Modernizacja kina domowego

Bejbas

New member
Witam wszystkich,
nie jestm specjalistą od sprzętu audio dlatego też pozwoliłem napisać na forum.

Ze względu na to, że wychodzi coraz więcej filmów w 4K z dzwiękiem Dolby Atmos/TrueHD czy też
DTS-HD Master postanowiłem zmodernizować swoje kino domowe.
Aktualnie mój amplituner nie jest w stanie odkodować dzwięku np. Dobly Atmos i jakość dzwięku nie jest zadowalająca.

Szukam sprzętu, dzięki któremu np. z dysku USB czy HDD będę w stanie cieszyć się jakością obrazu w 4K oraz oryginalną ścieżką dzwiękową w 5.1 czy 7.1
Moje pytanie brzmi czy wystarczy mi amplituner np: DENON AVR-X2500H oraz zestaw głośników np: Tonsil Siesta 7.1


Czy do tego zestawy będzie potrzebny jakiś odtwarzacz multimedialny np. egreat 11?

Dzięki za pomoc!
 

mors111

Active member
Bez reklam
pytania :
-ile max kasy
-więcej kina czy muzyki ?
-jak duże masz pomieszczenie ?
-jakiego suba dokupisz ?


będzie potrzebny odtwarzacz
 

mors111

Active member
Bez reklam

sworks

New member
Odtwarzacz multimedialny w przypadku plikow z internetu lub odtwarzacz blu-ray uhd jezeli juz mowimy o 4k i dolby atmos.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kup sobie Shield TV to taka konsolka firmy Nvidia z androidem na pokładzie instalujesz KODI i odtwarzasz praktycznie wszystko, szybie, cieche, małe, energooszczędne. Ja to mam więc mogę polecić z czystym sercem.
 

sworks

New member
W moim przypadku dobrze sprawdza się serwer DLNA zainstalowany na serwerze gdzie przechowuje pliki więc nie potrzebuję odtwarzacza multimedialnego. Mam TV LG OLED, który wspiera DOLBY ATMOS. Nie próbowałem jeszcze na amplitunerze wyposażonym w Atmosa gdyż dopiero stoję przed jego zakupem ale podejrzewam, że również będzie się to dało zrobić podobnie. W Twoim wypadku musisz zdecydować się na jakiś odtwarzacz multimedialny. Być może DLNA też załatwi sprawę bezpośrednio z dysku komputera jeżeli masz taką możliwość i Twój TV go obsługuje z tym, że tu nie mam pewności czy połączenie TV z amplitunerem przez HDMI ARC zapewni oczekiwany efekt Atmosa. Ja u siebie sprawdzałem jak na razie to na plikach testowych ze strony Dolby i wszystko ładnie działa. Jeżeli natomiast chodzi o filmy z Atmosem to tak jak już na forum ktoś pisał jesteś skazany na filmy z oryginalna ścieżką dźwiękową w wersji angielskiej z ewentualnymi polskimi napisami. Filmy z polskim lektorem/dubbingiem są przewaznie w Dolby AC-3.
 

Bejbas

New member
Jeżeli chodzi o dźwięk to wyłącznie oryginalna ścieżka. Nie przepadam za lektorem ani dubbingiem. A czy jakiś zestaw tzn. Amplituner, odtwarzacz multimedialny, głośniki np 5.1 da się kupić za 6 tys żeby to fajnie grało?
 
Do góry