Kino Domowe 5.0 do ~3500 PLN

rpg90

New member
Więc trochę odświeżę. Ostatecznie odpuszczam zestaw 5.0/5.1 i jednak zdecyduję się na stereo (ale jako opcja do rozbudowy w niedalekiej przyszłości niż coś stałego).

W związku z tym mam kilka pytań o moje typy w ograniczonym nadal budżecie (tylko białe i tylko jako-tako pasujące mi wizualnie):
- STX F-200 (ale wydają się za słabe i wizualnie, i jakościowo),
- STX Electrino 200,
- Wharfedale Diamond 230,
- Pylon Audio Pearl 25,
- ponownie Jamo S626 (bo są białe),
- Taga H. Platinium F-60 (bo znalazłem białe w przystępnej cenie ale nie wiem czy do 1800 PLN są one coś warte).

Całość pod NR1508/09 lub podobnym nie większym jak 14 cm amplitunerem AV (tak AV, bo jednak przekładam w tym wypadku funkcjonalność nad osiągane moce) i tu się chyba nie dam "przekabacić" na wzmacniacz stereo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tutaj nie chodzi o to aby Ciebie "przekabacić". Twoje pieniądze, Twój wybór. Musisz tylko pamiętać, że kupując amplituner do stereo, musi to być b. porządny sprzęt i do tego mocne kolumny, aby to dobrze zagrało...
 

rpg90

New member
Tv podpytaj kiki-ego. Stereo, pewnie, że lepiej gra w muzyce i łatwiej będzie w tej kwocie coś fajnego kupić.
"Problem" jest taki, że muzyki będzie stosunkowo mało, bo większość to nagłośnienie audycji TV, filmów ewentualnie jakichś gier. Muzyka sama w sobie to może 5%-10%.


Ogólnie zrewidowałem listę do poniższych i szukam lokacji w trójmieście do przesłuchania ich, jeśli tu na forum jest ktoś kto posiada takie na stanie aby można było je po pierwsze zobaczyć, a po drugie posłuchać to czekam na propozycję na PW. Do odsłuchu nie muszą być białe :D
Kolejność według preferencji:

- Taga H. Platinium F-60 Slim,

- Magnat Shadow 207,- Wharfedale Diamond 230, (czy są coś warte?)


- Pylon Audio Pearl 25.
 

rpg90

New member
Odświeżam ponownie.
Ostatecznie co do kolumn, i raczej tu już nic nie zmienię, wybierał będę pomiędzy:
- Taga Platinum F-60 (wersja zwykła, nie SE i nie Slim),
- Magnat Shadow 207 (ale wizualnie mi nie podchodzą).

Myślałem również jeszcze nad Taga Platinum F-90 Slim ale są one nieco za drogie, a inne "białe i ładne" Jamo C-95 podobno są bardzo słabe w tej cenie.

Do tego otwartym zostaje co z amplitunerem. Odradzono mi Marantza NR1508 ale czy do moich odsłuchów (czyt. do TV) rzeczywiście waszym zdaniem będzie on beznadziejny? Wiem, że ma niską moc ale pomyślałem, że z czasem gdybym rozbudowywał system do 5.1 zainwestowałbym w końcówkę stereo tylko dla kanałów przednich aby zostało jeszcze trochę "prądu" dla pozostałych trzech głośników. Polecono mi abym nie schodził poniżej Denona X1400H. Co Wy na to? :)

Lub z innej strony - jakie kolumny jest w stanie napędzi Marantz NR1508 aby było dobra reprodukcja tonów niskich?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak ten ampli ma pre-out i zakladasz ew. Koncowke mocy to bierz marantza. Zawsze jakby niewyrabial to dokupisz wspomniana koncowke.

Mysle ze to wyjasni temat.
 

rpg90

New member
Marantz ma wyjście pre-out więc końcówkę da się na 100% podłączyć. Ale czy ten "wzmacniacz" uciągnie te kolumny? Nie znam się na tym aż na tyle aby to samodzielnie ocenić. Czym będzie się objawiał brak jego mocy jeśli nie będzie on odkręcany do końca?
Jeśli będzie za słaby jaki amplituner AV wspierający HDR i 4K w cenie do około 1700 jest wart zakupu czy tylko ten Denon jest czegoś wart?
 

rpg90

New member
Dlaczego odradzasz Denona? A coś z Yamahy, Pionnera lub Onkyo się nada? Z rzeczy, które wymagam to wyżej wspomniana obsługa formatów wideo, a dodatkowo ewentualnie radio internetowe oraz Bluetooth.
Pozostałe cechy jak HDMI-CEC, wsparcie dla formatów wielokanałowych to chyba standard więc tu nie ma raczej różnicy.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Odradzam denony 1xxx ale modele wyzsze mogą ci przypasc do gustu.
Co do video to generalnie nowe modele raczej procesorow nie posiadaja do obrobki obrazu chyba ze wysokie modele ale tutaj nie jestem pewien.

Poszukaj w specyfikacji produktów wymaganych przez Ciebie elementow i udaj sie na odsluch to rozwiaze twoje problemy. Na forum mozna sie zorientowac ale jakie masz gusta to tylko ty sam wiesz.

Ja np pojechalem po glosniki klipscha bo tak wyczytalem w necie i na forach a kupilem Tannoya bo mi bardziej brzmieniowo odpowiadal.
 

rpg90

New member
To oczywiście oczywiste :)
Chcę jednak się zorientować w co warto się pchać i czego unikać. Już skutecznie wyleczyłem się z taniego 5.0. To już pewnie jakiś sukces, teraz nie chcę się wpakować w zwyczajnie kiepską konfigurację, a niestety na pomorzu nie widzę zbyt wielkich możliwości do odsłuchu chyba, że ktoś ma prywatnie takie kolumny i ma czas, i ochotę poświęcić kilka minut.

Denon i Marantz nie mają przetwarzania obrazu, a jedynie jego "przepuszczanie", przynajmniej tak to rozumiem. W przypadku reszty producentów jest chyba podobnie.
 

rpg90

New member
Odświeżę żeby nie było, że temat został odpuszczony :)
Finalnie wypadło na coś zupełnie innego niż planowałem, i coś zupełnie w innym budżecie.

Ale może po kolei.

Do odsłuchu zabrałem kolumny Magnat Shadow 207 i Taga F-60 (choć na żywo wizualnie są zwyczajnie klocowate i je odrzuciłem ale byłem ciekawy jak zagrają).
Dodatkowo do porównania były kolumny Melodika BL-40 oraz subwoofer Magnat (nie pamietam modelu ale jakiś tańszy, do 800 pln).
Aplituner to Marantz NR1608. Dodatkowo wzięliśmy do porównania amplituner Pioneer VSX-933.

I teraz odsłuch:
- Magnat i Marantz:
Dynamika nawet ok, bas trochę stukajacy ale nie dudnił. Brakowało jednak porządnego zejścia w ścieżkach filmowych gdy porównało się go do dźwięku wspomaganego subwooferem. Samodzielnie oczywiście też były ok ale zdecydowanie lepiej radziły sobie w muzyce rozrywkowej. W porównaniu do Melodiki była to jednak przepaść - te bez subwoofera miały fajny miekki bas.
- Magnat i Pioneer:
Tu odczułem dużo lepszy bas - schodził niżej i był mniej stukający. Taką konfigurację wstępnie zostawiłem jako zestaw na początek bez subwoofera. W muzyce było ok, a filmach nie przeszkadzał mi jakoś brak basu.
- Taga i Pioneer:
Krótko opisując - płasko. W muzyce nie była to wada, bo grało to bardzo przyjemnie (jak dla mnie) ale do filmów nie nadawało się to kompletnie.

Na tym etapie został więc zestaw Pioneer+Magnat.

Po powrocie jednak wybrałem kolumny... Heco Aurora 700.
Według mnie zagrały zdecydowanie lepiej niż Magnat z subem, bas dużo bardziej miękki i przyjemny. Zdecydowanie mniej męczący dźwięk jak w Magnatach, którym przy takim porównaniu zdecydowanie czegoś brakowało. Do tego wykończenie zupełnie innej klasy. Oczywiście cena również inna ale brzmieniowo to była przepaść :)

Zestaw wiec ostateczny to Pioneer VSX-933 + Heco Aurora 700.
 
Do góry