue Speaker. Napędzane będą Onkyo 830. Może do stereo dołożę później NADa 356 / Marantza 8005. Osoby piszące o "krwawieniu z uszu" powinny pójść do więzienia.
 
Do góry