Kino domowe 5.1 do 9 tys

Crank1987

New member
Witam, szukam kina domowego z subem i amplitunerem. Moje wymagania i preferencję:



- Salon z kuchnią około 24 m2

- Kolor biały 5.1

- Muzyka 20% , filmy 30 % , Tv 40 % i przyszłościowo konsola 10 %
- Kolumny przednie(sub, podłogówki oraz centralny mogą być max 10 cm od ściany) tylne będą wisieć około 2 m nad podłogą).

- Amplitunera jeszcze nie wybrałem(jaki doradzacie do moich preferencji ??).
- Mile widziany odsłuch we Wrocławiu również możliwy jest w Katowicach lub Krakowie, ale wole Wrocław bo tu mieszkam

- Kwota max do 9 tys



Mój wybór :

Dali Zensor 7 + sub E-12F


Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A


Nie mogę zdjęcia pokoju załączyć:/

9ddfe28120673.jpg.html

 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jedź do M D B Audio, posłuchaj kilku zestawów i coś wybierzesz,
nie nastawiaj się na konkretne marki, a w cenie Zensorów znajdziesz dużo lepiej grające zestawy.

Po odsłuchach może blacka (blackninja) podpytać o ceny, porównasz gdzie taniej...
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja typowo do KD poleciłbym Onkyo+Klipsch ale : nie ma koloru białego i mają tylny BR
Tak poza tym ciężko o coś lepszego w tych pieniądzach.
 

Crank1987

New member
Zamierzam posłuchać kolumny przed zakupem:)
czy tylny BR nie będzie przeszkadzał? jak kolumny będą około 10 cm od ścian? bo kolumn z przednim BR jest dużo mniej...

Bym się skłaniał przy zestawie Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A + Onkyo RZ820 tylko do 9 tys się nie zmieszczę ewentualnie innego suba mogę kupić


Ewentualnie czy by nie starczył ampli
ONKYO TX-NR676B?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Zamierzam posłuchać kolumny przed zakupem:)
czy tylny BR nie będzie przeszkadzał? jak kolumny będą około 10 cm od ścian? bo kolumn z przednim BR jest dużo mniej...

Bym się skłaniał przy zestawie Magnat Shadow 209 + sub Magnat Shadow Sub 300A + Onkyo RZ820 tylko do 9 tys się nie zmieszczę ewentualnie innego suba mogę kupić

Odpuść sobie suba, zawsze można go dokupić, ale jeśli nie jesteś fanatykiem filmów, a filmy to u Cibie tylko 30%, to szkoda pieniędzy.
Przy oglądaniu TV mój sub często się wyłącza bo telewizja rzadko nadaje dźwięki w niskich częstotliwościach.
10 cm od ściany to dość blisko. Poszukaj skrzynek z przednim BR, aczkolwiek największe znacznie ma tutaj akustyka pomieszczenia.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolego Crank, jest juz calkiem sporo mozliwosci w tej kwocie. Co ja bym zrobil :

1. Pojechal na odsluch nie nastawiajac sie na nic. Jak Henry podpowiedzial np do MDB i tam jest swietna obsluga nie natarczywa i sluchajaca klienta a to wazne.
Odsluch zwertfikuje twoje prefencje i pozniej bedzie czas na zastanowienie. Proponuje, Heco, tannoy, monitor audio ew. Pylo. Audio.

2. W tej cenie suba raczej nie uraczysz bo jezeli chcesz cos w miare fajnie grajacego to niestety ale 5.0. Oczywiscie to nic strasznego bo uwierz mi moje np Tannoye bardzo daja rade w kinie. Uwazam ze tanizny nie ma co tykac bo wydasz duzo kasy a efekt marny.

3. Kilka ulubionych piosenek zgraj sobie na pendrive dobrej jakosci koniecznie i odsluchaj nawet na kilku sprzetach, odsluch moze zajac nawet 2 h. Porownaj denona, onkyo itp. Itd.

4. Pamietaj zawsze można ponegocjowac 10-15 % od wyjsciowej.

Podziel sie po odsluchu swoimi wrazeniami

Pzdr
 

Crank1987

New member
Kochani dziękuje za pomoc w przyszłym tyg podjadę do MDB Audio zobaczę co mi doradzą:) chyba skłaniałbym się bardziej do Shadow i ampli który spełniłby moje oczekiwania pioneer vsx-lx303. Ale muszę go porównać z Denonem i z Onkyo:)
 

jurak

New member
W kato polecam kino domowe pl pod kątem odsłuchu i zakupu. Kupiłem swego czasu yamahe rx-v679 z klipschami r-26f. Duzo sprzetu mają, odsłuch bezproblemowy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ten pionek dosc slaby mocowo. Ja kiedys mialem vsx 919 i niestety nie dawal rady. Mysle ze jakbys kupil modek wyzszy to tez bylby spoko. Tak jak pisalem kwestia co lubisz wiec sprawdz co lubisz na odsluchu :). Te klipsch r-26f tez moga byc spoko ale pamietaj ze zwlaszcza ten nodel ma zawezona srednice bardzo co powoduje ze gra raczej basem i sopranem (do re do kina ale slabe do muzy). Zresztą sam zobaczysz.

Pzdr
 

DarkMag

New member
Na białe B&W napaliłem się od początku ze względu na wygląd.
Ale opinie mają skrajne, a odsłuchać nie mam gdzie w promieniu 150km.
W dodatku przed prawą kolumną mam sofę i chyba im wyżej będzie BR tym lepiej.
Chyba jednak postawię na Zensor 7. Słuchałem u ojca przez ostatni tydzień z Denonem X3100 i gra to wg mnie fajnie.
Myślę, że z NR686 lub RZ820 też będzie ok.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Na białe B&W napaliłem się od początku ze względu na wygląd.
Ale opinie mają skrajne, a odsłuchać nie mam gdzie w promieniu 150km.
W dodatku przed prawą kolumną mam sofę i chyba im wyżej będzie BR tym lepiej.
Chyba jednak postawię na Zensor 7. Słuchałem u ojca przez ostatni tydzień z Denonem X3100 i gra to wg mnie fajnie.
Myślę, że z NR686 lub RZ820 też będzie ok.

To skoro 3100 podoba ci sie to kolego... Nowsze modele z tej polki napewno polubisz i niema znaczenia jaka marka. Ja np odrzucilem odrazu 3100 bo wydawalo mi sie ze basu jest 0. Porownalem do inko 636 i zjadl go. Ti moje oczywiscie odczucia.

Pzdr
 
Do góry