Zestaw kina domowego z małych głośników

maciek991

New member
Cześć,

chciałbym prosić o poradę odnośnie zestawu kina domowego.
Obecnie używam wysłużonego zestawu stereo - Rotel 920AX z Wharfedale Diamond 8.3. Zestaw jest "składakiem" na miarę ówczesnych możliwości i dostępności. Niestety, po naciskach piękniejszej połówki jest zmuszony zmienić koncepcje na małe głośniki do kina domowego - które bedą zawieszone.

Strefa "kinowa" ma około 20 - 25m2.

Po przeszukaniu internetu, wybór padł na zestaw 5.1 Harmana - HKTS65 i amplituner Onkyo. Sprzęt używany bądź powystawowy.

Nie mogę zdecydować sie co do modelu Onkyo - 636/656/676. Powystawowe kosztują praktycznie tyle samo (~1,5k), jedynie 636 używane znalazłem troche taniej. Stąd moje pytanie, czy warto dopłacac do 656/676?

Druga kwestia to głosniki - wybrałem Harmana bo nie udało mi się znaleźć nic w podobnej cenie w podobnych wymiarach. Niestety, większe się nie zmieszczą . Czy może jednak jest jakis zestaw warty uwagi?

Z góry dziękuję za każdą pomoc!
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zdecydowanie warto model wyzszy kupic niz 636 bo w tym modelu sa starszego typu przetworniki C/A. W modelach nowszych masz juz kosci Asahi Kasei - zdecydowanie lepsze wprowadzajace nowa jakosc brzmienia. Poza tym DTS-x na pokladzie itp.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
...Niestety, po naciskach piękniejszej połówki jest zmuszony zmienić koncepcje na małe głośniki do kina domowego - które bedą zawieszone.

Strefa "kinowa" ma około 20 - 25m2.

Po przeszukaniu internetu, wybór padł na zestaw 5.1 Harmana - HKTS65 i amplituner Onkyo. Sprzęt używany bądź powystawowy.

Nie mogę zdecydować sie co do modelu Onkyo - 636/656/676. Powystawowe kosztują praktycznie tyle samo (~1,5k), jedynie 636 używane znalazłem troche taniej. Stąd moje pytanie, czy warto dopłacac do 656/676?

Druga kwestia to głosniki - wybrałem Harmana bo nie udało mi się znaleźć nic w podobnej cenie w podobnych wymiarach. Niestety, większe się nie zmieszczą . Czy może jednak jest jakis zestaw warty uwagi?

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Te zestawy Harmana to lipa w mojej opinii i mierna namiastka kina w domu. Mialem (wlasciwie wciaz gdzies to lezy w pudlach). Kupka plastiku o plastikowym brzmieniu.

Po przesiadce z kolumn ktore masz bedziesz plakal jak bobr ;)
 

maciek991

New member
abdul0412 - dzięki, w takim razie pójde w 676.

rafa@rafa - hmm, troche sie tego wlasnie boje ;( a co mozna zamontowac w podobnych wymiarach? (ewentualnie wieksze o kilka cm) W cenie do 2k?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Moze jakies chociaz podstawki i sub? Tak jak pisze Rafa hkts a to co masz teraz bedzie zmiana na gorsze, która znacznie odczujesz. Pomysl nad tym a wycene czegos sensownego moze ci zrobic Blackninja nasz forumowy czarodziej.

Pzdr
 

DrWredman

Active member
Onkyo 646 też się nada, miałem i polecam.
W tej klasie cenowej też robi robotę,
Możesz go taniej kupić niż nowsze modele, które niewiele więcej wnoszą.
 

maciek991

New member
Sprobuje pomierzyc z jakimis mniejszymi podstawkami, czy uda sie wpasować do mieszkania.

Znalazłem takie dwie propozycje o niewielkich wymiarach:

Melodika BL20 - niewielkie rozmiary i mozliwosc powieszenia.
Cambridge Audio Minx XL lub Minx20

Co o nich sądzicie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przesiadka z Rotela na kino dziwna. Co do małych nie przesadzajmy. Znając ograniczenia małych głośńików są do zaakceptowania, a do dnia dzisiejszego grają w ilu domach.
 

maciek991

New member
Nie wiem co nas na myśli "dziwna".

Dam radę powiesić głośniki na przód do wymiarów ok. 30x20x25. Myślę nad Dali Zensor 1 lub Melodika Bl20.
Nie wiem co na tył, jeśli Melodika to BL10 i zmieszcze się w budżecie. Z dali są zensory pico, ale przekraczają budżet.

Macie jakieś sugestie? Czy z onkyo 676 dobrze się zgraja takie zestawy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ten zabieg zuboży doznania muzyczne. Kinowe miodzio będą ale muzyka podupadnie.

Może Zensor 3 Ci się zmieszczą?
 

maciek991

New member
Niestety, są za głębokie :Zensor 3 - 29 cm.
Liczę się z tym że stereo lepiej wypada muzycznie, dlatego chciałbym znaleźć optymalne rozwiązanie : jak najmniej stracić na muzyce i jednocześnie zyskać przy filmach, bo aktualnie do tego sprzęty jest najczęściej wykorzystywany
 

maciek991

New member
3k na amplituner i 4 głośniki - centralny i sub dodam później.
Jak na razie myślę o onkyo 676 i 4x zensor 1. Chyba że przemyce te kilka cm i zensor 3 na przód
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Chyba że przemyce te kilka cm i zensor 3 na przód

To bylby dobry pomysl bo z Z1 wiele nie wyciagniesz jesli chodzi o podstawe basowa. I to o srednim basie mowie.

U mnie w sypialni mam dwa Z1 + central i to z centrala praktycznie caly bas idzie.
Z3 by po prostu tu nadarzaly za mozliwosciami centrala.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
3k na amplituner i 4 głośniki - centralny i sub dodam później.
Jak na razie myślę o onkyo 676 i 4x zensor 1. Chyba że przemyce te kilka cm i zensor 3 na przód
Bierz już 686. Na front Zensor 3 i myśl o subie za jakiś czas e9f chociaż. Na tył moga byc nawet Picolo ja kma być minimalistycznie.
o cenki podpytaj blackninja jak zwykle.
 

maciek991

New member
Witam,
Obecne gra onkyo 676 i dali zensor 3. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie w kinie - dźwięk ma fajną głębię, jest efektowny a bas jest wtedy kiedy trzeba.

Chciałbym teraz dodać central a następnie tył. I tutaj mam pytanie : z racji tego że central będzie wisiał pod tv, nie dam rady dać zensor vokal - byłem w sklepie i jest on zdecydowanie za duży. Czy ktoś miał możliwość przesłuchania zensor pico vokal albo spektor vokal? Czy zgraja się z frontami?

Do tego na tył też chciałbym sensory pico bo kanapa znajduję się bardzo blisko tylnej ściany.

Bardzo dziękuję za wszystkie rady do tej pory! Dzięki nim mam fajny zalążek kina:)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To bardzo kiepsko ze nie mozesz zmiescic Zensor Vocal bo central to bardzo wazny (najwazniejszy?) glosnik i powinien byc jak najlepszy. Oczywiscie zawsze mozna dac proteze w postaci jakiegos malucha pico ale to nie bedzie ten optymalny efekt.
A TV nie mozesz wyzej powiesic? Moze cos jednak wymyslisz? Warto...


Pico na boki chyba masz na mysli? Bo tyl to dopiero w konfiguracji z 7 kolumnami.
 
Do góry