Kino Domowe 5.0 do ~3500 PLN

rpg90

New member
Temat powielany wielokrotnie ale przeglądając już te dostępne nie (nie starsze jak 1.5 roku) nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Temat założyłem również na innym forum ale dyskusja poszła trochę w innym kierunku (trochę za bardzo w stereo niż KD) niż się spodziewałem więc szukam tutaj powiewu świeżości :)

Ale do sedna - przymierzam się do kompletacji mojego pierwszego systemu AV z prawdziwego zdarzenia.
Do tej pory użytkowałem (jeśli chodzi o audio):
- zestaw komputerowy Microlab 2.1 FC330 (przy komputerze),
- zestaw mini-wieży Sony MHC-RX100AV z subwooferem Yamaha NX SW-120 (przy telewizorze),
- TV to Grundig 32" Vision 8 32 VLE 8140 S (z głowy piszę, a nie chcę zdejmować uchwytu).

Odnośnie brzemienia - poprawny nie męczący dźwięk w jednym i drugim przypadku, w Sonym bardziej wyrównane ale kompletnie bez ładnego "dołu", w Microlab odwrotnie - brak góry.

Teraz jednak chciałbym coś poważniejszego ale, koniecznie nowe, z gwarancją.
Jako "źródło" dźwięku i obrazu będzie służył TV oraz czasami laptop lub w niedalekiej przyszłości konsola. Nie zamierzam póki co używać nic innego.

Nakręcam się na zestaw 5.0 ale wiem, że w tym budżecie może być to problemem z uwagi na "kręcenie" się w obrębie raczej azjatyckich wyrobów z tego gorszego sortu.

Wybrane komponenty według kategorii:
- Amplituner: Marantz'a NR1508
Podoba mi się zwyczajnie jego wygląd, a sprzęty "siostrzanej" marki Denon znam. Jego funkcjonalność mi odpowiada ale nie wiem czy zdoła on napędzić takie podłogówki?

- Kolumny głośnikowe:
Po przejrzeniu kilku tematów, wlasnych przemyśleniach, przeczytaniu testów i opini zostało to:
- Jamo S626 5.0
- Taga Harmony TAV-606 V.3 5.0
- K&M Passion 5.0

Słuchałem póki co jedynie Jamo - odpowiadają mi choć słuchałem ich tylko w hali sklepu. Reszta na podstawie testów i opinii.

- Telewizor: Philips 55PUS6412
Z opini wydaje się ok, z parametrów również nie gorszy jak obecny Grundig. Wspiera nowe formaty więc powinno być jak dla mnie w tym budżecie wystarczająco, a ponadto ma Androida co jest dodatkową zaletą.


Proszę więc Was o poradę/opinie - co o tym wszystkim sądzicie.

PS:
Budżet na naglośnienie: mniej jak 3500 PLN.
Budżet na TV: 2500 z małym plusem.

Pomieszczenie jak poniżej (~17 m kwadratowych):
3ea6a1deee38b83b.jpg
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Troche slabo z tym ampli... Raczej nie pociagnie tych kolumn odpowiednio albo bedziesz narzekal na brak basu... Szukaj onkyo 676 lub 656 lub pionka w tej samej klasie i bedzie git.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor dostaniesz Philipsa 55PUS7502 za 3399 zł z matrycą natywną 100Hz.
Lepszego w tej klasie nie kupisz.

I wystarczy Soundbar Fidelio za 2499 zł lub JBL Bar 5,1 .
I będziesz miał do tego pomieszczenia extra zestaw.

Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
 

rpg90

New member
Chyba ze znalazl bys pare groszy wiecej to zamiast Jamo szedlbym w Tannoy eclipse set lub mercury
Te "pare groszy" to jak widzę lekko 500-700 zł - nie tędy droga ;)
Troche slabo z tym ampli... Raczej nie pociagnie tych kolumn odpowiednio albo bedziesz narzekal na brak basu... Szukaj onkyo 676 lub 656 lub pionka w tej samej klasie i bedzie git.
Czyli nawet przy niskich poziomach głośności nie ma szans w tym Marantzu na dobre wysterowanie kolumn? Przeglądałem specyfikacje i w cenie tego Marantza ciężko coś znaleźć z podobną funkcjonalnością multimedialną (obsługa formatów 4K, 3D, HDR, HDMI-CEC) i sieciową (r. internetowe). Wiem, że on ma niską moc i wydajność prądową ale sądziłem, że do takiego zastosowania może wystarczyć.
Telewizor dostaniesz Philipsa 55PUS7502 za 3399 zł z matrycą natywną 100Hz.
Lepszego w tej klasie nie kupisz.

I wystarczy Soundbar Fidelio za 2499 zł lub JBL Bar 5,1 .
I będziesz miał do tego pomieszczenia extra zestaw.

Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
Budżet na TV to wpisane 2500 z małym plusem :) W ten sposób zaraz dojdziemy do podwojenia budżetu.
Soundbar nie brzmi - ich dźwięk mi nie opowiada. Słuchałem Fidelio i jakiegoś JBL w mniej-więcej tym budżecie (~2500 PLN) ale to nie to. Najbardziej pasował mi jakiś Sony ale tylko w odniesieniu do niskich tonów - wydawały się bardzo "wylewne" może aż za bardzo.
Ale możliwe, że to placebo i sam sobie wmawiam, że mały plastik nie zagra jak chińska sklejka.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam Marantz NR 1608 i nie ma problemów z głośnością , precyzją itp . Bardzo fajny sprzęcik.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to czy marantz ma jakies problemy tylko o to ze ma za malo pradu do wzbuszenia glosnikow przy relatywnie niskim poziomie glosnisci tak aby bylo w pomieszczeniu milo..

Co do budzetu to popytaj blackninja on ma dobre cenki i cos doradzi jeszcze. Zawsze moze byc soundbar jak pisze Kiki ale to juz twoja decyzja. Byc moze w tym budzecie to najlepsza opcja dla ciebie.

Pzdr
 

rpg90

New member
W takim razie, pomijając samą moc wzmacniacza, co do którego jeszcze się porozglądam co i jak ale nie mam pomysłu (może jakaś Yamaha ale to raczej z punktu widzenia estetyki mi pasuje, bo nie wiem jak z brzmieniem czy funkcjonalnością, Onkyo wydaje się ciężkim klocem, może Denon?) co z kolumnami, które wymieniłem - co Wy o nich powiecie?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Musimy oddzielic dwie rzeczy. Wzmacniacz a amplituner to dwa rozne elementy systemu audio.
Co do kolumn jamo lub taga bedzie podobnie brzmialo gdzie taga jest bardziej otwarta a Jamo basowe.

Posluchaj zreszta sam.
 

rpg90

New member
To już czepialstwo :) Oczywiście to dwa różne urządzenia ale tu to "skrót myślowy" i miałem na myśli amplituner.
Musze jeszcze się umówić gdzieś na odsłuch Taga ale można przyjąć, że nie są to tragiczne opcje (Tav-606 vs S626)? Jak rozumiem K&M mimo dobrych recenzji nawet nie dotykać?
 

rpg90

New member
Dziękuję - w takim razie szukam Taga do odsłuchu i będzie chyba wszystko jasne.
Wtedy do decyzji drugiej połowy kolor - niech ma jakąś decyzję po swojej stronie :D

Pozostaje jeszcze kwestia amplitunera.
Jeśli Marantz się nie nadaje to co z poniższych jest warte uwagi:
- Pioneer VSX-932,
- Denon AVR-X1300W,
- Onkyo TX-NR555 (ale nie wiem jak tu z obsługą HDR).

Moce zasilaczy około dwa razy wyższe niż Marantz ale i moce wyjściowe większe.

Edit:
Zapomniałem dopisać - wpadł mi jeszcze w przystepnych cenach Philips 55PUS7303 - wart dopłaty czy nie ma sensu? :)
 
Ostatnia edycja:

rpg90

New member
Odświeżę - przesłuchałem zarówno J626 jak i TAV-606. Dodatkowo jakieś Yamahy (F51 chyba ale w/g mnie tragiczne).

Ogólnie skłaniam się chyba ku kolumnom Taga, grają jakoś bardziej przyjemnie (nie będę się tu posługiwał "audiofilskim" żargonem), bardziej dokładnie. O ile jednak przy scenach filmowych (test Dolby) bas był ok, to przy muzyce czegoś tam brakowało.

Znów jednak słuchałem ich w otwartym pomieszczeniu co może i musi fałszować odczucia w tych samych jednak warunkach Jamo prezentowały się zwyczajnie gorzej.

Jednak pojawia się kolejny dylemat, bo w ofercie Taga znajdują się niżej pozycjonowane kolumny TAV-506 v2, które z subwooferem TSW-90 pojawiają się w przystępnych ofertach cenowych (okolice 1800 zł).

Mam więc kolejne pytanie czy warto zejść teraz z modelem nieco niżej ale z subwoofer'em czy jednak lepiej brać 606-ki z możliwością dokupienia "suba" w niewiadomej przyszłości :] Czy model 506 w porównaniu do 606 jest jakoś wyraźnie gorszy poza mniejszymi wymiarami głośników niskotonowych?
 

norbert1983

Member
Ja bym wybrał wersję z subem, ponieważ jeśli interesuje Cię tylko kino domowe to najlepszą robotę odgrywa właśnie subwoofer oraz elektronika.
 

pablodziekan

New member
Miałem Taga 606 i nie był mi potrzebny subwoofer. Mają niezły bas. Zresztą- subwoofer możesz zawsze dokupić. Jeśli masz odtwarzacz BD UHD, to amplituner raczej taki, który wykorzysta to, co daje ścieżka dźwiękowa z płyt UHD (Dolby Atmos) i video (HDR, DV). Wiem, wiem, do tego trzeba więcej głośników, ale... jeśli myślisz, że za rok, dwa, dokupisz ze dwa głośniki, to odpadnie Ci problem z wymianą amplitunera.
 

dmk84

New member
Też miałem Tagi 606 i byłem zadowolony z jakości ale po kilku latach zaczeło czegoś brakować🤔Na bas wtedy nie narzekałem bo nie miałem porównania i mi było go wystarczająco. Zaczeło natomiast brakować wyrazistości, szczegółowości i zdecydowałem się na zmianę kolumn. Obecnie mam zestaw Magnat Schadow 207 i teraz dopiero usłyszałem co to jest dobry bas w kolumnach nie wspominając o średnich i wysokich tonach. Tagi i Magnaty były i są podłączone do Pioneera vsx528(czyli dość przeciętny ampli jeżeli chodzi o stereo) i dla porównania bas w ampli przy taga był podkręcony na max czyli +6 a w Magnatach na - 4 i gra duuużo lepiej i mocniej w szczególności przy niższych poziomach głośności,Tage poprostu trzeba było rozkręcić żeby coś tam grała. Żeby nie było że Tagi są bee to z perspektywy czasu uważam że w tym budżecie są OK i ciężko dostać coś lepszego.
 

dmk84

New member
Też planowałem wymienić Tagi na Victa 702 ale odradzono mi bo nic lepszego by nie wniosły a kosztują znacznie więcej od Tagi.
 
Do góry